Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 [2] 3

Author Topic: System gildii czyli sens mmo  (Read 2912 times)

Banana Benjamin

• Guest
Odp: System gildii czyli sens mmo
« Reply #15 on: September 23, 2013, 19:04:03 »

Mój drogi ale z twojej wypowiedzi właśnie to wynika. i jak tu już wielokrotnie punktowano opinie do twoich pomysłów.

P.S.
zapoznaj się z forum i podobnymi tematami potem zakładaj swój bo jedyne co zaproponowałeś to minimalna modernizacja gildii z innych MMO.
Ale co wynika ja tylko odpowiedziałem na jego pomysł odnośnie budynków gildii i jej rozbudowy podkreślając że to sprawa oczywista.

Banana Benjamin

• Guest
« Reply #16 on: September 23, 2013, 19:05:39 »

Wątpię, aby taka sytuacja miała miejsce ;) Zbyt wiele rzeczy będzie można robić w tej grze, aby jedna gildia wszystkim dogodziła :P
Ale zawsze warto mieć jakieś zabezpieczenie przed czymś taki oczywiście wiem że szanse że do czegoś takiego dojdzie wynoś 0.01 proc. ale jak to mówią przezorny zawsze ubezpieczony

Mrocznyelfik

• User
    • View Profile
« Reply #17 on: September 23, 2013, 19:07:14 »

Mój drogi ale z twojej wypowiedzi właśnie to wynika. i jak tu już wielokrotnie punktowano opinie do twoich pomysłów.

P.S.
zapoznaj się z forum i podobnymi tematami potem zakładaj swój bo jedyne co zaproponowałeś to minimalna modernizacja gildii z innych MMO.
Ale co wynika ja tylko odpowiedziałem na jego pomysł odnośnie budynków gildii i jej rozbudowy podkreślając że to sprawa oczywista.

Pan Lemur chyba wziął Cię za twórcę wątku :P Co nie zmienia faktu, że strzeliłeś gafę z tym rozbudowywaniem, bo jako takich budynków gildii nie będzie tylko ktoś wybuduje dowolny budynek i może on się stać siedzibą danej gildii (przynajmniej mi się tak wydaje) ;)
http://www.najemnicyenidust.pun.pl/forums.php - forum pierwszej gildii role-playing w grze Enidust. Zapraszamy!!! (Bez napisania podania, konta będą usuwane po upływie doby od momentu rejestracji)

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #18 on: September 23, 2013, 19:22:35 »

Och wybaczcie mój błąd. Oczywiście przepraszam za moją nieuwagę.
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

Banana Benjamin

• Guest
« Reply #19 on: September 23, 2013, 19:24:36 »

P.S.

Pan Lemur chyba wziął Cię za twórcę wątku :P Co nie zmienia faktu, że strzeliłeś gafę z tym rozbudowywaniem, bo jako takich budynków gildii nie będzie tylko ktoś wybuduje dowolny budynek i może on się stać siedzibą danej gildii (przynajmniej mi się tak wydaje) ;)
Napiszę już to po raz któryś ja napisałem że budowa i rozbudowa domu/budynku gildii to sprawa oczywista odpowiadając na punkt 4 i 5 tematu który założył AprilRayne

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #20 on: September 23, 2013, 19:30:13 »

Dobrze już dobrze zrozumieliśmy.
sam personalnie mam zamiar zająć się budową wszelkiego rodzaju fortyfikacji i systemów obronnych. więc mam zamiar walczyć o jak największe możliwości samego budowania jak i górnictwa czy stolarki (wycinanie drzew również)
więc jak słyszę hasło "budynek gildyjny" w takim kontekście jaki było ( sugerowało to narzucone wzorce budynków) to mnie szlag trafia :D

AprilRayne

• User
    • View Profile
    • Quantum
« Reply #21 on: September 23, 2013, 19:31:07 »

Z góry dziękuję za odzew!
Tutaj pojawia nam się szukanie kompromisu między szukaniem realizmu a zachowaniem zdrowej konkurencji między gildiami. W założeniach miała to być gra dla "hardcore gamers" więc bycie w gildii zawierającej 50% serwera i będacej no.1 to raczej nic co zaspokaja żądze walki i konkurowania?

W każdym razie wszystko powinno dążyć do wyeliminowania sytuacji gdzie na world chat'cie ktoś nawołuje do wstąpienia do gildii gdyż akceptowani będą wszyscy aby jedynie awansować w rankingu.

