Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Poll

Czy jesteś za rozwiązaniem "jedno konto jedna postać"

Tak
Nie

Pages: 1 2 [3]

Author Topic: Ilość postaci  (Read 3148 times)

Armox

• User
    • View Profile
Odp: Ilość postaci
« Reply #30 on: September 02, 2013, 16:29:39 »

@DJBDM
To ma być dyskusja, więc nie napinaj się tak jak bym Ci coś zrobił. I nie nadinterpretuj moich wypowiedzi, bo albo kompletnie ich nie zrozumiałeś, albo udajesz i komentujesz w sposób mało powiązany.

Mi się też wydaje, że cały czas będziemy tracić umiejętności. Być może podczas bycia offline wolniej niż w czasie gry, ale moim zdaniem to jest rozsądne i w miarę REALISTYCZNE rozwiązanie. Co za tym idzie posiadanie kilku postaci stanie się problematyczne i niewygodne. Jako, że jestem zwolennikiem 1 postać- jedno konto, to przy takim rozwiązaniu zapominania umiejętności miejcie sobie i po 10 postaci:)

@Sunver
Nie wiem jak to działa, czy ilość kont ma znaczenie pieniężne, ale jeżeli tak, to ok, przyznaję Ci rację:)
Twórcy już o tym mówili, że możemy się spełnić w grze jedną postacią. Dlatego nie ma narzuconych klas ani żadnych ograniczników.
Trzeciego argumentu nie rozumiem. Achivementy mogę zbierać 1 postacią i nie potrzebuje kilku. Chyba.
I tu też się zgodzę, ale oszustwa zawsze były i będą, chodzi tylko o to, żeby nie zezwalać na ich masową eskalację:)

Stoję murem za najDee i za klimatem gry! I z niecierpliwością czekam na wypowiedź Twórców:)
Dążyć do doskonałości, której nigdy się nie doścignie..

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #31 on: September 02, 2013, 16:47:36 »

Proszę o spokojniejsze wypowiedzi bo z tego co wiem to luźna propozycja i twórcy zrobią jak chcą ;D
Wracając do tematu tracenia zdolności spowoduje to tylko zmniejszoną ilość graczy i to że tylko ludzie typu "12 h/7" będą panami świata a normalni gracze będą mieli zerowy wpływ na to co się będzie działo, poza tym w RZECZYWISTOŚCI nigdy nie jesteś w stanie stracić nawet 50% zdobytych umiejętności bo jazdy na rowerze, elektryki, mechaniki czy wędkarstwa mój dziadek nie zapomniał chociaż ma swoje lata nadal jest w stanie rozłożyć każdy przedmiot od lokomotywy po odkurzacz i naprawić ;D Tako więc śmiem twierdzić że człowiek jednak ma mózg i pamięć długotrwałą i zapamiętuje nie które rzeczy.

@Edit bo błąd logiczny.
« Last Edit: September 02, 2013, 17:21:33 by gniazdu »
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #32 on: September 02, 2013, 18:27:55 »

@UP: Mózg może zapamiętuje dużo ale są też umiejętności fizyczne. Samo machanie mieczem to oprócz tracenia wprawy w jego machaniu to mięśnie zaczynają słabnąć. (Chyba że robimy coś innego) Poza ja do tej pory pamiętam wiersz którego nauczyłem się na konkurs recytatorski a było to dobrze ponad pół roku temu. (Słowo po słowie) Co nie zmienia faktu że umiejętności nie ćwiczone powinny "upadać" w zależności od typu. Fizyczne będą spadały szybciej a umysłowe wolniej.

Poza tym..Sądzę że twórcy gry mają już od jakiegoś czasu odpowiedź na pytanie czy w trybie off umiejętność spada czy nie. Sądzę że jeżeli będą wprowadzone X postaci na konto to będą one spadać, chociaż z drugiej strony wpadłem na dosyć mocny (Przynajmniej dla mnie) argument za tym by nie było kilku postaci na konto. Jaki to jest ?

Dojdzie do Meta Gammingu!

Innymi słowy. Mając przykładowe 2 postacie w dwóch różnych gildiach które znów przykładowo toczą wojnę będziesz miał wgląd w wiadomości i sytuację jednej z nich. (W zasadzie dwóch ale po jednej stronie będziesz walczył) I jako że realny świat nie daje możliwości dwóch postaci to w jednej z gildii fizycznie nie istniejesz. Co z tym idzie dochodzi do sytuacji że postać A z niewiadomego źródła wie że gildia X zaatakuje o godzinie 13:30. A tym niewiadomym źródłem jest druga postać gracza A. Można tu mnożyć przykłady.
Takie jak np: Handel. Nasza jedna postać jest w mieście Y i wie jak tu stoją ceny i postać X kupuje w jednym mieście towary by z zyskiem sprzedać w drugim tam gdzie jest postać Y.

Armox

• User
    • View Profile
« Reply #33 on: September 02, 2013, 19:34:32 »

@gniazdu
Czemu uważasz, że umiejętności będą spadały w tempie 10%/godzine? Xd One raczej będą powoli spadać, co za tym idzie po 1 dniu bez gry nie powinniśmy odczuć różnicy, ale po miesiącu...

