Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Author Topic: Ciche zabijanie  (Read 1464 times)

Menidas98

• New user
    • View Profile
Ciche zabijanie
« on: September 20, 2013, 19:45:45 »

Ciche zabójstwo - załóżmy, że jesteśmy rzezimieszkami i chcemy polepszać swoje możliwości okradania/zabijania straży itp. Mogłaby być możliwość kamuflażu do tego stopnia, że stajemy się ledwo widoczni. Byłaby możliwość cichego zabójstwa, czyli zachodzimy kogoś od tyłu (zakamuflowani) i moglibyśmy kogoś dźgnąć nożem w szyję. Jeżeli byłby to gracz to miałby "Quick time event" czyli jeżeli kliknie np.: Shift+D w odpowiednim czasie, to uniknie ciosu odskakując w prawo, chyba że natrafi na przeszkodę. Jeżeli gracz by nie zdążył to byłby martwy lub traciłby np.: połowę zdrowia i słabły by jego umiejętności bojowe.

Gniazdu

• User
    • View Profile
Odp: Ciche zabijanie
« Reply #1 on: September 20, 2013, 19:51:17 »

Wszystko fajnie i realnie, ALE to wchodzi w kolizję z "no one click".
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #2 on: September 20, 2013, 19:53:57 »

Zgadzam się z przedmówcami, ale pomysł oczywiście bardzo dobry :)

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: September 20, 2013, 21:03:07 »

Taki odskok jest dynamiczny i szybki więc jeśli nie "no one click" to co? jakaś kombinacja klawiszy? byłoby to bez sensu, raczej właśnie shift + a bo nóż częściej jest w prawej ręce
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #4 on: September 20, 2013, 21:08:34 »

Chyba, że gość będzie miał sztylet nasączony trucizną to wystarczy rysa :)

Ximos

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: September 20, 2013, 21:12:59 »

Coraz więcej tematów pojawia się gdzie forumowicze chcą assassin's creed w postaci MMO. Czy wiecie że w średniowieczu i w starożytności nie było takich asasynów,ninja jak przedstawiają je gry/filmy. Jedyny kamuflaż jaki możesz sobie wymarzyć to czarne ubranie które w ciemności nie będzie zdradzać twojej obecności.

Chyba, że gość będzie miał sztylet nasączony trucizną to wystarczy rysa :)

I tak w mieście nic ci to nie da. Z góry było powiedziane że strefa bezpieczna nie będzie dawała możliwości okradzenia kogoś po powaleniu.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #6 on: September 20, 2013, 21:18:54 »

Ja Assassyn osadzonego w tych czasach wyobrażam sobie w bardzo prosty sposób.
Gość z kapturem zarzuconym na głowę, sztylet schowany w rękawie i... tyle.
A właśnie, te strefy. Jedna kwestia mnie tutaj ciekawi, czy jak ja sobie zbuduję z kolegami miasto, to czy ono automatycznie będzie w strefie bezpieczeństwa, czy jak?
I kto powiedział, że w mieście? Może to być mała osada koczownicza w lesie, gdzie grupa skrytobójców chciałaby trochę zyskać.

Colack

• User
    • View Profile
« Reply #7 on: September 20, 2013, 21:20:59 »

oo dobre pytanie. Może dopiero jak takie miejsce otrzyma odpowiednią rangę osady czy miasta, to automatycznie zmieni się w strefę sanktuarium

Ximos

• User
    • View Profile
« Reply #8 on: September 20, 2013, 21:30:57 »

Gość z kapturem zarzuconym na głowę, sztylet schowany w rękawie i... tyle.

Kaptur zarzucony na głowę to tylko tyle że każdy napotkany strażnik będzie miał cię na oku. Poza tym każdy podróżny od razu będzie trzymał broń w pogotowiu patrząc na osobę z zasłoniętą twarzą. Osoba zasłaniająca twarz to ktoś kto jest potencjalnym przestępcą. Prawda była taka że nawet do miasta nie można było wejść w średniowieczu/starożytności w osłoniętej twarzy.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #9 on: September 20, 2013, 21:40:38 »

Czy Ty przeczytałeś to "[...]wyobrażam sobie[...]"? To jest tylko wyobraźnia którą dzisiejsze czasy wykreowały. Tak, z kapturem zarzuconym na głowę nie wejdziesz do miasta (chyba, że pada deszcz) obojętny w oczach strażników. Ale jak już będziesz w mieście, jest noc, wejdziesz w jakieś bardziej zacienione miejsce to kaptur już pomoże.
I czemu Ty tak uczepiłeś się tego miasta? Już powiedziałem, że równie dobrze może być to las, gdzie kaptur już będzie przydatny.

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #10 on: September 21, 2013, 10:17:52 »

Ja się nad tym zastanowiłem i jeśli Pan zabójca X i Pan ofiara Y mieliby mini gierkę to ok ale jeszcze dodatkowymi czynnikami są siła i zwinność które by ułatwiały bądź utrudniały minigierke.
Ximos zachowujesz się jak dziecko sceptycznie do wszystkiego zero prób wyrozumiałości, zrozumienia poglądów innych i tolerancji o której tak prawiłeś, "widzisz drzazgę w cudzym oku a w swoim belki nie widzisz".
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #11 on: September 29, 2013, 13:27:59 »

Było opisane chcesz kogoż zabić szybko odgarnij tak myszkę żeby trafić w tętnice szyjną i wbić sztylet w serce.

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #12 on: September 29, 2013, 13:35:09 »

ewentualnie bełt w głowę i po sprawie. żądnych ukrytych po rękawach noży a'la macgiver, zeskakiwania z dachu na ofiarę i innych cudów z assasina. proste i skuteczne. nie masz miejsca by wyciągnąć kuszę? śledź go może się okazja trafi zęby go otruć? wbić nóż w plecy albo poderżnąć gardło.
« Last Edit: September 29, 2013, 22:29:07 by Pan_Lemur »
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #13 on: October 08, 2013, 19:31:18 »

Było opisane chcesz kogoż zabić szybko odgarnij tak myszkę żeby trafić w tętnice szyjną i wbić sztylet w serce.

I to jest dobre rozwiązanie. Oczywiście dla małego nożyka. bo jak wyskoczymy na kogoś z toporem bojowym...
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

IAmBoskiM

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
Re: Ciche zabijanie
« Reply #14 on: February 08, 2015, 14:14:09 »

Jednakże ja tu widzę jeden problem. Jaki? Powiedzmy, że jakiś gracz gra już dość długo np. rok i ma bardzo dobrze rozwiniętą postać oraz wybrał tryb realistyczny, a tu nagle jakaś ciamajda z kuszą zaczaiła się w nocy na tą osobę i tak się jej trafiło w głowę. I co, rok pracy idzie w las przez kogoś kto po raz pierwszy do ręki kuszę wziął? Owszem, jest to realistyczne, ale czy nie za łatwe? A poza tym twórcy już mówili jeżeli dobrze pamiętam, że niekoniecznie wszędzie będzie realizm. Na to bym przymknął oko i jakby ktoś dostał w głowę to po prostu otrzymałby większe obrażenia.

Druga sprawa. Na filmie mówiono, że strażnicy będą mieli ustalone pole widzenia jak i słyszenia, więc w większości wypadków skrytobójstwo w mieście by odpadało. I rozwiązaniem mogłaby być umięjetność cichej walki. Im większy poziom, tym cichsza walka.
Każdy dar ma swoją cenę.