Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 ... 3 4 [5]

Author Topic: Rekrutacja wojsk NPC  (Read 5869 times)

Armox

• User
    • View Profile
Odp: Rekrutacja wojsk NPC
« Reply #60 on: August 11, 2013, 20:17:56 »

Podałem mój pomysł jako złoty środek, którego jak widać nie możemy odnaleźć. Każdy z pomysłów wyżej wymienionych ma swoje wady i zalety. Najbardziej ciekawi mnie jak twórcy to rozwiążą.
Dążyć do doskonałości, której nigdy się nie doścignie..

DJBDM

• User
    • View Profile
« Reply #61 on: August 11, 2013, 21:02:25 »

Chyba nie koniecznie trzeba wprowadzać rekrutacje wojsk NPC, aby zwiększyć bezpieczeństwo w miastach w nocy. Myślę, że ten problem zniknie gdy gra zostanie przetłumaczona na inne języki (głównie Angielski). Nie zapominajmy, że gdy w Polsce jest noc, to w niektórych krajach na świecie, jest dzień. (np. PST = GMT -8, a więc ponad 9 godzin różnicy pomiędzy Polską.) W związku z tym zarządcy miasta będą mogli przyjąć w szeregi straży graczy którzy grają również gdy w Polsce jest noc, a to dlatego, że będzie ich znacznie więcej.
Wszystko chyba zależy od tego, jak bardzo będzie popularna gra, czy będą oddzielne serwery oraz czy zarządzający miastem będą w stanie się dogadać z graczami z różnych narodowości.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #62 on: August 12, 2013, 14:49:55 »

Wątpię żeby gracze rożnych narodowości zakładali wspólne miasta pewnie będą elitarne klany międzynarodowe i połączenie wszystkich jerzyków moim zdaniem to zły pomysł żeby tworzyć serwer wspólny dla wszystkich języków gra stworzyła zbyt dużą barierę językowa w sumie.

Francuz nie będzie ci mówił po angielsku z powodu dumy Anglicy będą się panoszyć i gnębić innych za to że piszą na globalu w swoim jerzyku ze nie rozumieją co piszą... jak ktoś napisze po niemiecku polak zacznie jechać go że jest nazistą. jedno słowo po rosyjsku jesteś rusek noob jeb*** itd. napisanie ku*** prowadzi do odzewu że jesteś złodziejem polakiem. Doprowadziło by to do wojen na tle narodowościowym(przykład tibia) być może religijnym ze względu na obecną sytuacje z muzułmanami jeszcze wprowadzą nam dżihad w grze -.-... (ta wypowiedz niema zamiaru nikogo obrazić i jest czysto teoretyczna bo chrześcijanie mogą stworzyć krucjatę)

Jak rozwiązał ten problem wow wiele serwerów z przypisanymi językami głównymi. Jak poradził sobie lol 1gracze przestali się przyznawać skąd są z powodu wstydu za rodaków. 2 regulamin ustanowił że podczas gry głównym językiem na czacie jest angielski innych języków można używać jedynie za zezwoleniem teamu jeśli nie możesz dostać bana na tydzień za brak komunikacji z drużyna.

Bill

• User
    • View Profile
« Reply #63 on: August 12, 2013, 14:55:39 »

W grze nie powinno być kilka serwerów tylko jeden wielki świat, na którym będą żyli wszyscy ludzie, a głównymi językami będzie polski i angielski.

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #64 on: August 12, 2013, 15:16:11 »

No cóż, nie wiem czy wiesz ale język niemiecki też jest dość powszechnie używany ale cóż...Z ręką na sercu kto z nas przykłada się do nauki niemieckiego w szkole ? Zresztą, schodzimy wszyscy z tematu. Temat jest o rekrutacji wojsk NPC a nie o narodowości. Chociaż nie wielu osobom przypadł tenże temat do gustu jak sądzę.

(Ps: Ja mam ledwo 2 z niemca)

DJBDM

• User
    • View Profile
« Reply #65 on: August 12, 2013, 17:46:52 »

Wątpię żeby gracze rożnych narodowości zakładali wspólne miasta
Nie muszą. Mi chodzi o to, że będą mogli się zatrudnić w danym mieście jako strażnik.

gra stworzyła zbyt dużą barierę językowa w sumie.
Zapewne w niektórych miastach będzie nakaz komunikowania się wyłącznie w danym języku, jednakże nikt nie będzie Cię zmuszać abyś tam przebywał.

Francuz nie będzie ci mówił po angielsku z powodu dumy
Nie będzie musiał. Ale gdy jakiś obcokrajowiec zasugeruje mu pracę w straży miejskiej w danych godzinach za wyższą stawkę, niż tą którą by dostał pracując jako strażnik w mieście w którym dominują Francuzi, to zapewne znajdzie się paru, którzy na ową propozycję się skuszą.