Moim zdaniem powinniśmy możliwie najbardziej przychylić się konkurowaniu gildii w interesach i zaogniać walkę między mimi
Tak, jestem basistą w Quantum Brain, nie piszcie już z pytaniami -.-"

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #22 on: September 23, 2013, 19:35:41 »

zacznijmy od tego że na 90% nie będzie world chatu :P bo jest zupełnie nie realistyczny i zepsułby wiele elementów gry np handel. poza tym do gildii tutaj raczej nie wstąpisz poprzez okienko w menu a fizyczne wstąpienie do biura gildii. REALIZM

Mrocznyelfik

• User
    • View Profile
« Reply #23 on: September 23, 2013, 19:37:51 »

Świat chociaż wydaje się duży będzie dla tych wszystkich gildii bardzo mały :P Nie trzeba będzie sztucznie powiększać konkurencji ;) Gildie handlowe będą się biły o  zbyt swoich towarów i ich ceny, gildie rzemieślnicze o jak największy zbyt własnych towarów i kontrakt z jak najlepszym kupcem/ gildią kupiecką, a gildie militarne będą się biły w bardziej tradycyjnym znaczeniu tego słowa :P Rankingów nie powinno być, bo jak przy takiej różnorodności zrobić ranking? 
http://www.najemnicyenidust.pun.pl/forums.php - forum pierwszej gildii role-playing w grze Enidust. Zapraszamy!!! (Bez napisania podania, konta będą usuwane po upływie doby od momentu rejestracji)

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #24 on: September 23, 2013, 19:43:16 »

@UP W zasadzie byłby problem. Nie uznaję zasady w tej grze "Patrz tu jest region X i to mój teren" tylko "Patrz od tej rzeki na prawo mój teren a tam rób co chcesz". I jak tu zrobić ranking terytorium itp ?

A co do tego że w jednej gildii jest połowa świata albo i więcej. Człowieku...W tedy się rozpocznie prawdziwa rozgrywka. Mniejsze gildie uznają że to jest zagrożenie i albo się zjednoczą do wspólnej walki i wybuchnie potężna wojna albo rozpoczną się spiski i intrygi polityczne które się albo skończą detronizacją króla przez własnych poddanych bądź jego śmiercią przez truciznę czy nóż asasyna.

AprilRayne

• User
    • View Profile
    • Quantum
« Reply #25 on: September 23, 2013, 19:44:11 »

@up Chodziło mi o ranking w charakterze procentowego udziału wpływów na danym terytorium w danej kategorii.

Co sądzicie o multigildyjności?

Mrocznyelfik

• User
    • View Profile
« Reply #26 on: September 23, 2013, 19:46:53 »

@up A jak chcesz zrobić ranking gildii handlowych bądź rzemieślniczych?

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #27 on: September 23, 2013, 19:50:15 »

ehhhh Jak na mnie to w tym momencie każdy rzemieślnik musiałby się rejestrować do tego każde miasto miasteczko i państwo musiało by robić dokumentacje import eksport przychody odchody rozbić to na poszczególne gałęzie gospodarki... a potem zaczynają się całki i inna matematyczna zabawa...

Ja dziękuje i wycofuję się rakiem...

AprilRayne

• User
    • View Profile
    • Quantum
« Reply #28 on: September 23, 2013, 19:52:51 »

@up To proste! Chodzi o zamożność takowych lub potencjał wytwórczy (poziom zdolnosci graczy + materiały + inwestycje) ewentumalnie można rozwiązać to zaznaczając wpływ w sprzedaży produktów na danym terytorium.

Mrocznyelfik

• User
    • View Profile
« Reply #29 on: September 23, 2013, 19:57:18 »

Ehh według mnie nie jest to takie oczywiste, bo ranking mógłby nie pokazywać całej prawdy... Szczególnie, że jedna będzie wytwarzćł miecze, a druga mikstury. A inaczej powstałoby zbyt wiele rankingów ;) Nie mówiąc o tym, że o dużo bardziej klimatyczne i realistyczne jest chodzenie po mieście i szukanie dobrej gildii rzemieślniczej pytając się o nią ludzi, niż wejście w ranking i sprawdzenie która jest najlepsza...
« Last Edit: September 23, 2013, 19:58:55 by Mrocznyelfik »
Pages: 1 [2] 3