Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 2 [3]

Author Topic: Komunikacja - poczta  (Read 2953 times)

Rahl

• User
    • View Profile
Odp: Komunikacja - poczta
« Reply #30 on: September 03, 2013, 21:24:59 »

Ty powiedziałeś "linia prosta". Miasta są łatwiejsze moim zdaniem do zapamiętanie. Wielkie, dużo hałasu itp. Zresztą, można tak i tak. Dla mnie to bez większej różnicy. Tylko jedna rzecz da więcej klimatu a druga mniej i tyle.

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #31 on: September 03, 2013, 22:21:39 »

Rahl jednak gołębie powinny być prostymi botmi a nie stojącymi na ultra algorytmach monstrami.
To jednak gra a nie scenariusz filmu.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

najDee

• User
    • View Profile
« Reply #32 on: September 04, 2013, 09:32:32 »

Gołębia jak i posłańca można zestrzelic... a gołąb który trafi na swojej drodze drapieżne ptaki, może najzwyczajniej nie dolecieć do celu. Oczywiste jest, że taki ptak będzie latał między miastami, a nie do graczy.

Chciałbym poruszyć też kwestie z wiadomościami na kartce, która byśmy mogli komuś wcisnąc do kieszeni. Byłoby to dobre rozwiązanie do komunikacji w trybie offline(i nie tylko, ponieważ moglibyśmy ową kartkę wcisnąć niepostrzeżenie) Czy się na niej podpiszemy to już nasza wola. Np. spotkamy kogoś w lesie na naszym terenie, skromny wjeb, zabrać mu co trzeba i karteczka "jeśli wrócisz w te lasy nie będzie dla Ciebie litości"
Napewno przyda to się też w kwestii interesów, tajnych zgromadzeń, żądań okupu, szantaży itp. itd.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #33 on: February 24, 2014, 19:40:42 »

Nie wiem, czy ktoś o tym już pisał...

Chodzi mi o możliwość lakowania listów i stosowanie pieczęci. Gdyby ktoś ważny (szlachcic) chciał wysłać wiadomość do cesarza przez jakiegoś posłańca, jaką mógłby mieć pewność, że ów posłaniec jej nie przeczyta? Po zalakowaniu, list widniałby w ekwipunku jako "zapieczętowany", a po otwarciu - (roboczo) "list ze złamaną pieczęcią".

Oczywiście za otwieranie takich listów groziłaby kara, którą szanowny cesarz ustaliłby sam.

Aby było ciekawiej, dodałbym możliwość częściowej odnowy pieczęci poprzez rozpuszczenie wosku nad ogniem. Oczywiście dałoby się to zauważyć, choć list na powrót stawałby się "zapieczętowany". Dzięki widokowi z pierwszej osoby, moglibyśmy przyjrzeć się pieczęci, na której byłby ślady wcześniejszego otwarcia.

Kiedy próbujemy naprawić pieczęć, mamy 50% szans na porażkę i 50% na sukces, z czego 25% na stan kiepski (pęknięcie jest bardzo widoczne, niemal się rozpada, brakuje części wosku itd.) oraz 25% na stan zadowalający (wciąż widoczne, lecz mniej)
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #34 on: February 24, 2014, 20:30:46 »

A jak się pozyskuje taki ładny czerwony wosk na pieczęcie, bo szczerze nie mam pojęcia? ;D Ale ogólnie bardzo dobry pomysł. Ale wydaję mi się tak oczywisty, że pewnie już był poruszany ;D

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #35 on: March 04, 2014, 14:03:04 »

Edycja...Link jakiś dziadowy.

"Lak – materiał mający właściwość mięknięcia w podwyższonej temperaturze aż do postaci półpłynnej oraz zastygania w temperaturze pokojowej. Po zastygnięciu trwale zachowuje kształt, który miał w trakcie obniżania temperatury i ma dobrą przyczepność do papieru i materiałów tekstylnych (płótna, także nici itp.), przy czym jest stosunkowo kruchy.
Stosowany od stuleci do wykonywania odcisków pieczęci na szczególnie ważnych dokumentach, ponieważ bardzo trudno jest odtworzyć wytłoczony stemplem relief bez jego zniszczenia lub choćby uszkodzenia. Opakowania (koperty, pudła) zamknięte przy pomocy pieczęci lakowej często zabezpieczane są dodatkowo cienkim sznurkiem, który wtopiony jest w zastygającą masę lakową, toteż otwarcie takiego opakowania zawsze musi się łączyć albo z rozdarciem papieru, albo z zerwaniem sznurka zabezpieczającego, albo co najmniej ze złamaniem kruchej pieczęci.
W skład laku wchodzą szelak, terpentyna, kalafonia, kreda i barwniki.

Barwniki najczęściej stosowane nadają lakowi kolor ciemnoczerwony. Lak najczęściej dostarczany jest w postaci niewielkich laseczek, które ogrzewa się nad płomieniem, a po upłynnieniu doprowadza do skapywania na zamierzone miejsca."
« Last Edit: March 04, 2014, 14:05:15 by Rahl »

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #36 on: March 04, 2014, 16:03:32 »

Czerwony symbol władzy co do kruchości laku się nie zgodzę bo najprościej to porównać do złamania płyty cd. ;)
Ale reszt ok
Lak przyklejał się tak bardzo do papieru ponieważ w średniowieczu używano papieru szmacianego pozyskiwanego czerpaniem który miał chropowatą tekturę do której wpływał lak na obecnym papierze lak nie zadziała z tym samym skutkiem.
Raz złamanej pieczęci nie naprawisz(nawet kiedyś słyszałem jakieś przysłowie z tym związane) musisz podrobić cały list wraz z pieczęcią lakową co jest bardzo trudne porównam to do fałszowania pieniędzy tak by w mennicy myśleli że to oryginał. ;)
Pages: 1 2 [3]