Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2 3

Author Topic: Jak nie strzelać z łuku.  (Read 2562 times)

AprilRayne

• User
    • View Profile
    • Quantum
Jak nie strzelać z łuku.
« on: September 24, 2013, 21:51:42 »

W większości gier łuczników upycha się w szeregu za walczącymi wręcz lub nieco dalej, zawsze zastanawiało mnie jak bardzo nierealne to rozwiązanie, gdyż łucznik nie mógł w ten sposób prostym strzałem trafić wroga bez konieczności "celowania między głowami swoich".

Tutaj chce utrudnić życie łucznikom zmuszając ich do użycia wyobraźni - co z tym zrobić?
Sposobów jest kilka:
-wskoczenie na wierzch konia (można wtedy sztucznie zwiekszyc swój wzrost i celować w dół)
-wykorzystanie maga by jakoś podniósł teren pod łucznikiem (ew. nauczyć się czaru podniesienia terenu)
-zabranie z domu aluminiowej drabiny i strzelanie z niej
-wykonanie strzału po paraboli (niemal niemozliwe podczas strzelania z kuszy) co zmniejsza szanse na przebicie pancerza
-wykorzystanie wyobraźni i umieszczenie oddziału łuczników w innym miejscu (flankowanie wrogów, lub chociaż ustawienie się jakikolwiek inny sposób by nie razić swoich)

Uploaded with ImageShack.com

Rozwiązanie to zmusza łuczników do myślenia w przeciwieństwie do ślepego dps'owania
Proszę o komentarze.

AprilRayne
Tak, jestem basistą w Quantum Brain, nie piszcie już z pytaniami -.-"

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
Odp: Jak nie strzelać z łuku.
« Reply #1 on: September 24, 2013, 21:57:03 »

Wydaję mi się, że jest to rzecz oczywista ;)

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: September 24, 2013, 22:00:33 »

dobry system łucznictwa był w m&b, z daleka strzela się raczej po paraboli, a szanse zawsze są nikłe na to że z odległości np 400m(max zasięg kuszy) bełt trafi wroga obok kolegi.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

AprilRayne

• User
    • View Profile
    • Quantum
« Reply #3 on: September 24, 2013, 22:09:50 »

Tak, lecz jeśli opcja FRIENDLY FIRE będzie włączona konieczne będzie rozwiązanie tego w jakikolwiek inny sposób.

Najciekawszym rozwiązaniem byłoby stworzenie czaru podniesienia terenu/konieczność zakupu konia.

@up By utworzyć parabole strzała/bełt musi wytracic energię przez co niestety są nikłe szanse przebicia chociażby hełmu lub dobrej przeszywanicy

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #4 on: September 24, 2013, 22:14:57 »

dodając że większość kuszników i łuczników używanych na wojnie byłą niezbyt dobrze wyszkolona. wystarczyło by napięli łuk i celowali w "niebo" liczyła się ilość pocisków nie celność. tam nie było do czego celować. strzelało się w Oddział nie w żołnierzy. oczywiście były też oddziały doborowych łuczników które się szkoliło latami ale były wykorzystywane raczej do ostrzału doborowych oddziałów wroga niż zwykłej piechoty.
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: September 24, 2013, 22:17:44 »

Z kuszy się paraboli nie robi bo to strata siły w tak potęrznej broni a z łuku to konieczność w większości wypadków, i niema podziału na gildie my, wy, oni są tylko gracze a każdy jest śmiertelny.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

AprilRayne

• User
    • View Profile
    • Quantum
« Reply #6 on: September 24, 2013, 22:29:14 »

@Pan_Lemur No niestety ta gra ma target "hardcore gamers" więc chyba odpada sytuacja gdzie grupa gimnazjalistów po 3 dniach w grze wyląduje na takowej ustawce i będzie pakowac strzały w tył głowy kolegi, wyobraź sobie ten NERD RAGE gdyby wydało się kto zawinił

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #7 on: September 24, 2013, 22:37:04 »

nie zrozumiałeś i chyba nie wiesz jak to wyglądało. powiedziałem że oni nie strzelali do żołnierzy tylko do oddziałów. chodziło tylko ot to by mniej więcej trafiali w ODDZIAŁ. ich się na ogół nie szkoli mieli tylko puszczać strzały tak by trafiał w oddział. co oznacza że strzelali w niebo  do góry po paraboli do oddziałów które nie są związane walką no chyba że dowódcy nie zależało. a jak idiota nawet w niebo strzelać nie potrafi. no cóż zdarza się

AprilRayne

• User
    • View Profile
    • Quantum
« Reply #8 on: September 24, 2013, 22:40:58 »

Zwracam honor, mój błąd.

Lecz jednak sami przyznacie że system operowania parabolą będzie niestety trudny gdy wróg odłożył kieszonkowe na blachę i trzeba będzie odkurzyć kuszę (tak, moja ukochana)

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #9 on: September 24, 2013, 22:43:49 »

ktoś gdzieś już napisał że były do tego specjalne strzały. długi łuk + taka strzała = przebity pancerz

AprilRayne

• User
    • View Profile
    • Quantum
« Reply #10 on: September 24, 2013, 22:56:45 »

@up Tak, były to strzały z dociążonymi grotami ze stali (!) i grubszymi promieniami w porównaniu do typowej cienkiej i lekkiej stzały dla casuali. Lecz moim zdaniem to zbytnie utrudnianie życia developerom, weź stary popatrz na kuszę, ona też ma uczucia i czasami chce być użyta.

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #11 on: September 24, 2013, 23:01:49 »

wszystko spoko ale jak przywalisz z takiej kuszy jak wkleiłeś to raczej nie będzie co zbierać również tych co stali za nim

DrNikt

• User
    • View Profile
« Reply #12 on: September 25, 2013, 01:22:09 »

Przy strzale po paraboli siła pocisku jest taka sama na danych wysokościach, więc jeżeli chodzi o ograniczenia to na pewno nie skuteczność przebicia pancerza, raczej celność.

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #13 on: September 29, 2013, 13:48:43 »

powiem tak temat powstał z niewiedzy bo łuk nie wypuszcza prostej strzały strzała łuku szybko opada więc z łuku strzela się po paraboli czyli w górę. Tylko 1% łuczników to byli snajperzy którzy umieli trafić w głowę 99% strzelało byle by trafić najczęściej nie trafiali.
łuk był bardzo tanią bronią dystansową porównaniu do kuszy.

inna sprawa z kuszą którą strzela prosto.

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #14 on: September 29, 2013, 13:56:09 »

Pomysł jest dla twórców tylko taki żeby friendly fire był włączony. I to wszystko. To już od graczy będzie zależało jak się ustawią na bitwie.
Pages: [1] 2 3