Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Poll

Kara za Magie Legendarną która może zmienić los (wojen bitew całego swiata)

Jestem przeciw
- 7 (36.8%)
Jestem za
- 12 (63.2%)

Total Members Voted: 19

Pages: 1 2 3 [4]

Author Topic: Kara za Magie Legendarną  (Read 4108 times)

lukash3k1

• User
    • View Profile
Odp: Kara za Magie
« Reply #45 on: October 08, 2013, 15:53:00 »

"Ale było ich nie wielu" ... Własnie jak dużo osób będzie wiedziało jaki to mag nie jest to dużo magów będzie i nici z waszych planów. ;p Nawet jak by się dużej takiego maga szkoliło itd. to by ich dużo po jakimś czasie było.

A co do tematu... Jestem przeciw karą ponieważ twórcy już wspomnieli o tym że jeżeli chcesz uprawiać ogródek obok swojej małej chatki to wybierz tryb bezpieczny, a jeżeli chcesz czegoś więcej wybierz tryb realistyczny.

Tak... wiem o co wam chodzi powiecie mi zaraz "Ale taki typek w trybie bezpiecznym będzie się szkolić na maga... (bezpiecznie)" Wyjdzie i zacznie zabijać... sądzę że twórcy mają na to koncept a jeżeli nie to ja to widzę tak:

Magi nie nauczysz się sam... na początku magia będzie czymś niedostępnym, skąd mam wiedzieć że o tak się używa tego zaklęcia... Trzeba będzie to w jakiś sposób odkryć :) Ewentualnie zdobyć jakieś zapiski... albo znaleźć jakiegoś NPC który nauczy nas tylko podstawy tzn... jak się obchodzić z proszkiem. I tyle Czego osoba na trybie bezpiecznym zrobić by nie mogła i koniec z karami. A jeżeli wam chodzi o bezpieczeństwo maga (gdy ten by chciał np. tylko nawadniać pola) to jego bezpieczeństwo będzie takie samo jak każdego innego wojownika.. czy też zwyczajnego kupca. Pod padniesz komuś to wiedz że możesz zginąć, jesteś słabym magiem nawadniającym pola... Po co cie zabijać? Aby mieć problemy za jakiegoś biednego maga?

Magowie o ile wiem nie są majętni, ale posiadają ogromną wiedzę...
jestem przeciw karą dla maga z w/w powodów.
"Żaden umysł ścisły z uniwersytetu nie stworzy tego, co stworzeni po to człowieku"

Kompot

• User
    • View Profile
« Reply #46 on: October 08, 2013, 18:43:55 »

Skoro wojownik męczy się machaniem mieczem, to i niech zaklęcia będą męczące dla maga ( a raczej będą). Jeśli chodzi o temat to jestem przeciw, tak jak wyżej, niech magia będzie trudno dostępna/unikalna (magia run, proszek czy co tam twórcy wymyślili ;) ).

Magowie podczas bitew, nawet potężni nie powinni rzucać deszczu ognia itp. zniszczyło by to balans. Bardziej widzę postawienie ściany ognia (utrudnienie z przejściem), zesłanie mgły na pole bitwy, aby utrudnić trafianie strzał, złapanie kogoś korzeniami za nogę czy leczenie sojuszników.

FireKRN

• User
    • View Profile
    • http://forum.enidust.com/
« Reply #47 on: October 08, 2013, 18:45:55 »

Nie powinno być żadnej kary za magie i tyle.Ponad to proponuje system: im silniejsza moc maga,tym słabszy vs broń ręczna/łuk
Erudycja jest to to,czego brak osobie ,która pyta co to jest erudycja

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #48 on: October 08, 2013, 19:58:43 »

Bezpośrednie kary za używanie magii - np. 500 sztuk złota za kulę ognia - nie powinny zaistnieć.
Lecz gdy ktoś uprawia nekromancję, no to ludzie mogą na niego różnie patrzeć ;)
No i oczywiście jak walniesz kulą ognia w mieście to masz karę. Ale za samo używanie magii? Nie, bez sensu.

Ximos

• User
    • View Profile
« Reply #49 on: October 08, 2013, 20:41:40 »

Nie powinno być żadnej kary za magie i tyle.Ponad to proponuje system: im silniejsza moc maga,tym słabszy vs broń ręczna/łuk

Zważywszy że najprawdopodobniej system będzie oparty na tym że mag nie będzie miał standardowej księgi zaklęć (bez pojedynczego kliknięcia) tylko żeby użyć czaru musi wypisać formulę z pamięci na klawiaturze (coś w stylu [/m smerty dudu krup na bubu] i wystrzeli kule ognia) to już będzie samą karą dla magów. Zapewne potężniejsze czary będą musiały wymagać jakiegoś rytuału. Gwiazdy z krwi na ziemi(podłodze), ofiary lub kamiennego kręgu i bóg jeden wie czego jeszcze to na siłę wymyślanie dodatkowych kar tylko odstraszy tych którzy będą chcieli spróbować magi.

