Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Author Topic: Łapanie małych stworzeń.  (Read 1052 times)

Scypio

• User
    • View Profile
Łapanie małych stworzeń.
« on: August 30, 2013, 01:09:07 »

Łapanie zwierzaków, o co dokładniej chodzi, a chodzi o wszelkie owady, węże, jaszczurki, myszy,... ogólnie małe stworzenia które stosunkowo łatwo złapać, i utrzymać przy życiu w zamknięciu (chyba że jakieś rzadsze gatunki) i które mogą się pojawić w wszelakich biomach. A ich części mogą przydawać się chociażby w alchemii i zamiast biegać po łączce zabijając zaskrońce, można złapać jednego lub dwa do słoików i opiekować się nimi "stymulując je do rozmnażania" dzięki czemu możemy uzyskiwać reagenty alchemiczne bez biegania.
Natomiast jeśli chodzi o gatunki sprowadzane z odległych krain to i ich pokarm powinien być z krain z których pochodzą bo inaczej byłoby za łatwo.
Oczywiście to pomysł na przyszłość ale myślę że warto coś takiego wziąć pod uwagę.

Nie wiem czy już to było, jeśli tak dajcie znać jutro z samego rana usunę ten wątek. I jeśli coś jest nie logicznie napisane to wybaczcie, piszę na wpół śpiąc
McScypio to mój cel. A w czasie wolnym polowania na złodziejaszków i innych władców. http://dogry.pl/r/scypio

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
Odp: Łapanie małych stworzeń.
« Reply #1 on: August 30, 2013, 17:06:05 »

Fajny pomysł (który wydłuża wydanie gry o kolejne min. 3 miesiące). Urozmaiciłoby to handel, import, eksport itd. Hodowla musiałaby być trudna, nie tak że nazbierasz sobie 2 koniki polne i masz nieskończoność ich skrzydeł. Musiałyby umierać po jakimś czasie. A jakby się chciało tym handlować to naprawdę tych co rozmnażają (;D) musiałbyś mieć naprawdę od groma. Im lepiej hodujesz, tym częściej się rozmnażają, są ładniejsze, zdrowsze itd. I np. zdrowy konik polny który urodził się po zdrowych, bardzo dobrze hodowanych konikach będzie miał większe te skrzydła co by powiększało ich wartość. Jest jakiś hodowca zwierząt, hoduje na raz parędziesiąt gatunków to musi robić zapiski, książki o hodowaniu również mógłby pisać (a ludzie mówili, że książki to zły pomysł, bo notatnik na kompie to zamieni. Czy Wy nie czujecie klimatu?...). No super :)

Resuzeku

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: August 30, 2013, 17:10:15 »

Zastanawiałem się, czy jakbym złapał takiego ptaka i on by zdechł czy mógłbym z jego kości mieć coś takiego jak model. Co wy o tym myślicie?
Cień twoim sprzymierzeńcem, cisza siostrą,  refleks bratem.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #3 on: August 30, 2013, 18:15:09 »

Kolejny dobry pomysł, takie muzea kości różnych gatunków zwierząt ;D

Resuzeku

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: August 30, 2013, 19:20:05 »

Heh 15 denarów od osoby :D. A można w domu mieć jeśli ktoś interesuje się anatomią :)
Cień twoim sprzymierzeńcem, cisza siostrą,  refleks bratem.

Scypio

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: August 30, 2013, 19:36:14 »

@Lisz555
To propozycja na dalsze łatki :) I może na początek niech będzie tylko napisane jakiej jakości jest "skrzydło konika polnego" a później będzie ładniejsze i ładniejsze :)
@Resuzeku
Fajny pomysł z tymi wypchanymi, poskładanymi zwierzakami :D mogą dzięki temu powstać ciekawe ozdoby i uatrakcyjnią wygląd całej gry :))
McScypio to mój cel. A w czasie wolnym polowania na złodziejaszków i innych władców. http://dogry.pl/r/scypio