Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 [2]

Author Topic: Dom Aukcyjny  (Read 3632 times)

Andzo

  • User
  • Posts: 15
    • View Profile
Odp: Dom Aukcyjny
« Reply #15 on: September 15, 2013, 10:52:08 »

Takie targi to gracze sami mogliby sobie zorganiować. Wystarczyłoby postawić kilka budynków i zmówić się kiedy organizują sobie wymianę.

W dużych miastach przydałaby się jakaś instytucja ułatwiająca wymianę handlową.

Może po prostu targi przy użyciu NPC-ów? Miasto rośnie w siłę to wydziela przestrzeń na targowisko. Ludzie chcący prowadzić biznes budują tam stragany i zatrudniają NPC-ów, którzy będą prowadzić handel. Zaś za utrzymanie ochrony targowiska odpowiadają władze, które koszty utrzymania strażników mogą przerzucić na kupców poprzez odpowiednie opłaty.

Tyle, że to oznaczałoby wzrost cen. Korzyścią byłoby jednak wzrost bezpieczeństwa miejsc, w których jest prowadzony handel. Łatwiej jest przecież zorganizować atak na pojedyńczy dom kupiecki niż na strzeżony przez kilkudziesięciu strażników targ.

Myślę, że w tej i w wielu innych kwestiach bardzo by pomogło jeśli twórcy dali by graczom możliwość zatrudnianai NPC-ów. Przynajmniej dwóch rodzajów: kupca i strażnika. Wtedy możliwość organizacji targów, domów kupieckich, aukcji, bądź nawet skarbców gildijnych byłaby ograniczona jedynie pomysłowością graczy.
Logged

Pan_Lemur

  • Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
  • Posts: 1292
    • View Profile
Odp: Dom Aukcyjny
« Reply #16 on: September 15, 2013, 16:54:48 »

Jak już wiele razy zauważono na forum gra nie będzie miała czatu typu globalny więc raczej AH nie zniszczy handlu bo komu by się chciało tam wystawiać wszystko skoro łatwiej sprzedać na targu? dlaczego ? bo jak wystawisz swoje itemy na AH w jednym mieście to w drugim ciężko by było już licytować. więc sprzedawanie potów i tym podobnych itemów nie będzie maiło sensu skoro musisz zapłacić właścicielowi wpisowe za to by ktoś ewentualnie kupił to tu drożej niż na straganie. w AH będą raczej spzedawać naprawdę drogie itemy.
Logged
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...
Pages: 1 [2]