Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 2 [3] 4

Author Topic: Pogoda  (Read 5433 times)

iMati

• User
    • View Profile
Odp: Pogoda
« Reply #30 on: August 15, 2013, 22:47:17 »

Godziny odpowiednie do pory dnia nie jest dobrym pomysłem, bo na polowanie wtedy trzeba grać w nocy, a nie każdy będzie mógł.

Bill

• User
    • View Profile
« Reply #31 on: August 15, 2013, 22:49:26 »

Najlepiej będzie jeśli 4 minuty w grze będą odpowiadały 1 minucie w realu. Nie wiem czy tego nie słyszałem już w prezentacji, ale pewnie pomyliłem z inną grą :D

Kirito

• User
    • View Profile
« Reply #32 on: August 15, 2013, 23:30:02 »

Czas raczej musi lecieć dużo szybciej bo żeby wyciągnąć jak najwięcej satysfakcji z gry trzeba niestety niektóre rzeczy poświęcić :)

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #33 on: August 15, 2013, 23:37:00 »

Jedna minuta w grze to jedna minuta w realnym taka opcja jest chyba najlepsza do zrealizowania.
co do pogody jest za pomysłem i moje zdanie zostało tu wypowiedziane więc wcześniej się nie wypowiadałem,

Co do trudności projektu jedyna jaka może być to stworzenie generatora chmur który sam by je tworzył i zmieniał.

Bill

• User
    • View Profile
« Reply #34 on: August 15, 2013, 23:40:23 »

Jedna minuta w grze = jedna minuta w realnym życiu to najgorsza z możliwych opcji. Nikt nie siedzi 24/7 przed komputerem. Powiedzmy, że ktoś ma questa i musi się spotkać z kimś o symbolicznej północy. Więc to oznacza że musi w realu siedzieć do 24, aby skończyć questa? To jest słabe!

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #35 on: August 15, 2013, 23:48:05 »

A skąd mamy pewność kiedy wypadnie północ jak 1 min w realu to 5 min w grze to jeszcze gorsze ;p a inna sprawa można takich questów uniknąć.
Jeszcze gorsze jest to że wchodzę do gry patrze początek nocy o 6 rano a mam do 7 czas, albo po pracy wbijam o 18 patrze noc -.- w noc nic nie zrobię a mam 2h gry. Nie sądzisz że było by to gorsze??
Patrze na zegarek 18 to wiem w grze jest 18 patrze na zegarek jest 12 w nocy w grze środek nocy.

Kirito

• User
    • View Profile
« Reply #36 on: August 16, 2013, 00:22:26 »

Dajmy za przykład polowania. W grze jest godzina 15, znalazłem las w którym w nocy żeruje bestia która za wszelką cenę muszę dzisiaj upolować, a niestety nie mogę siedzieć do nocy bo rano do pracy. Takich problemów mogę podać naraz setki i myślę że każdy gracz też :) Nie dajmy się zwariować realizmowi gry, chyba nadal chcemy z niej czerpać tyle satysfakcji ile tylko się da :)

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #37 on: August 16, 2013, 00:30:14 »

Dajmy przykład że jest dzień RL i wchodzę do gry w tym lesie w nocy jeszcze gorzej bo ta bestia nas zabije. ;p Wszystko ma swoje plusy i minusy lecz wolał bym wiedzieć kiedy jest noc a kiedy dzień.

Resuzeku

• User
    • View Profile
« Reply #38 on: August 16, 2013, 00:31:11 »

Zawsze można przy minimapie czy kompasie(czy czymś innym, zależy jak będzie wyglądał HUD) dać zegar pokazujący czas "serwerowy".

Edit: podczas odpalania klienta przy logowaniu sie do gry czas "serwerowy" też mógłby być wyświetlony
« Last Edit: August 16, 2013, 00:32:55 by Resuzeku »
Cień twoim sprzymierzeńcem, cisza siostrą,  refleks bratem.

Kirito

• User
    • View Profile
« Reply #39 on: August 16, 2013, 00:34:58 »

Zikes ten problem raczej rozwiązany zostanie w sposób wylogowania się w bezpiecznych miejscach jak swój dom czy pokój w karczmie :) Twórcy wspominali o zegarze słonecznym więc nie ma problemu :)

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #40 on: August 16, 2013, 00:35:36 »

inna sprawa jak noc mogła by wypaść w dzień o 15RL to jak wyobrażacie sobie ulice miasta pełne i zakorkowane.

Resuzeku

• User
    • View Profile
« Reply #41 on: August 16, 2013, 00:38:01 »

Bimber daje koncert i nikt nie może przez to spac? :D

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #42 on: August 16, 2013, 00:39:53 »

Psuje to smaczek gram w nocy jestem złodziejem(od razu zmniejszy to ich ilość) i nie chciał bym żeby w grze był dzień... Albo noc w środku dnia gdzie dzieci kradną no przecież zabije polowe dzieci jednego dnia.

@up
A miałem już edytować ;p

Kirito

• User
    • View Profile
« Reply #43 on: August 16, 2013, 00:43:40 »

No tak nie pomyślałem o ilości grających ludzi :d

Resuzeku

• User
    • View Profile
« Reply #44 on: August 16, 2013, 00:46:53 »

To można ustawić to tak by od pewnej godziny w realnym świecie w Enidust zaczęła robić się noc, z dniem byłoby podobnie.
Pages: 1 2 [3] 4