@Rahl
To jest właśnie argument za 1 postacią wałkowany od praktycznie początku tematu :) To jest to niszczenie klimatu i naginanie zasad, jak ich nie łamanie. Bo czemu chcesz psuć komuś pomysł na zasadzkę takimi "nielegalnymi"?

Dalej nie czuję się przekonany :)

@EDIT
"nielegalnymi" informacjami**
« Last Edit: September 03, 2013, 23:36:07 by Armox »
Dążyć do doskonałości, której nigdy się nie doścignie..

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #34 on: September 02, 2013, 19:41:51 »

10% na dzień ;D ?
Ja na przykład przestane grać na 6 miechów i wracam do gry a mój kusznik co to z 500 m monetę trafiał z 20 m gościa nie trafi?
Jak mówiłem tracenie umiejętności nie jest realne słabnięcie mięśni tak ale psychika nie.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

Robhar

• User
    • View Profile
« Reply #35 on: September 03, 2013, 20:09:14 »

. Mając przykładowe 2 postacie w dwóch różnych gildiach które znów przykładowo toczą wojnę będziesz miał wgląd w wiadomości i sytuację jednej z nich.
Jestem przeciwny wielu postaciom na jedno konto jednakże według mnie ten argument jest niezbyt przekonujący. Przecież umieszczanie szpiega u wroga to coś oczywistego a to że dają łatwy dostęp do informacji to wina frakcji. Od razu odpowiadam na: "Ale przecież szpiega można rozpoznać przez to że rozmawia z wrogiem itp. a tak to jedna osoba będzie od razu wszystko wiedziała bez ryzyka" (niewiem czy to dobrze sformułowałem ale chyba wiadomo o co chodzi). Wiele postaci tego problemu i tak nie zmieni bo przecież istnieje coś takiego jak TS, Skype, GG (krótko mówiąc komunikacja poza grą).
Miłość w płynie...Chloroform

EmanuelVega

• New user
    • View Profile
Re: Ilość postaci
« Reply #36 on: July 23, 2014, 17:28:45 »

Jako że zostałem odesłany tu przez moderatora to nawet coś na piszę. Niech będą te 2 czy nawet 3 sloty na kontach na postacie. Jak ktoś ma pomysł, na dobrą postać to będzie masterował 1 a reszta mu nie potrzebna. Jeśli chodzi o interakcje między postaciami z jednego konta, to jestem za całkowitym zakazem. Kara: np. 96godzin w więzieniu(online). Było tak w pewnej starej grze, ultimie na shardzie CL, niestety już nie czynnym. Gdy administracja zaobserwowała jakąkolwiek akcje między postaciami na jednym koncie, lub gdy jedna postaci posiadała itemy zrobione przez inną z tego samego konta, dawała karę. Ban, jail albo coś innego, już nie pamiętam. Multikonciarstwa niestety nie da się powstrzymać. Nawet przy jakichś zabezpieczeniach, gdyby ktoś chciał to i tak by je założył.

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #37 on: July 24, 2014, 04:07:29 »

@EmanuelVega
Zapraszam do założenia 2 kont na arena albionu i udowodnię ci że jesteś w błędzie. ;)  Innym grą nie przeszkadza to że ktoś ma 2 konta im więcej tym lepiej bo przecież to więcej użytkowników gry i lepsze staty. ;)
Kara za dawanie komuś itemów to już parodia gra ma polegać na interakcji miedzy graczami i pomaganiu sobie a co jeśli na jednym komputerze zaloguje się 2 braci czy kolegów?
Wiezienie online też to trochę nie o to chodzi do wiezienia online mogą cie wsadzić gracze za kradzież pobicie innego gracza próbę zabójstwa itp. Osoby łamiące regulamin dostają bana a nie jakieś wiezienie online prawo ma być surowe i wykonywane wtedy będzie przestrzegane.

Jestem za jednym kontem i jedną postacią ale przeciw jednemu kontu na jedno IP.
Robhar nom i ta ankieta wzięła się z powodu mojej wypowiedzi? ;)

Dagrog

• User
    • View Profile
« Reply #38 on: August 11, 2015, 23:40:30 »

Tak właściwie to konto podpięte do np FB, TS czy skypa, czy innego komunikatora z góry uznanego przez administracje było by niezłym zabezpieczeniem.
Kwestią natomiast są i tak ludzie, bo jeśli chce boty i inne oszustwa to i tak będą próbowali, komunikacja miedzy postaciami własnego konta odpada.
Jeśli były by sloty (czemu jestem w tej grze przeciw) musiało by byś blokowanie wysyłania poczty między nimi.
Admini nie mogą przeglądać i nasłuchiwać wszystkich komunikatorów bo jest to porostu niemożliwe (patrz komórka).
Jedna postać jest najlepszym wynikiem myślenia, jednak jak by ktoś chciał mieć inną postać na tym kącie, to popieram możliwość resetu lub backupu postaci (czyli zapisu) na jakiś warunkach i czasach proponowanych przez 'trybunał' :)

Blokowanie IP jest fatalne, bo czasem każdy z nas chciałby zagrać gdzie indziej (okazjonalnie) a poza tym będzie na pewno grała cała rodzina :D
Pages: 1 2 [3]