Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Poll

Czy jesteś za rozwiązaniem "jedno konto jedna postać"

Tak
Nie

Pages: [1] 2 3

Author Topic: Ilość postaci  (Read 3607 times)

Robhar

• User
    • View Profile
Ilość postaci
« on: August 30, 2013, 01:54:40 »

Chciałbym poruszyć dyskusje na temat liczby postaci na konto. Ile według was powinno ich być?
Bo jeżeli na przykład będą 2 postacie tego samego gracza na jednym serwerze to jedną z nich będzie grał na trybie pokojowym(czy jak to się będzie nazywało) i spokojnie zarabiał kasę albo wykonywał bardziej niebezpieczne misje a drugą w trybie realistycznym mógłby zdobywać po prostu władze bez większych zagrożeń-to jest tylko przykład.

PS: Szukałem i nie znalazłem podobnego tematu na forum
Miłość w płynie...Chloroform

najDee

• User
    • View Profile
Odp: Ilość postaci
« Reply #1 on: August 30, 2013, 03:08:08 »

Temat został już poruszony ale w innym wątku "a po śmierci". możesz się zapoznać z wypowiedziami innych osób.
Ja sugeruje 1 postać na konto, a posiadanie multikont nagradzać kasacja.
Problem się rodzi jeśli np. rodzeństwo planuje grać na jednym kompie lub od tego samego dostawcy internetu.

Natanael

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: August 30, 2013, 07:39:46 »

A co do wielu postaci na koncie, to nie widzę ŻADNEGO rozsądnego powodu dla którego jest potrzeba więcej niż jedna. Co innego, jeżeli były by z góry narzucone klasy czy profesje, ale nie będzie! Więc to co mogę zrobić na nowej postaci mogę równie dobrze zrobić na starej postaci.

Chyba, że po prostu nie umiem tego dostrzec, więc mnie uświadomcie: )

Chyba, że po prostu nie umiem tego dostrzec, więc mnie uświadomcie: )

Powiedzmy, że gram Magiem ale dla odmiany chcę zagrać Rycerzem zakutym w pełną zbroję
z racji tego, że w Enidust niewykorzystywane umiejętności mają powoli słabnąć, wolę założyć nową postać
i szkolić ją w kierunku Rycerza niż tracić starą postacią umiejętności, które do tej pory wyszkoliłem na rzecz nowych.

Dlatego dla mnie jedna postać nie jest dobrym rozwiązaniem.

Natanael...Świetny pomysł! Ja świetnie nawet nieźle umiem historię ale że nie używam tej wiedzy zmienię sobie postać i będę się na niej uczył chemii. <Szuka guzika na zmianę postaci>

No na prawdę ?

Przenoszę część rozmowy z innego tematu.

@Rahl

Nie rozumiem Twojej ironii i porównania z realnym życiem w stosunku do mojej wypowiedzi. Twórcy zapowiedzieli, że owszem będziemy mogli wyszkolić się we wszystkim, ale nie będzie takiej sytuacji, że w każdej z nich będziemy mistrzami, umiejętności nieszkolone będą słabnąć.
Więc co ma piernik do wiatraka :) (tak wiem "mąkę" ;D) Jeśli będziesz chciał się przekwalifikować to tak, możesz to zrobić, ale ja nie chcę tego robić, tylko zagrać od nowa inną postacią, w inny sposób ;]

@up
To może jeszcze banujmy osoby, które grają kobietą a w rzeczywistości są facetem i na odwrót ;]

Jedna postać nie jest dobrym rozwiązaniem, a argumenty w stylu:

I dlatego jestem za jedną postacią na jedno konto, gdyż niektórzy wykorzystają fakt posiadania zupełnie różnych postaci do zniszczenia klimatu.

w mojej opinii nie są podstawą do zastosowania tego ograniczenia, bo po pierwsze wyjątki nie stanowią reguły, a po drugie jak ktoś zechce zepsuć komuś grę to i tak to zrobi ;] nawet mając jedną postać ;]

Chcecie grać jedną postacią, proszę bardzo ja nie mam nic przeciwko, ale nie brońcie innym mieć ich więcej ;]

« Last Edit: August 30, 2013, 13:24:42 by Natanael »

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: August 30, 2013, 08:34:23 »

