Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Author Topic: owoce i warzywa  (Read 1224 times)

apx18

• User
    • View Profile
owoce i warzywa
« on: August 16, 2013, 14:00:51 »

Wiem że był podobny wątek ale on był o gotowaniu i nie było sprecyzowane dokładnie.Oto ten wątek -->
http://forum.enidust.com/index.php/topic,424.msg5537.html#msg5537
W tym wątku chciał bym poruszyć temat pracy w polu oraz zbierania owoców.
Owoce:
Owoce można podzielić na dzikie i "oswojone"(nie przyszło mi do głowy inne słowo),dzikie to takie które rosną gdzieś w lesie lub na jakieś polance a "oswojone" to np: w sadach można owiele łatwiej je zbierać oraz więcej ich może być ale żeby taki sad stworzyć trzeba czasu i cierpliwości zanim drzew wyrosną pojawią się owoce
W sadach znajdziemy drzewa:
-wiśni
-gruszek
-czereśni
-śliwek
-jabłek
a w tropikach/klimacie cieplejszym
-ananasy
-pomarańcze
-mandarynki
-oliwki
-banany
etc...
Warzywa i rośliny uprawne:
Warzywa i rośliny uprawne będziemy "chodować" na polach ale zanim je zasiejemy będziemy musieli pole przeorać,nawodnić,użyźnić ale do tego będziemy potrzebować konia lub woła i dopiero będziemy mogli "posiać" np:
-pszenice
-kukurydze
-żyto
-rzepak
-ziemniaki
-marchew
-kapuste
-buraki
etc...

Armadolon

• User
    • View Profile
Odp: owoce i warzywa
« Reply #1 on: August 16, 2013, 14:23:08 »

Kiedy czytam niektóre pomysły, czuje się strasznie zirytowany.
Głównie dlatego, że użytkownicy chyba myślą, że ta gra będzie pusta, i dopiero jak oni coś napiszą to właśnie to się w niej pojawi, to jest właśnie taki pomysł.
Przecież gra ma być rozbudowana, więc nie będzie tylko jabłka i banana [Prawdziwy talent do rymów].
Na pewno jednymi owocami będziemy mogli się zatruć, a innymi nie, zapewne będzie jakiś system kiedy możemy się zatruć a kiedy nie.
Czekam na jakiś złoty, powiewający świeżością pomysł, który nie będzie tylko zaśmiecał forum, ale też pokazywał jak można urozmaicić grę, i wszyscy uznają, że musi być dodany.

Ludzie, myślcie o czym piszecie :P.

//Edyt// To właśnie taki pomysł, tylko zaśmiecający//Edyt//

TheRainbowKing

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: August 16, 2013, 16:13:16 »

UP... to nie jest takie pewne że ludzie tworzący tą grę pomyśleli o tylu warzywach i owocach a zawsze to jakieś urozmaicenie podasz gdy nie trzeba dużo pracy fany podział na dzikie i na oswojone rośliny plus według mnie .
a po za tym UP ... twórcy nigdzie nie mówili o żadnych warzywach ni o owocach więc nie wiem w czym problem 

Kirito

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: August 16, 2013, 19:08:02 »

Poza tym od tego jest ten dział żeby wylewać swoje pomysły tzw "burza mózgów" gdzie nie ma złych pomysłów ;)

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #4 on: August 16, 2013, 20:20:43 »

Jeszcze bym dodał: Mięta (liście), Melisa (liście), Rumianek (kwiaty), Szałwia (liście oraz nasiona), Lubczyk (inaczej maga, liście), Bazylia (liście), Imbir (korzeń), Natka Pietruszki Naciowej czy też Selera Naciowego (liście), Trybuła (liście), Hyzop (liście), Cynamon (kora drzewa), Muszkatołowiec (nasiona potocznie zwane gałką muszkatołową), Pieprz (nasiona), Krokus (przyprawa to pręciki - szafran) i wiele innych.

Gremlin

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: August 16, 2013, 22:46:52 »

Po prostu zioła i przyprawy ;D