Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2

Author Topic: Państwo  (Read 1804 times)

Frycu

• New user
    • View Profile
Państwo
« on: September 22, 2013, 17:30:59 »

Załóżmy, że z kolegami założyłem 3 miasta i czy dobrą opcją było by uznawanie tych trzech miast ( za zgodą władców miasta) jako jedno państewko.
Władze sprawowała by jednostka ( przy pomocy dwóch pozostałych ) lub coś na kształt republiki.

Scypio

• User
    • View Profile
Odp: Państwo
« Reply #1 on: September 22, 2013, 20:13:53 »

O ile wiemy podstawą świata ma być współpraca ludzi i umowy między nimi, także myślę że będzie można tak zrobić jak i stworzyć państwa miasta, ale to będzie wiązać się z buntem przeciwko dotychczasowych władców państwa którzy byli zwierzchnikami danych władców miast. 
McScypio to mój cel. A w czasie wolnym polowania na złodziejaszków i innych władców. http://dogry.pl/r/scypio

DrNikt

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: September 25, 2013, 13:59:48 »

Miasto powinno mieć lekką ręką ze 100 mieszkańców niech polowa to npc. 150 kolegów ?:D Czy naprawdę każdy tu chce mieć własne miasteczko ?:D

Neuroxsi

• New user
    • View Profile
« Reply #3 on: September 25, 2013, 14:54:52 »

Powiedzmy że ktoś zacznie budować miasto wraz z kolegami i napadną na niego inni gracze. Powiedzmy że ludzie budujący te konstrukcje polegną. Czy ich wysiłek jaki włożyli w budowę pójdzie na marne ponieważ napastnicy zniszczą owe konstrukcje?
Mroczna Wieża 1 - Roland - Stephen King

"Więc idź. Są światy inne niż ten."

Jake Chambers

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: September 25, 2013, 14:57:40 »

Tak, przecież to ma być gra dla hardcore gamersów a nie casuali.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

DrNikt

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: September 25, 2013, 15:01:54 »

zależy czy spalą te miasto :D czy tylko wyrżną mieszkancow

Ximos

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: September 25, 2013, 15:13:32 »

Zważywszy że świat ma być ogromny, a rozsądni gracze będą stawiać swoje miasta w odległości 2 - 5 dni drogi od ostatniej ostoi cywilizacji wątpię żeby bandyci napadli was zanim ukończycie podstawowe budynki do obrony. Jak było wspomniane w niektórych strefach nawet małe grupy ludzi będą miały problem z podróżą daleko. A tworzenie miasta w mniej niż 15 osób nie będzie miało sensu. Potencjalni rabusie będą mieli za dużo problemów, za mało zysków jak i zbyt wielkie ryzyko by atakować jeszcze nie powstałe miasta.

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #7 on: September 25, 2013, 16:29:44 »

dodajmy to że nikt nie szedł budować miasta.  Miasta najczęściej same rosły wokoło twierdz lub skrzyżowań szlaków. tylko król mógł sobie pozwolić na założenie miasta samego w sobie.
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

Sunver

• User
    • View Profile
« Reply #8 on: September 25, 2013, 16:40:44 »

Jak dla mnie spoko. Byle tylko nie zakładajcie komuny.
Śmierć to tylko przerwa w życiorysie.

DrNikt

• User
    • View Profile
« Reply #9 on: September 25, 2013, 16:44:05 »

Jak dla mnie spoko. Byle tylko nie zakładajcie komuny.

I tu mamy konstruktywna wypowiedz w temacie :D

Detroj

• User
    • View Profile
« Reply #10 on: September 25, 2013, 16:44:33 »

To jest bardzo dobry pomysł. A co do komuny to każde państwo pewnie będzie miało władce lub grupę która trzyma władzę i to oni pewnie będą ustalać ustrój.

IAmBoskiM

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #11 on: March 26, 2014, 19:27:23 »

Ustrój polityczny raczej będzie. Np. jakiś władca ustali monarchię despotyczną (czyli że władca może zrobić wszystko) i będzie się bawił. Chyba tak się to nazywało.