Ktoś wyrzej przypomniał mi że mam brata...
Ale wracając do multikont to w jakiej grze było to zakazane i za to byli w stanie banować? Większość może zresetować ip i grać na innym koncie, ale pamiętajmy o rodzeństwach i kafejkach internetowych.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

Scypio

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: August 30, 2013, 09:21:56 »

Co do rodzeństw proponował bym wpisywanie nicku brata/siostry przy rejestracji, oczywiście to rodzi zagrożenie multi-kont no ale na ten moment nie widzę innego rozwiązania.
A kafejki internetowe jeszcze istnieją?? :D
McScypio to mój cel. A w czasie wolnym polowania na złodziejaszków i innych władców. http://dogry.pl/r/scypio

Natanael

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: August 30, 2013, 11:36:05 »

Co do rodzeństw proponował bym wpisywanie nicku brata/siostry przy rejestracji, oczywiście to rodzi zagrożenie multi-kont no ale na ten moment nie widzę innego rozwiązania.

Nie przesadzajmy, bo za chwilę będę musiał przy rejestracji wpisywać całe swoje drzewo genealogiczne ;]
Komu przeszkadza, że ktoś ma kilka kont, jeśli korzysta z nich w legalny sposób, to co za problem?
Jeśli już to zakazać multiboxingu, lub uniemożliwić odpalenie klienta wielokrotnie.

Scypio

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: August 30, 2013, 13:04:03 »

W sumie fakt, jak ktoś będzie miał X postaci to żadna z nich nie będzie pro..
A co do odpalania klienta wielokrotnie była o tym mowa już w czerwcu :D
McScypio to mój cel. A w czasie wolnym polowania na złodziejaszków i innych władców. http://dogry.pl/r/scypio

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #7 on: August 30, 2013, 13:54:17 »

Tak jeszcze istnieją i zbijają krocie na gimbusach ludziach którym przycieli neta czy grupach które przychodzą aby pograć z ludem w kafejce.
Ja niewidze problemu w multikontach bo w innych grach nabijają te max 3-4 konta i resetują ip.

najDee

• User
    • View Profile
« Reply #8 on: August 30, 2013, 14:56:51 »

multikonta istnieją w innych grach dlatego upadają, są nudne, monotonne i sądzę, że nie uczciwe.
Przytoczyłem jeden przykład jak mógłby wyglądać wałek jednej osoby z 2a postaciami w innym temacie, szkoda, że nikt go tu nie zacytował, bo ja nie mam możliwości. podam inny.
Mam swoją główną postać jest kupcem. Trzeba załatwić jakieś towary? Tworzymy druga postać i bawimy się w złodzieja, kradniemy jak idzie, co idzie i kiedy idzie, fanty idą na główną postać, a jeśli złodziej zostanie złapany, zabity to co stanie mi na drodze zrobić kolejnego degenerata który będzie wszystkich wkur... i okradał? multikonta, 5 postaci na koncie i zajebisty bałagan nas czeka w świecie gry...

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #9 on: August 30, 2013, 15:02:38 »

Nie masz możliwości pozbycia się multikont bo zawsze jest reset ip który wszystko załatwia. Poza tym nie mam zamiaru dzielić postaci z moim bratem.

najDee

• User
    • View Profile
« Reply #10 on: August 30, 2013, 15:37:01 »

Kto Ci każe dzielić konto z bratem? Jest wiele gier w których jeżeli chce się grać na dwóch kontach to trzeba złożyć podanie do administracji gry. Jest to problematyczne bez wątpienia ale nie może być tak, że jedna osoba zmienia postacie jak rękawiczki, bo mu się coś tam w poprzedniej nie podoba.
Inna sprawa, porwanie dla okupu... porwanemu znudzi się bycie porwanym i robi nową postać i siebie sama próbuje uratować? (wiadomo, że na trening itp potrzeba czasu ale tak tylko przytoczyłem) trochę to nie realne:p
jeden slot na koncie (max 2) gdzie nie można by było co 5 min zmieniać postaci.

Natanael

• User
    • View Profile
« Reply #11 on: August 30, 2013, 18:10:08 »

Jest wiele gier w których jeżeli chce się grać na dwóch kontach to trzeba złożyć podanie do administracji gry.

