Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 [2]

Author Topic: Licytacja po egzekucji, mini pomysł  (Read 2491 times)

Kirito

• User
    • View Profile
Odp: Licytacja po egzekucji, mini pomysł
« Reply #15 on: August 19, 2013, 04:59:06 »

Colack w takim razie uwazasz ze powinna zostac usunieta opcja wkradniecia sie do miasta jezeli jestes karany?

Colack

• User
    • View Profile
« Reply #16 on: August 19, 2013, 11:32:19 »

nie nie nie :p nic z tych rzeczy. Tylko mam nadzieję, że nie będzie to takie łatwe zadanie wejśc dla zabójcy do miasta. założy kaptur i tyle. Może jak jest poszukiwana taka osoba to wywieszany będzie jej wizerunek i wyznaczona nagroda za dostarczenie. wtedy taki zabójca będzie się nawet bał wejść do miasta.

Bill

• User
    • View Profile
« Reply #17 on: August 19, 2013, 12:29:16 »

Tak jak napisał Colack, niech w mieście na domach i na murach będą wywieszane twarze poszukiwanych, a każda postać z zakrytą twarzą będzie podejrzana, jeśli gracz lub strażnik zauważy podobną twarzą, to zabić, a jak zobaczą kogoś w kapturze to prosić o pokazanie twarzy. Jak prośby nie wystarczą no to do więzienia.

Colack

• User
    • View Profile
« Reply #18 on: August 19, 2013, 13:03:20 »

nie od razu zabić. A sądy, egzekucja?

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #19 on: August 19, 2013, 13:53:42 »

A to już zależy od gracza... Ja mogę być złym strażnikiem i jak zobaczę twarz Colacka która jest podobna do twarzy na kartce to go zabiję od razu. Jeszcze mi cwaniaczek ucieknie.

Colack

• User
    • View Profile
« Reply #20 on: August 19, 2013, 15:24:30 »

no no no. taki w kapturze okaże się jeszcze być bardzo dobrym asasynem. a strażnik nie ma prawa raczej tak po prostu zabić kogoś bo wygląda podobnie

Kirito

• User
    • View Profile
« Reply #21 on: August 19, 2013, 16:10:31 »

Ja lubię płaszcze i kaptury, a myślę że wielu graczy też :d więc to trochę utrudnia sprawę.

Colack

• User
    • View Profile
« Reply #22 on: August 19, 2013, 18:18:28 »

To masz problem :P jeszcze taki Rahl weźmie Cię za poszukiwanego i skończysz na środku rynku :D

Tetlanesh

• User
    • View Profile
« Reply #23 on: August 20, 2013, 01:03:26 »

Odnosząc się do sedna dyskusji: czyli kwestia aukcji.

Nawet jeśli towar należał do bogatego kupca, to nad towar sam w sobie dla lokalnego władcy jest wart mniej niż żywy pieniądz (za który tenże władca może np. kupić inne potrzebne w danej chwili dobra. W końcu te piękne jedwabie jeśli nie zostaną użyte w danej chwili zostaną prędzej czy później zniszczone czy to przez szczury, robactwo, pleśń etc... a kasa to kasa)

Dlaczego więc uzależniać od tego co zostało skonfiskowane czy będzie na aukcji czy nie? Spójrzmy na to trochę ekonomicznie. Władca wie że po zbrodniarzu XYZ zostało dużo towaru. Wysyła swojego reprezentanta który musi wycenić wszystko i ocenić co warto zachować a co nie, zorganizować przestrzeń magazynową na to, zaplanować wykorzystanie. Co niepotrzebne i tak w końcu sprzedać za gotówkę tylko nie teraz a np. za tydzień jak kasa będzie królestwu potrzebna.

Jednocześnie dla rzeczy których nie chce zachować musi zorganizować aukcję.

ALBO

Ten sam przedstawiciel idzie, ogląda i wycenia i organizuje aukcję wszystkiego.

Mniej pracy dla przedstawiciela, pewny pieniądz dla królestwa.

A jak coś się nie sprzeda to znaczy że było nic nie warte to do morza i niech się tym ryby zajmą.

Kirito

• User
    • View Profile
« Reply #24 on: August 20, 2013, 04:13:11 »

Up
Bylby to tez plus dla miasta bo zjezdzaliby sie ludzie (szczegolnie gdyby skazanym byl ktos znany) i gospodarka sama sie nakreca ;)
Pages: 1 [2]