Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2

Author Topic: Budowanie - Dodatkowa Opcja  (Read 2327 times)

lukash3k1

• User
    • View Profile
Budowanie - Dodatkowa Opcja
« on: September 29, 2013, 08:27:22 »

Witam, Przeczytałem większość pomysłów forumowiczów, ale nie spotkałem się nigdzie z wątkiem nt. budowy. Jeżeli coś takiego przeoczyłem to przepraszam. (sprawdzałem również wyszukiwarką)

Twórcy wspominali że to nie będzie typowe "one click building". Nie wiem jak ten system będzie wyglądał, ale jeżeli coś w stylu mamy cegłę mamy deskę i idzie to jakoś łączyć, układać cegła po cegle to jak dla mnie bomba.

Tylko żeby ktoś coś ładnego wybudował to nie lada wyzwanie. a efekt końcowy mógł by być nie taki jak by twórca chciał...

I tak sobie myślałem. Czy by nie dało się zrobić takiego jak by projektu budynku. Przy którym byśmy mogli robić dom nie używając surowców oczywiście w jakimś oknie tylko za pomocą myszki. A następnie taki projekt umieścić przy budowie. żeby znajomi mogli podglądać jak to ma wyglądać. I nam pomagać tak aby wszystko wyglądało jak na naszym projekcie. W ten sposób efekt końcowy by był taki jak na projekcie (ewentualnie bardzo przybliżony). :)

Co wy o tym myślicie? Jest coś takiego możliwego do zrobienia?

W skrócie chodzi mi o wbudowany "edytor" do gry.
Inspiracja zaczerpnięta z gry "Mythruna", gra bardzo przypominająca minecraft'a ale mamy tam możliwość robienia z podstawowych bloków robienia czegoś nowego np. krzeseł itp. ale to by nie miało być to samo.
możliwe?
"Żaden umysł ścisły z uniwersytetu nie stworzy tego, co stworzeni po to człowieku"

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
Odp: Budowanie - Dodatkowa Opcja
« Reply #1 on: September 29, 2013, 09:10:10 »

Poruszaliśmy temat rysowania map w naszym dzienniku. Pomysł się raczej spodobał więc myślę, że to też przejdzie. A jeśli chodzi o budowanie cegła po cegle
to możliwe, że będziemy używać zaprawy murarskiej składającej się z wapnia i składników organicznych typu jajka, padlina (ciekawe jak takie coś musiało śmierdzieć), a do desek gwoździ. Mam nadzieję, że nie będzie to jak budowa w minecraft'cie (chociaż kocham tą grę) czy w Wurm Online gdzie podczas budowy pojawia nam się zarys ściany, a kiedy dostarczymy wszystkie surówce w magiczny sposób pojawia się przed nami.
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: September 29, 2013, 09:46:29 »

Pomysł dobry. To już kwestia twórców czy będzie to rysowanie w dzienniku czy też będzie osobny edytor.

lukash3k1

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: September 29, 2013, 10:24:19 »

Nie o rysowanie raczej mi nie chodzi bo to sensu by nie miało to tak jak bym sobie narysował w programie jakimś innym obrazek :P A kwestia budowy nie jest ważna mi się wydaje że po prostu wydobędziemy surowiec i przerobimy to na cegły itd.
A co do WURM ONLINE wiem jak to tam wyglądało nie było to fajne, tu raczej tak nie będzie ponieważ będzie możliwość budowania czego nam się podoba (ponoć) a w WURM ONLINE miałeś gotowe schematy i tyle.
"Żaden umysł ścisły z uniwersytetu nie stworzy tego, co stworzeni po to człowieku"

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #4 on: September 29, 2013, 14:27:49 »

myślę że będziemy mogli dostosować grubość murów wysokość blanki itd

mam nadzieję na wygładzanie rzeźbienie dopasowywanie bloków. kopanie wolnych tuneli itd. chciałbym musieć nosić belki konstrukcyjne i układać je na miejscu to samo z cegłami i kamieniami. taka mini gierka myszką przeciągamy cegłę i kładziemy na fundamencie a po położeniu wsadem dopasowujemy.
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: September 29, 2013, 14:41:09 »