Proszę o przykłady, bo ja jakoś do tej pory nie spotkałem się z tego typu praktykami. ;]

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #12 on: August 30, 2013, 18:20:04 »

Natanael, piernik do wiatraka ma wiele innych rzeczy. Ale nie będę ich wymieniał bo już nie pamiętam.
Ogólnie chodzi mi o to że świecie prawdziwym nie ma czegoś takiego jak druga postać toteż nie widzę potrzeby żeby i tu była. Jeśli byłeś magiem a teraz chcesz być rycerzem nic wam nie stoi na przeszkodzie, co więcej będziecie jeszcze przez jakiś czas władać sprawnie magią. A co się tyczy wyglądu bo pewnie części pewnie i o to chodzi. (Nie czytałem wszystkich postów. Mam dzień lenia) To można stworzyć zawody fryzjerów (Bądź NPC) które zmienią wam wygląd głowy za parę monet.

najDee

• User
    • View Profile
« Reply #13 on: August 30, 2013, 19:13:32 »

Natanael
A rejestrując się do jakieś gry mmo czytałeś regulamin? :D żeby daleko nie szukać w lolu jest zakaz ale się tego nie stosują za bardzo, ponieważ nie ma wielkiej korzyści z posiadania multikont co innego w Ogame, tam trzeba złożyć podanie jeśli są dwa konta na jednym uniwersum. Tak wiem ogame to nie rpg:p Ale tam się zasad trzymają... :-)

DJBDM

• User
    • View Profile
« Reply #14 on: August 30, 2013, 23:56:18 »

multikonta istnieją w innych grach dlatego (...) i sądzę, że nie uczciwe.
Skoro multikonta istnieją w innych grach oraz nie są zakazane, więc każdy może takowe posiadać, to w jaki sposób czynią one grę nieuczciwą?
Nigdy nie będziesz w stanie zbanować wszystkich multikont. Taka technologia nie istnieje oraz mam nadzieje, iż nigdy nie będzie istnieć. (ponieważ najprawdopodobniej  wymagałoby to braku anonimowości w sieci) Serwery proxy, dynamiczne adresy IP lub chociażby kafejki internetowe to uniemożliwiają. Nieuczciwe byłoby uniemożliwienie tworzenia multikont ludziom którzy nie mogą zmienić swojego IP oraz nie mają dostępu/nie stać na korzystanie z kafejek internetowych czy na wynajęcie serwera proxy. Oczywiście nie twierdzę że posiadanie multikont powinno lub nie powinno być dozwolone. Twierdze jedynie, że najprościej będzie pozbawić ludzi powodu do ich posiadania, czyli limitu postaci na konto.

Mam swoją główną postać jest kupcem. Trzeba załatwić jakieś towary? Tworzymy druga postać i bawimy się w złodzieja, kradniemy jak idzie, co idzie i kiedy idzie, fanty idą na główną postać, a jeśli złodziej zostanie złapany, zabity to co stanie mi na drodze zrobić kolejnego degenerata który będzie wszystkich wkur... i okradał? multikonta, 5 postaci na koncie i zajebisty bałagan nas czeka w świecie gry...
  • Nie wiem jak będzie wyglądać kradzież w Enidust, lecz zapewne nie obędzie się bez sytuacji w których takowy złodziejaszek będzie musiał dobyć broni. A jeżeli nie zainwestuje w jakieś dobre wyposażenie, to zapewne ten pojedynek przegra.
  • Oczywiście będą sytuacje w których ofiara nie zorientuje się wystarczająco szybko, iż jest okradana, przez co złodziejaszek ucieknie. Natomiast nie zmienia to faktu, iż takowe złodziejaszki w grze będą zawsze, w mniejszej lub większej ilości, więc i tak będziemy musieli przykuwać większą uwagę do naszego otoczenia oraz naszych dóbr.
  • Dodatkowo bardzo możliwe jest to, iż osoby które nie będą w tym aż tak dobre (w pilnowaniu swoich rzeczy), będą często padać ofiarami kradzieży, przez co nie będą posiadać wiele wartościowych rzeczy, przez co taki złodziejaszek bardzo mało na nim zarobi. Natomiast osoby które będą w tym dobre powinny bez problemu sobie z nim poradzić. Może to spowodować że taki złodziejaszek dojdzie do wniosku, iż uczciwa praca jest o wiele bardziej opłacalna, i zrezygnuje ze swojego fachu.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Pages: [1] 2 3