Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 [2]

Author Topic: Zmienna Fabuła  (Read 2255 times)

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
Odp: Zmienna Fabuła
« Reply #15 on: September 17, 2013, 20:55:41 »

Uważam podobne. Że ten temat jest bezowocny. A nie łapałbym za słówka, gdyby to nie zmieniało sensu zdania. A czemu temat jest bezowocny? Już odpowiadam. Ja się nie chcę kłócić. Za mało wiemy na ten temat. Nie wiemy jak wygląda sprawa z fabułą. Ten temat trzeba będzie napisać jak twórcy więcej się na temat fabuły wypowiedzą.

Detroj

• User
    • View Profile
« Reply #16 on: September 17, 2013, 21:02:28 »

Bezowocna to jest rozmowa z tobą Lemur. Nie dość, że nie rozumiesz to jeszcze nie potrafisz poprawnie składać zdań. Co do fabuły to na razie możemy gdybać. Poczytałem sobie trochę tematów tutaj i obejrzałem filmiki promocyjne na yt ale dalej w sumie nic prawie nie wiem.

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #17 on: September 18, 2013, 19:17:26 »

A ja się wyjątkowo wypowiem i odpowiem że poniekąd popieram twórcę tego wątku. Jak sam powiedział nie każdy gracz musi wypełniać zadanie typu: Zjednoczenie królestw; bo niby jak ? Poza tym gra musi mieć jakiś cel główny który będziemy chcieli osiągnąć czyli np: Zbudowanie miasta, marzenie większości graczy jak mniemam. Tu gracze sami wykreują fabułę, prawda ? No ale...Wchodzi całkowicie nowy gracz i co ? Nie dostaje żadnego questa, nie wie co zrobić. Taki NPC naprowadzi go na to co się dzieje i jaki powinien mieć cel. (Chodzi o gracza który nie miał styczności nawet z forum, nie o nas :) )

Dalej idąc...Gracze zbudują miasta i pojawia się pytanie. Co dalej ? Otóż...W sumie to nic. Będziemy wydobywać żelazo, kuć miecze po całych dniach, od czasu do czasu damy komuś w pysk w karczmie, może jakaś wojna o stado bydła i to w gruncie rzeczy wszystko. Nawet jak jakiś gracz wpadnie na pomysł zjednoczenia świata to pojawia się problem...Co potem ? Świat zasiedlony, życie się toczy dalej...Ogólny zastój. Komu się chce codziennie biegać do kopalni żeby wydobyć parę bryłek rudy ?

Sądzę że gra powinna stawiać przed graczem jakiś luźny cel który nie wymaga spełnienia ale da poczucie tego że wiemy co należy zrobić. Budowa miasta i kraju, jednoczenie się armii ludzi przeciw potworom które pustoszą kraj, wojna o koronę żeby zjednoczyć graczy...Luźne cele, które nie trzeba wypełniać, dość trudne do wypełnienia ale... No właśnie. Moim zdaniem to jest potrzebne.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #18 on: September 18, 2013, 19:36:28 »

Może i mnie coraz bardzie przekonujecie. Ale ja z ostatecznym zdaniem poczekam do czasu, kiedy twórcy coś więcej powiedzą.

Robhar

• User
    • View Profile
« Reply #19 on: September 18, 2013, 20:24:37 »

Rahl.
Po primo : Twórcy zawsze będą mogli robić eventy
Po drugie primo : Jeżeli ktoś zjednoczy cały świat napewno znajdzie się jakiś uzurpator albo ktoś postanowi stworzyć własne królestwo i wywoła rebelie.
Po trzecie primo: Gracz raczej nie będzie wbijał do gry tylko aby wydobywać rude. Może na przykład podczas spaceru po mieście wpaść w jakieś kłopoty lub coś.
Po czwarte primo: Myślisz że jak ktoś stworzy miasto to to mu będzie wystarczało? Zawsze można mierzyć wyżej...A jak zostanie królem i podbije cały świat patrz punkt 2.
To z czym się z tobą zgodzę to to że nowi gracze jakieś fajne mini questy powinni dostać aby trochę zarobić na początek gry.
Miłość w płynie...Chloroform

Detroj

• User
    • View Profile
« Reply #20 on: September 18, 2013, 21:26:35 »

Dla mnie ta rozmowa odbiega już od tematu i leci w stronę gwiazd. Na tą chwilę nie widzieliśmy jeszcze nawet cząstki gry i jedyne co dostaliśmy to zapowiedzi, więc nie wiem czy jest sens iść w świat fantazji,królów i uzurpatorów.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #21 on: September 18, 2013, 21:54:57 »

Cały czas próbuję to powiedzieć ;D
Pages: 1 [2]