Ej mam takie dziwne coś...Jeżeli budowa będzie dość realistyczna to nie sądzicie że będą pewne problemy z budową wielopiętrowych budynków i różnych dachów ? Jak by to miało waszym zdaniem wyglądać ? Swoją drogą właśnie przydałby się coś jak "symulacja budowy" w której jeżeli będzie coś źle postawione to budynek się wali. Bo rzeczywiście mogą być pewne problemy z budową wyższych budowli i dachów.

lukash3k1

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: September 29, 2013, 15:58:02 »

No ciekawy jestem jak to będzie rozwiązane z tymi dachami to ciężko mi wymyśleć bo poziome budynki jestem wstanie wyobrazić sobie. Ale tak myślę że ciężko im będzie zrobić taki styl że można "cegła po cegle" może po prostu ja to źle interpretuje :D A twórcy mieli co innego na myśli ;D No nie wiem ;)

Tomsky

• User
    • View Profile
« Reply #7 on: September 29, 2013, 17:59:17 »

Czyli z tym pomysłem weszłaby dodatkowa fucha. Profesjonalny architekt, który za monumentalne budowle mądrze zaplanowane mógłby zarobić sporo grosza :)

lukash3k1

• User
    • View Profile
« Reply #8 on: September 29, 2013, 19:14:01 »

@up, Pod tym względem tego nie oceniałem ale to by miało sens. Masz talent? Zarobisz tutaj nic nie mając :) Czyli nawet nowy gracz nie mający umiejętności by mógł nam zaprojektować budowle a my byśmy mogli mu zapłacić :) Za dobrze wykonany projekt.

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #9 on: September 29, 2013, 19:27:56 »

tylko proszę was nie próbujcie zrobić tego tak by do projektowania domów potrzebny był rzeczywisty student architektury. obliczenia jak należy postawić budynek powinny być na tyle proste by mógł je wykonywać każdy.

lukash3k1

• User
    • View Profile
« Reply #10 on: September 29, 2013, 19:47:34 »

Wiadomo :D Chodzi tu może bardziej o kształt domku itd. :) Jak ten domek ma wyglądać. Wiesz cegła po cegle weź wybuduj coś sensownego ;D

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #11 on: September 30, 2013, 11:10:36 »

Wolałbym raczej rysowanie, pojawią się wtedy inżynierowie, konstruktorzy czy tam projektanci.

AprilRayne

• User
    • View Profile
    • Quantum
« Reply #12 on: September 30, 2013, 11:18:36 »

Panowie, tu powinnismy wybrać coś prostego i złożonego zarazem, proponuje możliwie najbardziej minecraftowy system (w sensie dość szczegółowy ale nie denerwujący)
Gwoździe i zaprawa powinny być automatycznie stosowane podczas dodawania kolejnych desek by nie ... denerwować gracza
Tak, jestem basistą w Quantum Brain, nie piszcie już z pytaniami -.-"

lukash3k1

• User
    • View Profile
« Reply #13 on: September 30, 2013, 17:50:00 »

@Up_2
Nie wyobrażam sobie żeby ktoś miał ci dom na kartce narysować a ty wybudujesz dokładnie tak jak ktoś ci to narysował. A jak już byś miał dom zaprojektowany za pomocą takiego edytora w grze to ten projekt byś mógł oglądać i tam by było wyraźnie pokazane jak to jest zrobione. Co nie wyklucza pracy projektanta :) Bo on ci taki projekt zrobi a ty mu płacisz.

@Up
Tak też wyobrażam tak sobie budowanie ale nie w stylu "one click" :) Co to znaczy, że stawianie takiej cegiełki też by chwile trwało, ale za to nie było by bawienia się z zaprawą itd itp...

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #14 on: September 30, 2013, 18:11:15 »

My powinniśmy przeciągać myszką cegłę na miejsce a postać automatycznie by kładła zaprawę. Natomiast jak coś przybijamy to my tylko trzymamy deskę i wbijamy gwoździe które postać automatycznie przykłada w zaznaczone wcześniej miejsca (np takim ołówkiem czy kredom)
Pages: [1] 2