Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Poll

Czy jesteś za rozwiązaniem "jedno konto jedna postać"

Tak
Nie

Pages: 1 [2] 3

Author Topic: Ilość postaci  (Read 3671 times)

wojtu

• User
    • View Profile
Odp: Ilość postaci
« Reply #15 on: August 31, 2013, 15:24:58 »

Ja to jestem oczywiście za rozwiązaniem 1 postać na 1 konto.

Drugą mniej oczywistą sprawą jest możliwość posiadania kilku kont. Najlepiej jakby takiej możliwości nie było :) Tylko jak ktoś wyżej wspomniał ktoś może mieć rodzeństwo i 1 komputer w domu (chyba sporadycznie spotykane w XXI wieku). Hmm, chyba mam rozwiązanie. W windowsie jest taka opcja jak posiadanie osobnego konta dla każdego użytkownika komputera i wtedy by można zrobić blokadę, że np. na jedną instalację gry, można zrobić 1 konto (zakładam, że gra będzie zajmować niemało). Nie lubię takich klientów co pobierają i instalują (a nie zwykłe instalki do pobrania), ale tu by się to zdało. Tylko nie wiem jak wygląda sprawa z tymi kontami windowsa, bo zawsze 1 miałem i czy możliwe jest by to jakoś gra wykrywała. Nie wiem, czy jest tak, że osobno się dla poszczególnych kont instaluje programy.
To by nie zlikwidowało możliwości posiadania kilku kont, ale wydaje mi się, że skutecznie by zniechęciło do tego.
Przepraszam, że tak zagmatwałem. Mam nadzieję, że ktoś kto się zna to poprawi.

PS. Gra będzie tylko na windoshita?

Historyjki przytoczone przez użytkownika najDee dobrze ukazują problem posiadania kilku kont.

DJBDM ten złodziejaszek będzie miał bardzo dobre wyposażenie z głównej postaci. Gorzej z treningiem, ale nieuczciwy gracz się poświęci.

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #16 on: August 31, 2013, 15:44:19 »

Teoretycznie się da jakby zapisywało w dokumentach do danego profilu ale zawsze można zrobić kopie przed logowaniem i koniec z tym. Multikonta zawsze były i nie da się ich pozbyć.Może w alfie ich nie będzie jeśli się dostaniesz to nauczysz się wszystkiego o grze
i będziesz miał przewagę nad noobstwem w pełnej wersji.Jeśli by się zastanowić to ci z alfy będą stanowić swego rodzaju szlachtę w grze nawet jeśli będzie wipe gry.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

DJBDM

• User
    • View Profile
« Reply #17 on: August 31, 2013, 17:49:21 »

Hmm, chyba mam rozwiązanie. W windowsie jest taka opcja jak posiadanie osobnego konta dla każdego użytkownika komputera i wtedy by można zrobić blokadę, że np. na jedną instalację gry, można zrobić 1 konto (zakładam, że gra będzie zajmować niemało). Nie lubię takich klientów co pobierają i instalują (a nie zwykłe instalki do pobrania), ale tu by się to zdało. Tylko nie wiem jak wygląda sprawa z tymi kontami windowsa, bo zawsze 1 miałem i czy możliwe jest by to jakoś gra wykrywała. Nie wiem, czy jest tak, że osobno się dla poszczególnych kont instaluje programy.
Zakładając że takie coś jest możliwe oraz pomijając już możliwość tego, że taką blokadę będzie można złamać, problem multikont wciąż będzie istnieć. Dodatkowo spowoduje to że gra będzie jeszcze bardziej nie fair ponieważ gracze którzy będą posiadali dosyć szybki internet nie będą mieli problemu z utworzeniem dodatkowego konta na windowsie i pobraniem kolejnego klienta, przez co będą mieli przewagę nad graczami którzy nie będą mogli sobie na takie coś pozwolić.

DJBDM ten złodziejaszek będzie miał bardzo dobre wyposażenie z głównej postaci. Gorzej z treningiem, ale nieuczciwy gracz się poświęci.
W takim razie w przypadku przegranego pojedynku je straci. Jeżeli więc później założy nową postać za pomocą której również postanowi kraść, to znowu będzie musiał zainwestować w wyposażenie. Po pewnym czasie może go na nie nie stać lub poniesie większe straty niż zyski. W czym problem?
« Last Edit: September 01, 2013, 02:48:09 by DJBDM »
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

Armox

• User
    • View Profile
« Reply #18 on: August 31, 2013, 20:40:33 »

A ja dalej nie rozumiem PO CO KILKA postaci. W dalszym ciągu nikt nie podał sensownego argumentu opowiadającego się za kilkoma postaciami dla jednego gracza (czy to na jednym czy kilku kontach nvm).