A co do wypowiedzi z cytatu każda broń, nawet zardzewiały stary miecz może zabić każdą postać z endgamu w enidust jeśli ta postać będzie bez pancerza(ponoć strzał w głowę będzie od razu zabijać). Więc postacie bez pancerza będą dostawać maksymalne obrażenia, a magowie w grach zwykle tylko szmatki noszą.

Zikes

• User
    • View Profile
Odp: Kara za Magie Legendarną
« Reply #50 on: October 08, 2013, 22:35:57 »

Powtarzające się wypowiedzi ludzi co przeczytali temat i piszą bez zapoznania się z całym tematem spam po prostu -.-

Chodzi tu o magów którzy mogą zmienić losy świata swoją magią a nie jakiegoś kapłana co ledwo leczy kaszel. czytanie nie boli  -.- a jeśli nie czytasz nie wypowiadaj się -.-

@edit
(masło maślane xD)
« Last Edit: October 08, 2013, 23:43:09 by Zikes »

Ximos

• User
    • View Profile
« Reply #51 on: October 08, 2013, 23:30:53 »

Powtarzające się wypowiedzi ludzi co przeczytali temat i piszą bez zapoznania się z tematem spam po prostu -.-

Chodzi tu o magów którzy mogą zmienić losy świata swoją magią a nie jakiegoś kapłana co ledwo leczy kaszel. czytanie nie boli  -.- a jeśli nie czytasz nie wypowiadaj się -.-

Zikes myślisz że zresetowanie ankiety i dodanie "Legendarną" w tytule w czymś pomoże? Większość była przeciwna i jeśli zagłosują ponownie jutro to pewnie nie zmienią swojego zdania.

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #52 on: October 08, 2013, 23:48:33 »

@Ximos
chodzi tu o inna ankietę a jej wynik powie sam za siebie ;)
i takie opinie można dawać pw

tak jak wspomniałem wyżej znów wspomnę większość osób nie czytając całości co chwile pisała o magach nieznaczących nic w świecie że niemożna ich tak karać a mi od początku chodziło o tych potężnych.
I nie chodzi tu tylko o magów ale o wszystkich którzy zmieniają świat enidust.(ale do tego założę nowy temat jak wszystko obmyślę)

Ximos

• User
    • View Profile
« Reply #53 on: October 09, 2013, 00:02:02 »

I nie chodzi tu tylko o magów ale o wszystkich którzy zmieniają świat enidust.(ale do tego założę nowy temat jak wszystko obmyślę)

To może trzeba było założyć nowy temat, a ten zostawić w spokoju? Poza tym chyba nie oglądałeś filmików dokładnie bo właśnie osoby mające moc zmieniania świata jak np: cesarz będą w trybie hardkore. To tyczy się tak samo generała armii, Arcymaga czy przywódców potężnych gildii. Więc przemyśl każdy następny pomysł dokładnie by nie tworzyć niepotrzebnych tematów.

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #54 on: October 09, 2013, 14:06:38 »

Poza tym chyba nie oglądałeś filmików dokładnie bo właśnie osoby mające moc zmieniania świata jak np: cesarz będą w trybie hardkore.

powiedz mi w jakim filmie jest o tym mowa ;) bo w żadnym z oficjalnych filmów niem o tym mowy :)

lukash3k1

• User
    • View Profile
« Reply #55 on: October 09, 2013, 14:32:26 »

@up, zapewne chodzi o filmik pt. "Ogólna Prezentacja" :)
Dosłownie nie ma chyba o tym mowy. Ale w przenośni jest coś wspomniane.
"Żaden umysł ścisły z uniwersytetu nie stworzy tego, co stworzeni po to człowieku"

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #56 on: October 09, 2013, 14:43:50 »

Z tego co wiem to nie jest w temacie tylko Mistrz Ignis wypowiedział się w temacie trwałej śmierci podczas której ja kłóciłem się z kimś na ten temat. Mistrz powiedział że nie będzie takiej możliwości żeby osoba która chce zostać cesarzem bądź pełnić dość ważne i wysokie funkcje w grze będzie na trybie bezpiecznym. Zostanie cesarzem równa się automatycznie hardcore game. Tak samo jak zostanie dowódcą jakiejś gildii.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #57 on: October 09, 2013, 15:52:14 »

Jestem przeciw temu. Wiesz ile trzeba będzie się napracować nad tym, by taki czar móc używać? Miesiące. Jeszcze za możliwość używania tego (+ ogromne zmęczenie) masz płacić kary? No bez przesady. Ogląda ktoś Naruto? Tam są tak zwane "zakazane jutsu". Lecz nie każdy legendarny czar powinien być zakazany. Ale powinny również takie być, np. wskrzeszenie 1000 zmarłych na pół godziny (czas powiększał by się pomału, jak byśmy czar trenowali), wskrzeszenie 300 zmarłych, którzy będą istnieć dopóty, dopóki się ich nie zabije.
Pages: 1 2 3 [4]