Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 [2]

Author Topic: Pod wodą, pod ziemią, w powietrzu  (Read 2385 times)

MrUszasty

• User
    • View Profile
Odp: Pod wodą, pod ziemią, w powietrzu
« Reply #15 on: August 17, 2013, 10:59:22 »

Chciałbym wrócić do miast latających i muszę się tu zgodzić z twórcą wątku. Jeśli się nie mylę to magia ma się opierać na jakimś proszku (czy czymś takim) i tacy magowie mogliby dawać ten pył/proszek do jakiejś kuli która by utrzymywała miasto w powietrzu. Oczywiście gorzej jeśli takowi magowie zaprzestaną tego robić :). To tyle z mojej strony.

TheRainbowKing

• User
    • View Profile
Odp: Pod wodą, pod ziemią, w powietrzu
« Reply #16 on: August 17, 2013, 11:20:44 »

Ta gra ma się opierać na Logice tak więc z proszku ci nie wyczarują miasta lub zapory przed lawiną itp. To raczej będą drobne zaklęcia jak kula ognia albo coś w tym stylu .
Wątpię żeby było miasto latające ale mogło by być miasto na jakiś kilku grubych drzewach jakiś zmyślonych które by miały wysokość 200 metrów a obwód nie wiem 85 to by można zrobić wejście do środka drzewa i z środka na górę jakimś podnośnikiem albo drabiną i np. było by kilka pięter .
Ciężkie miejsce do podbicia albo zaskoczenia ale handlować by się dało tylko na dole gdyż handlarz nie zaniesie tylu rzeczy na górę;d . Albo jakieś miasto w górach dotykające chmur ale w powietrzu nie przesadzajmy .

IAmBoskiM

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
Re: Pod wodą, pod ziemią, w powietrzu
« Reply #17 on: March 06, 2015, 21:32:32 »

Miasta naziemne - nie można się nie zgodzić.

Miasta podziemne - ja się zgadzam. Oczywiście tanie to by nie było i krótko by to też nie trwało. Można by było to nazwać ukrytym miastem, jeżeli wejście byłoby tajemne. Łatwe do zdobycia też raczej by nie było.

Miasta nawodne - raczej możliwe, ale jak Rahl już napisał:
Quote from: Rahl
trzeba było by jakoś przymocować platformę do lądu bo by uciekło

Miasta podwodne - dla mnie bezsensu z powodu ekonomii, ciśnienia, powietrza i wielu innych rzeczy. Chyba, że jak już ktoś napisał - magia.

Miasta powietrze - według mnie odpada. Przecież taka twierdza byłaby nie do zdobycia... Ale za to ekonomia byłaby słaba. Ale nie przesadzajmy za bardzo z tym fantasy...

Dagrog

• User
    • View Profile
Re: Pod wodą, pod ziemią, w powietrzu
« Reply #18 on: March 06, 2015, 23:28:43 »

Ja popieram:
-Miasta Naziemne,
-Podziemne kopalniane miasta które mają zapotrzebowanie na surowce takie jak żywność, ubrania (jednak nikt nie wie co kryje siew tunelach kopalń :)
-Prędzej porty jako nawet rozbudowane platformy niż całkowicie nawodne,
-Powietrzne mogą zastąpić Wysokogórskie - trudno dostępne jako Twierdze, Wierze "magów", Obserwatoria, Kopalniane miasta które mają zapotrzebowanie na surowce takie jak żywność, ubrania
-Podwodne odpadają, chyba że będą w nich żyli syreni i syrenki ;P
    --Lepiej rozwinąć świat pod względem nurkowania miedzy koralowcami i walczyć z rekinami jak w "stranded deep"

Generalnie jeśli świat na to pozwoli to każda możliwa lokalizacja: pustynie, lodowce, zielone łaki, skaliste góry, nadmorskie, nadrzeczne, i nawet nad wejściem do jaskini jakiegoś bosa :) ...
Pages: 1 [2]