Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 [2]

Author Topic: Fantasy, a realizm  (Read 2890 times)

Dagrog

• User
    • View Profile
Odp: Fantasy, a realizm
« Reply #15 on: October 01, 2013, 03:00:48 »

Przecież nie chodzi o całkowitą realność świata, tylko o to by w nim toczyło się życie podobne do realu, czyli farmer sieje, zbiera plony, młynarz robi mąkę, piekarz chleb potem stragan i kasa lub sam zjada bo zgłodniał. Gołębie są ok, można zastosować kruki(są mądrzejsze film: Gra o tron) le by latały i tak między jakimiś punktami bo szukanie każdego gracza to już magia i tu wchodzimy w telepatie, wysyłanie wiadomości prosto do umysłu gracza...
Czemu każdy chce wieczność spędzić w średniowieczu, nawet okien(szyb) nie było. A co gdyby mechanika pozwalała na armaty na baszty i statki? Musiała by też pozwolić na muszkiety, bo inaczej mi było by realne i bez sensu ze świat się nie rozwija. W końcu ktoś kiedyś wymyśli jak zbudować prądnice i to też będzie nie realne?
Ten świat ma możliwość rozwijania się. Myślisz że jak masz karabin to jesteś lepszy od gościa z łukiem? Nawet nie wiesz kiedy dostałeś strzałą u tyłek a kiedy strzelisz wszyscy w okolicy wyciągną swoje łuki i już nie będzie ci do śmiechu... Takie rozwiniecie myśli :)
To samo z polowaniem, zastrzelisz może 1 zwierze a reszta ucieknie.

Maszyny parowe (nie mówię o helikopterach), czyli pociągi to rewelacyjny upgrade w nową erę, lepsze przewożenie towarów. Napady na pociągi

Pozdro

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #16 on: October 01, 2013, 15:43:35 »

Dobra jak się to sprawdzi w bitwie? Te twoje karabiny? Zrzucisz bombę na odziały łuczników na tyłach, a 100 walczących wystrzela w pień 5 żołnierzy bez straty nawet jednego z nich... To nie przejdzie! Nie pozwolę by zniszczyło Enidust!
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Dagrog

• User
    • View Profile
« Reply #17 on: October 02, 2013, 00:08:37 »

Jakie moje karabiny... To tylko pomysł, kiedyś kto wie jak będzie wyglądał Enidust, nie chcieli byście pływać statkami pirackimi?
Teraz można używać łuku, a dlaczego by nie dało się używać machin oblężniczych np balist. Nie powiedziałem że gość z karabinem będzie lepszy od tego z łukiem, z łukiem są np cichsi. Muszkiety były strasznie niecelne długo sie przeładowywały i nie miały takiej mocy do przebicia pancerza z większej odległości.
Koleje między dużymi miastami to ciekawe rozwiązanie ale mam nadzieje że nie będą niezniszczalne i niedoścignione tak aby też była do nich potrzebna ochrona. Siedzenie w kopalni i wynoszenie bryłki po bryłce to bezsens, trzeba zrobić jakiś wagonik a kiedyż mini kolejke z wagonikami kopalnianymi.

Wcale nie chce bomby, ale armaty kiedyś na statkach bym chciał no i na basztach zamku do ochrony przed np smokami, olbrzymami i innymi wrogami np podczas oblężeń balisty, katapulty (te to okres średniowiecza wiec tym bardziej).

A co myślicie o wynalazkach typu drut, prąd, prądnica, rzeczy na parę. To tylko pomysły.

Mam nadzieje że będzie zróżnicowanie narzędzi, broni, pancerzy, wierzchowce, wozy ciągnięte przez np osły, zbudowanie własnego wozu albo taczek :) , oswojenie smoka i latanie na nim, wykopanie w ziemi własnego domu ala hobbit, hodowle ryb we własnym jeziorku, owiec, świń, koni......... Rzeczy które bym chciał jest bez liku, pomysłów nie ma granic, ale nie chce psuć klimatu, nad prochem można pomyśleć i za 2 lata i za 4 ale i tak nowe rzeczy muszą wchodzić żeby było zróżnicowanie i świat nie robił się monotonny...

Radh

• User
    • View Profile
« Reply #18 on: October 03, 2013, 18:01:30 »

Nie chcialbym aby Enidust byl heroic fantasy. Nie chcialbym w grze spotkac drwala ktory zamiast siekiery w dloni trzyma swiecacy barwami teczy Smiercionosny Rozlupywacz Drewna Wszelakiego +8, jesli wiecie co mam na mysli. Bardziej odpowiada mi surowy klimat sredniowiecza ubarwiony magia i potworkami (cos jak wiedzmin) gdzie nie kazdy napotkany gracz jezdzi na duchu rumaka pana ciemnosci tylko na zwyklym koniu.
---
Steam punk? Moze troche ale nie zadne parowe helikoptery tylko drobne i drogie rzeczy np. lampa na sciane zasilana zakletym rubinem (rzecz wysoce rzadka, unikatowa, niepowszechna).
Takie moje zdanie. Oczywiscie mozna z biegiem czasu wprowadzac rozwoj technologiczny w update'ach zeby coraz bardziej urozmaicac gre.
Drogą do szczęśliwości jest robienie tego co się lubi i robienie tego co się nie lubi jeśli robi się to tak jak się lubi.

DJBDM

• User
    • View Profile
« Reply #19 on: October 11, 2013, 01:01:37 »

Co do gołębi taka prawda. Zwróć uwagę że do czasu wynalezienia GSM/Radia nie istniała żadna możliwość natychmiastowego przesyłania wiadomości do konkretnych odbiorców. I jakikolwiek tego magiczny czy fantastyczny suplement po prostu zabije cześć aspektów życia społecznego. Jak najmowanie posłańców (przechwytywanie, manipulacja wiadomościami), zostawianie wiadomości w karczmie do przekazania ECT.

Więc znowu :D Chcemy wysłać wiadomość i mamy do wyboru:
herolda, (...)
gołębia, (...)

i Skype, SMSa czy PM na FB czy nawet na forum Enidust... Pomysł fajny pod warunkiem, że gracze nie mieli by żadnego innego sposobu komunikacji między sobą. A tak to trochę lipa... Oczywiście wciąż można wprowadzić gołębie itp. do gry, jednakże na waszym miejscu nie oczekiwałbym aby gracze na nich całkowicie polegali...
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #20 on: October 11, 2013, 13:37:25 »

No, bo nie będą. Ale wysłać jakiś przedmiot lub anonimowe zlecenia zabójstwa...

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #21 on: October 11, 2013, 14:48:49 »

Bo nie mają... chodzi tu tylko o to by nie było sytuacji gdzie "poznajesz"  ludzi na drugiej stronie kontynentu poprzez global czat. a jak na mnie to gołąb ma być tylko animacją wysyłania takiej wiadomości a nie  jej fizycznym nośnikiem, tak by było klimatycznie można dorzucić jakieś tam małe opóźnienie i dodać warunek że żeby gracz dostał wiadomość musi znajdować się na dworze albo w pobliżu okna, wsio.
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #22 on: October 11, 2013, 21:32:47 »

Hmm, nad tym jeszcze popracuję w szkole. Ale jak będą latały te gołębie wszystkie to laggi będą niesamowite, tak myślę...
Pages: 1 [2]