LemonGnom

• User
    • View Profile
« Reply #12 on: April 16, 2014, 16:25:59 »

Myślę, że jeżeli zmierza to w tym kierunku to możemy sie pożegnać ze spokojem bo jak widze 3/4 graczy będzie chcialo mieć własne miasto/państwo/wieś/zamek... whatever. COKOLWIEK! I będziemy tutaj mieli wyżynających sie władców dwóch wiosek, bo jedną rządzi inteligenty np. 20 latek a drugą bezmózgi 9 latek, który tylko szuka pretekstu żeby zacząć krwawą waśń.
Ponadto, myśle że wielu... zbyt wielu graczy będzie zbyt  dumnych na to żeby połączyć swoją wioskę z niedalekim miastem mimo płynących z tego korzyśći (np wymiana handlowa)
I tak sie skońńczy to całe planowanie według mnie - na skrawku ziemi wielkości Warszawy będzie 19 miast (czytaj trzy domki i 4 strażników), 24 zamki (czytaj to samo co miasto tylko 16 strażników) i 58 wsi( czytaj domek + poletko z marchewkami) czyli to nam daje 101 "lokacji" czyli 101 władców, z których każdy (nawet ten co ma jedną wieś) tytułuje się królem albo cesarzem
Wojskowych często widywałem schylonych nad mapami i rysujących plany. W papierowej wojnie wszystko grało. Tak musi być-mówili. Bez ładu armia nie istnieje. Tym dziwniejsze, że prawdziwa wojna pod względem ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Kahetabi

• User
    • View Profile
    • Twitter
« Reply #13 on: April 16, 2014, 20:25:19 »

@LemonGnom Przesadziłeś z tymi lokacjami. Gra w pewnym momencie będzie się opierała na założeniu "jesteście z nami albo przeciwko nam". Jeden wielki wyścig szczurów. Lepiej już teraz szukać ludzi do wspólnej gry (najlepiej weteranów H&H i/lub Salem'u). Nie wiadomo też jak wielkie koszty trzeba będzie ponieść aby coś zbudować, nie wspominając o budowie domu a tym bardziej osad. I nie przesadzajcie że będzie aż tylu graczy. bariera językowa, poziom hardcore, ruscy- i już mniej graczy. Gra ma wyjść też w angielskiej wersji językowej chociaż forum jest w całości polskie. Jeśli gra wyjdzie tylko po polsku, baza graczy będzie jeszcze mniejsza. Jeśli na początku trafimy do jakiegoś niezależnego miasta w którym będziemy mogli spokojnie żyć to ludzie będą mieli łatwiejszy start i jednak będzie ich więcej. Moim zdaniem lepiej by pasowało słowo "sojusz" a nie "państwo".
Jeśli chcecie jakoś podkreślić więzi i jedność stwórzcie swój własny charakterystyczny znak (herb, sztandar itp.) i miejcie ich we wszystkich swoich lokacjach. Myślę że problemem są terytoria, ich przebieganie i funkcjonalność. Wszystko zależy od tego jaką opcję twórcy wybiorą.

LemonGnom

• User
    • View Profile
« Reply #14 on: April 17, 2014, 09:11:22 »

Może i faktycznie troche z tym przesadziłem i koloryzowałem mocno, ale to zmierza powolutku w takim kierunku. Co to ruskich i innych języków ogólnie - dobrze by było gdyby nie grali w to sami Polacy, ale jeśli do uniwersum wejdą chinczycy to możemy sie pożegnać ze wszystkim bo przejdą po nass jak fala, tym bardziej że będzie tylko jeden ogromny serwer na którym podobno wszyscy mają sie zmieścić. Osobiście uważam to za dziwny pomysł - tak wiem, świat gry ma być przeogromny, jednak jeżeli gra odniesie wielki sukces to wątpie, że kilka milnów ludzi, a kilkaset tysiecy na pewno pomieści się na takm skrawku ziemi
Wojskowych często widywałem schylonych nad mapami i rysujących plany. W papierowej wojnie wszystko grało. Tak musi być-mówili. Bez ładu armia nie istnieje. Tym dziwniejsze, że prawdziwa wojna pod względem ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.
Pages: [1] 2