I dopóki ktoś mnie nie przekona, że są POTRZEBNE więcej niż jedna postać, będę obstawał za opcją 1 konto=1 postać, ponieważ wydaje mi się, że o taki realizm chodzi twórcom.

Był gdzieś pomysł wprowadzenia więzień, kopalni czy kolonii karnych. W tych przypadkach to ma być kara za jakieś przestępstwo. Czyli nie może być opcji "ucieczki w inną postać" tudzież stworzenia kolejnej postaci i sobie graniu.
Dążyć do doskonałości, której nigdy się nie doścignie..

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #19 on: August 31, 2013, 22:19:44 »

Panie autorze wątku dodaj ankiete to zrobimy to jak przystało na cywilizowanych ludzi a dokładniej mówiąc demokratycznie

Armox

• User
    • View Profile
« Reply #20 on: August 31, 2013, 23:06:22 »

Jestem tego samego zdania. Choć czuje, że zwolennicy 1 postaci będą sporą mniejszością :<
Dążyć do doskonałości, której nigdy się nie doścignie..

Resuzeku

• User
    • View Profile
« Reply #21 on: September 01, 2013, 11:10:28 »

Ja zawsze byłem zwolennikiem jednej postaci, to pozwala zżyć się z postacią i dba się o nią bardziej. Bo jeśli ma się 2 to zakłada się opcję jak mi jeden zginie to mam drugiego bohatera.
Cień twoim sprzymierzeńcem, cisza siostrą,  refleks bratem.

Robhar

• User
    • View Profile
« Reply #22 on: September 01, 2013, 19:29:19 »

Już stworzyłem ankietę.

O zmiany w ankiecie priv
Miłość w płynie...Chloroform

Natanael

• User
    • View Profile
« Reply #23 on: September 01, 2013, 19:34:08 »

Ogólnie chodzi mi o to że świecie prawdziwym nie ma czegoś takiego jak druga postać toteż nie widzę potrzeby żeby i tu była. Jeśli byłeś magiem a teraz chcesz być rycerzem nic wam nie stoi na przeszkodzie, co więcej będziecie jeszcze przez jakiś czas władać sprawnie magią.

Czy nie podchodzicie do "realizmu" w Enidust zbyt poważnie?

Jak mam się czepiać ;] to w realnym świecie jak zginiesz to nie tworzysz nowej postaci ;] no chyba, że wierzysz w reinkarnację.
Co do maga rycerza, oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie abym grał taka postacią, ale mi chodzi o to że ja nie chcę tracić maga,
bo np po jakimś czasie będę chciał do niego wrócić i dalej szkolić go na wyższe poziomy umiejętności a nie zaczynać od nowa ;]

Ja nie bronię nikomu grac jedną postacią i "dbać o nią bardziej" ;] ale nie ograniczajmy innym gry kilkoma postaciami. Niech każdy ma wybór w końcu mamy demokrację ;]

Swoją drogą to brakuje mi Twórców na forum ;] mogliby częściej się wypowiadać i dementować lub potwierdzać niektóre pomysły.
« Last Edit: September 02, 2013, 07:07:34 by Natanael »

DJBDM

• User
    • View Profile
« Reply #24 on: September 01, 2013, 22:53:18 »

W dalszym ciągu nikt nie podał sensownego argumentu opowiadającego się za kilkoma postaciami dla jednego gracza (czy to na jednym czy kilku kontach nvm).
To ty chcesz wprowadzić jakieś ograniczenie, więc to TY powinieneś przedstawić jakiś racjonalny argument dlaczego powinno ono powstać.

ponieważ wydaje mi się, że o taki realizm chodzi twórcom.
W takim razie twórcy gry powinni również uniemożliwić graczom możliwość wyboru płci którą będzie miała ich postać, o jej wyglądzie już nie wspominając. No bo w końcu w realnym świecie nie jesteśmy w stanie wybrać jak chcielibyśmy wyglądać, oraz jaką chcielibyśmy mieć płeć. Wtedy twórcy powinni również sprawić, aby nasza postać musiała załatwiać potrzeby fizjologiczne, w końcu gra musi być realna...

Był gdzieś pomysł wprowadzenia więzień, kopalni czy kolonii karnych. W tych przypadkach to ma być kara za jakieś przestępstwo. Czyli nie może być opcji "ucieczki w inną postać" tudzież stworzenia kolejnej postaci i sobie graniu.
Jeżeli komuś nie będzie zależało na jego postaci, to w takim przypadku po prostu ją skasuje i stworzy nową. No chyba, że chcesz również uniemożliwić kasacje postaci. Jednakże nawet wtedy ten problem nie zniknie ponieważ gracze którzy chociażby posiadają dynamiczne IP, bez problemu stworzą sobie nowe konto i nikt tego nawet nie zauważy. Będą oni posiadać przewagę nad resztą graczy.
Natomiast jeżeli komuś zależy na tej postaci ponieważ jest ona wyposażona w jakieś superProAjtemki lub ponieważ jest dobrze wyszkolona, to ten ktoś spokojnie odpracuje nałożoną mu karę.