Anglicy będą się panoszyć i gnębić innych za to że piszą na globalu w swoim jerzyku ze nie rozumieją co piszą...
jak ktoś napisze po niemiecku polak zacznie jechać go że jest nazistą.
jedno słowo po rosyjsku jesteś rusek noob jeb*** itd.
napisanie ku*** prowadzi do odzewu że jesteś złodziejem polakiem.
Zapewne wprowadzą opcję 'mute' czy 'ignore'. Jeżeli kogoś to będzie dosyć mocno drażnić, to może ewentualnie to zgłosić do administracji za obelgę czy używanie wulgaryzmów.

Doprowadziło by to do wojen na tle narodowościowym(przykład tibia)
Jak chcą wojen to niech je sobie wypowiadają. Natomiast czy powodem będzie narodowość czy orientacja seksualna założyciela danego miasta to jest to ich sprawa. Osobiście nie wyobrażam sobie jakiegoś obcokrajowca mówiącego coś w stylu "Dwadzieścia osiem lat temu mój sąsiad Polak ukradł mi rower, więc wypowiemy wojnę temu miastu bo tam też są Polacy. I kij że nie mają oni z nim nic wspólnego, ja wiem lepiej!" oraz innych obcokrajowców, którzy uznaliby to za racjonalny argument za wypowiedzeniem wojny, lecz jeżeli mówisz że takie rzeczy dzieją się w Tibi, to aż jest mi smutno. Na szczęście ta gra, w przeciwieństwie do Tibi, ma być dosyć trudna, a przynajmniej system walki. Także możemy mieć nadzieje, że ofermy życiowe tego pokroju zniechęcą się do gry, lub że z łatwością przyjdzie nam skopać im zady. ;)

być może religijnym ze względu na obecną sytuacje z muzułmanami (...) chrześcijanie mogą stworzyć krucjatę
Nikt nie będzie Cię zmuszać do chwalenia się, jaką religie wyznajesz.

Jak poradził sobie lol 1gracze przestali się przyznawać skąd są z powodu wstydu za rodaków.
Ja się nie wstydzę. Ja po prostu omijam szerokim łukiem ludzi, który uogólniają. Niestety w LoL'u nie masz takiej możliwości, jeżeli chcesz aby dobrało Ci losowych ludzi do drużyny.

2 regulamin ustanowił że podczas gry głównym językiem na czacie jest angielski
Ponieważ, jak już wspomniałem, jeżeli chcesz aby Ci dobrało losowych ludzi do drużyny, to nie jesteś w stanie wybrać, z jakiej narodowości chcesz, aby Ci gracze pochodzili. W Enidust owy przymus nie będzie istnieć. Jeżeli podczas walki jeden z członków straży miejskiej nie chce się komunikować z resztą w danym języku, to na następny dzień może on zostać zwolniony przez założyciela miasta.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

Kirito

• User
    • View Profile
« Reply #66 on: August 16, 2013, 20:25:35 »

Tak czytam i czytam i... aż się boję że twórcy chcą zastosować umowy słowne ;) Przy takim stanie rzeczy nawet nie ma co wierzyć w taką sytuacje... Wojny narodowościowe w grze... Jak to kiedyś mądrą rzecz zasłyszałem: Ludzie za głupsze rzeczy wypowiadali wojny. Więc myślę że to będzie dodatkowym smaczkiem gdy będzie trwać bezsensowna wojna której nikt nie chce ale trwa ;) Większego realizmu chyba nie da się osiągnąć ;)

A co do tematu z jednej strony myślę że gra się nie obejdzie bez rekrutowania npc do straży ale tylko na początku małego miasta... Wiadomo że każdy chce mieć swoją straż jak najlepsza a kto będzie lepszy jak nie zwykły gracz? Wiem że jest wielu przeciwników tego stanowiska ale nikt nie chcę jednak zostawiać swojego dorobku bez ochrony ;) Chyba że gra na tyle się rozwinie żeby najróżniejsze strefy czasowe mogły razem grać i po kłopocie ;)

TheRainbowKing

• User
    • View Profile
« Reply #67 on: August 17, 2013, 11:02:28 »

Nie wiem w czym problem z językiem angielskim i polski to nie jest trudne żeby się dogadać trzeba tylko pomyśleć np. LoL wiecie co to za gra tam większość osób gada po Angielsku więc nie wiem o co chodzi o jakiś wojnach wielkich .
Wspominacie o wojnach gdy jest inny język a nie wspominacie o globalnych wojnach gdy rzucacie pomysł religia tworzycie z tej gry jakąś grę gdzie będą sami rasiści , szowiniści itp. ?

A tak do tematu :
Moim zdanie wojska NPC to słaby pomysł ,gdy gra ma się opierać na kooperacji więc nie wiem
sami mamy ustalać cele i ceny . Wojska NPC by zepsuły zabawę z zdradzaniem kupca lub kraju .

Kirito

• User
    • View Profile
« Reply #68 on: August 18, 2013, 07:39:41 »

Religia i roznice kulturowe zawsze beda tematem sporow i klotni ;)

A wojska npc w ogole nie maja racji bytu bo gracze na polu walki liczyliby sie tylko jako rzeznicy botow, a to nie o to chodzi.

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #69 on: August 18, 2013, 14:56:03 »

tak ma wyglądać wojna a nie jakieś npc...
Pages: 1 ... 3 4 [5]