Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 9

Author Topic: Propozycje broni  (Read 7230 times)

Gniazdu

• User
    • View Profile
Odp: Propozycje broni
« Reply #30 on: September 26, 2013, 18:04:27 »

Powiem tak amunicja.
bez tego broń tego pokroju jest bezwartościowa, taszcz za sobą 200 żeliwnych strzał, jak ktoś nie wie co to żeliwo i jakie jest ciężkie ma wikipedie.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #31 on: September 26, 2013, 18:32:56 »

Gniazdu to już zależy od twórców, ale osobiście jestem przeciw chińczykom
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #32 on: September 26, 2013, 18:49:20 »

ale Nordowie być muszą! uwielbia zdobienia nordyckie! nawet alfabetu runicznego się nauczyłem xD
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

AprilRayne

• User
    • View Profile
    • Quantum
« Reply #33 on: September 26, 2013, 20:15:33 »

PANOWIE! Nie dajmy się zwariować!

Ja osobiście preferowałbym małą róznorodność broni w zamian za możliwość ich pełnej customizacji (dociążenie topora/wydłużenie miecza, dodanie haka do włóczni w celu zadania dodatkowych ran jesli nie trafiło się wroga)
Tak, jestem basistą w Quantum Brain, nie piszcie już z pytaniami -.-"

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #34 on: September 26, 2013, 20:36:35 »

ale duża ilość rodzajów broni świetnie pasuje do "kustomizacji" poza tym znudziły mi się "topory" "miecze" "łuki" "młoty" są wszędzie chętnie zobaczyłbym cep bojowy, kose bojową, morgensztern(taki co nie działa jak zwykła maczuga).

DrNikt

• User
    • View Profile
« Reply #35 on: September 26, 2013, 20:45:14 »

ale duża ilość rodzajów broni świetnie pasuje do "kustomizacji" poza tym znudziły mi się "topory" "miecze" "łuki" "młoty" są wszędzie chętnie zobaczyłbym cep bojowy, kose bojową, morgensztern(taki co nie działa jak zwykła maczuga).

To niestety przełoży się na "tandetę". W momencie gdy każdy jak w Wowie będzie biegał w kosmicznej zbroi i z bronią wyssana z bajki. Prawda jest jak wspomniałem kilka postów wcześniej, że wygrywa prostota.

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #36 on: September 26, 2013, 20:55:12 »

jeśli według ciebie cep bojowy jest wyssany z palca to dostajesz Gratsy odemnie. a co do kosmicznych zbroi są nie klimatyczne. wolę zbroje i broń wzorowaną na Historycznych z możliwością ograniczonej kustomizacji. tak jak kowale robili broń na miarę kiedy zamawiał ją rycerz. jak wolał szerszą gardę dostawał, dłuższą klingę proszę bardzo. ale jestem przeciwny kształtom z wow'a i innych mmo. wcale nie lubię jak ktoś biega z mieczem tak wielkim że jak ma go na plecach to się może za nim schować. wg modyfikacje broni powinny mieć realny wpływ na jej wagę...

AprilRayne

• User
    • View Profile
    • Quantum
« Reply #37 on: September 26, 2013, 21:02:39 »

I tak każdy będzie nosić skurzane kurtki/futra z wilka na plecach...

Poza tym customowa maczuga dozbrojona o gwoździe i wyrzutnie strzał w środku nie jest zła chyba?

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #38 on: September 26, 2013, 21:04:10 »

Jest zła. Średniowiecze-fantasy. Ja myślę, że to fantasy to są: smoki, demony itp. itd., a nie jakieś nowoczesne bronie.

AprilRayne

• User
    • View Profile
    • Quantum
« Reply #39 on: September 26, 2013, 21:13:35 »

Fantasy to byłaby customowa maczuga, która po uderzeniu dodatkowo razi ofiarę prądem z gwoździ jak paralizator.

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #40 on: September 26, 2013, 21:14:55 »

@up3 rzucasz skrajne przypadki o których nikt inny nawet nie pomyślał. i widać że jesteś już "nowym graczem". osobiście nie cierpię prostoty w grach.  gra ma być trudna, mnóstwo elementów, i dobrą fabułę. nikt nie che futurystycznych broni rodem z zombie apokalipsy. mówiłem że mają być oparte na historycznych z możliwością modyfikacji. Dłuższe ostrze, szersza garda, możliwość zamienienia jelca na gardę koszową, wytrawione lub wyryte, inkrustowane napisy lub sentencje. Krótko mówiąc to co robiono rzeczywiście... jak chcesz przykładu to poczytaj choćby o szablach Husarii Polskiej. Wiele z nich zawierało daty, cytaty, herby a nawet portrety.
« Last Edit: September 26, 2013, 21:27:01 by Pan_Lemur »

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #41 on: September 26, 2013, 21:21:07 »

@AprilRayne
Mówimy o rodzajach broni, myślę, że nie takie bronie mieli na myśli twórcy mówiąc o realizmie.

AprilRayne

• User
    • View Profile
    • Quantum
« Reply #42 on: September 26, 2013, 21:27:24 »

Tak! dokładnie o to mi chodziło, o zachowanie prostoty by na pierwszy rzut oka na wroga (topór/tarcza/lekka zbroja) będzie oznaczać że możemy spodziewać się bolesny kontr i walki w srednim dystansie.

Co do customu chodzi mi jedynie o zwiększenie niektórych parametrów kosztem innych przy posiadaniu tego samego stylu walki, czyli skrócenie- większy attack speed i precyzja, zwiększony waga ostrza - dodatkowe obrazenia, lecz wolniejsze uderzenia, większa cena, mniejsza precyzja i finezja ruchów.
Tak samo z cepem - dodatkowe 30 cm by móc sięgnąc z 3 rzędu, zyskac dodatkowe obrazen kosztem braku celnosci i niewygody

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #43 on: September 26, 2013, 21:30:24 »

Kusza automatyczna jest z XIV w a gniazdo os (ala katiusza miotająca kilkanaście strzał na raz) i pierwowzór broni palnej wyglądało to jak minigun było odpalane lontowo i rozgniatało kości i rwało tkankę z ok XIII w ;)
@Któryśtam Up teraz mówiąc o husarii przypomniałeś mi że mieli dwa pistolety, oczywiście większość z was jest przeciw ale co z moimi kochanymi armatami? Jak mój okręt będzie atakował?
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #44 on: September 26, 2013, 21:46:51 »

Na okręt oczywiście balisty i katapulty (oczywiście jakiś fantastyczny materiał wybuchowy w kulach, beczkach lub grotach strzał mile widziany), ciekawe są też mangonele (tak się to chyba nazywa w Twierdzy Deluxe ;D), które miotają 3 kule na raz.

A bronie... hmm ja to widzę tak od groma gatunków, rodzajów. Wzmacniane magicznie, np przebicie pancerza, w końcu to fantasy tak? możliwość customingu
przerabianie wyglądu itd. Musi jej być od groma, bo po co trzymać się schematów mmo? Może możliwość wymyślanie własnej? łączenie przedmiotów i wychodzi jakieś cudo nie wiadomo do czego :D Zawsze te topory, miecze, młoty (te już rzadziej)
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 9