Ja zawsze byłem zwolennikiem jednej postaci, to pozwala zżyć się z postacią i dba się o nią bardziej.
To miej tą jedną postać, w czym problem? Oraz co jeżeli ktoś nie ma problemu z zżywaniem się z dwoma lub więcej postaciami naraz?

Bo jeśli ma się 2 to zakłada się opcję jak mi jeden zginie to mam drugiego bohatera.
Jeżeli któraś z twoich postaci zginie, to tracisz wraz z nią jej ekwipunek oraz jej doświadczenie w rzemieślnictwie itd. Równie dobrze można powiedzieć, że nie powinna istnieć możliwość stworzenia nowej postaci, gdy ta nasza pierwsza zginie, bo "jeśli moja postać zginie, to zawsze mogę sobie stworzyć nową."
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

Sunver

• User
    • View Profile
« Reply #25 on: September 01, 2013, 23:29:34 »

Ja oczywiście jestem za możliwością posiadania wielu kont oraz kilku postaci na pojedynczym koncie.

Oto i moje argumenty:
  • więcej kont = więcej pieniędzy dla twórców, czy to w modelu B2P czy P2P
  • im więcej postaci na koncie, tym większa możliwość spełnienia się w grze - mamy ochotę na magię, gramy magiem, mamy ochotę na krwawą jatkę - uruchamiamy naszego bandytę
  • jeśli w grze będą takie systemy jak osiągnięcia, statusy - lepiej jest mieć kilka postaci, żeby móc osiągnąć to co jest do osiągnięcia na jednym koncie i ewentualnie nie tracić statusu, gdy chcemy grać inną postacią
  • system jedna postać, jedno konto na pewno doprowadzi do oszustw - ucierpią na tym uczciwi, gdyż oszuści i tak będą czerpać zyski z posiadania kilku kont - chociaż nie wiem w jaki sposób

Można by pokusić się o stwierdzenie, że ludzie wieloma postaciami pracować będą na siłę tej głównej. Ale czy ktoś zadał sobie pytanie - ile to będzie trwać? Jeśli gra będzie posiadać dobry system przeciwko programom takim jak boty czy taskery, to taki oszust będzie musiał spędzić pół życia używając wielu postaci do wzmocnienia swojej głównej postaci. Czy spędzenie 500 godzin na różnych postaciach nie jest wystarczającą ceną za dobrą postać? Czy w realnym życiu nie mamy czegoś podobnego? Jest firma, szef firmy zatrudnia pracowników a oni za niewielki udział w zyskach budują bogactwo szefa. Z taką różnicą że w grze zajmować się tym będzie jedna osoba, a nie kilka.
Śmierć to tylko przerwa w życiorysie.

najDee

• User
    • View Profile
« Reply #26 on: September 02, 2013, 10:10:58 »

hmm, a co powiecie na taki przykład... bandyta, morderca, typ na którego wszyscy polują. Ucieka do lasu i ma problem z podstawowymi potrzebami, jedzenie, może i opatrunki. To co? zrobi nowego chara, załatwia fundusze, kupuje co trzeba, odnosi głównej postaci... Jest to realne?
Chociaż by zrobienie postaci żeby przeprowadzić zwiad w wrogim mieście.Tworzenie paru postaci jest mało klimatyczne.

W sumie pisząc to przyszedł mi do głowy pomysł...
Dwie postacie na koncie ale utrudnić możliwość ich dowolnej i częstej zmiany(wejścia do gry)
np. czasowo i nie 1h tylko około 24.
Zdecydowanie utrudni to różnego rodzaju przekręty.
Tak jak ktoś wcześniej napisał, dwie postacie, więcej do nauki, szybsza urata umiejętności do tego większe podatki.

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #27 on: September 02, 2013, 13:43:39 »

Co wy macie z tą utratą umiejętności podczas gdy mnie niema ?
Gdyby takie coś wprowadzili to gra by upadła po miesiącu od premiery i przypominała by wyniszczony pandemią świat

najDee

• User
    • View Profile
« Reply #28 on: September 02, 2013, 14:15:38 »

Twórcy się nie wypowiedzieli względem tego, więc gdybac sobie każdy może... "mięsień nie trenowany znika" słowa z jednego filmiku. ...jeśli jesteś wylogowany to nie będziesz ćwiczył ani trenował. Prosta logika:-)

ToTamir

• Programista
  • User
    • View Profile
« Reply #29 on: September 02, 2013, 14:18:31 »

Czy tu przypadkiem nie chodziło o brak treningu podczas bycia online?

Skoro taki potężny jesteś, dlaczego uciekasz?

Pages: 1 [2] 3