Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2 3 4

Author Topic: Pogoda  (Read 5435 times)

Seryjnyamobójca

• New user
    • View Profile
Pogoda
« on: June 19, 2013, 23:08:29 »

Czy zamierzacie stworzyć coś takiego bo gra ma być realistyczna no z odchyłami magi ale no realistyczna. Fajnie by sie grało że logujemy w słoneczną pogode otwieramy okno i tu nagle widzimy że nadchodzi burza. albo pory roku ?

Kulok: poprawiłem literówkę w tytule wątku.
« Last Edit: June 20, 2013, 07:51:21 by Kulok »

Koper

• User
    • View Profile
Odp: Pgoda
« Reply #1 on: June 19, 2013, 23:25:11 »

Racja, pogoda to bardzo fajny pomysł. Niedawno widziałem coś takiego w planowanej grze Black Desert:

Wygląda to zaje.. bardzo fajnie a co za tym idzie realistycznie czyli idealnie pasuje do Enidust.
Kolejną ciekawą sprawą są też anomalia pogodowe na przykład tornada, burze i inne efekty:

(Kolejny przykład z wcześniej wspomnianej produkcji)

Alistair

• User
    • View Profile
Odp: Pogoda
« Reply #2 on: June 20, 2013, 12:47:40 »

Ogółem rzecz biorąc dobra koncepcja, ale tutaj nasuwa się kolejny pomysł jeżeli chodzi o anomalia pogodowe takie jak tornada czy burze, a mianowicie psujące się konstrukcje, które sami zbudujemy, co za tym idzie, naprawa oraz kolejne koszty naszego wysiłku. Weźmy pod uwagę też to, że taka pogoda może nastąpić raz w miesiącu bądź w inne terminy. Wtedy zapewne będzie trzeba się jakoś uchronić przed tym wszystkim. Sporo aspektów jest tutaj do przedyskutowania, także pozostanę na razie przy tej pogodzie czekając co administracja na to.

Benasz

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: June 20, 2013, 14:59:40 »

No tak, wszystko pięknie,ładnie ale gdy dokładniej przyjrzymy się tematyce gry która ma być realistyczna to według mnie napotkamy taki jeden ,mały zgrzyt,a mowa tu o matce naturze która nie wybiera gdzie postawiłeś swój piękny domek wart 1000 talarów... Według mnie wzięte powinno być pod uwagę takie rzeczy jak np: - miejsca występowania (częstotliwość i faktyczne szanse na napotkanie zjawiska na danym terenie ) Bo pewne jest że lawiny śnieżne np nie napotkamy na pustyni,  czy tornada na obszarze gdzie fronty nie mają na siebie tak wielkiego wpływu .

Nie żebym filozofował , ale lepiej wszystko pozostawić drodze realizmu skoro to ma być atutem ów gry.

Alistair

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: June 20, 2013, 15:04:54 »

Skoro mamy iść w ten deseń to muszą być wady i zalety. Skoro dane zjawiska mają występować w jednym obszarze to z drugiej strony gracze, którzy by chcieli się tam osiedlać powinni mieć większy dostęp do surowców, natomiast kosztem drugiego czyli sprzedając dane surowce zyskaliby zapewne większe ilości "talarów" na budowę, a raczej na naprawę wydaliby cześć z tego lecz większa suma pozostaje i tak w ich rękach.

Koper

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: June 20, 2013, 16:01:33 »

Heh oczywiście powinno to polegać na tym że w miejscu gdzie są mocne opady jesteśmy narażeni na zniszczenie naszego pięknego domku przez burzę, tudzież pioruny, jednak zaletą była by dobra, nawodniona gleba dająca wiele roślin. W miejscu wysuszonym bez wody nie jesteśmy narażeni na zniszczenie domu przez warunki pogodowe lecz na brak wody czy ogólnego pożywienia. To by był dopiero dylemat; Gdzie mam postawić swoją chałupkę.

Alistair

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: June 20, 2013, 16:18:08 »

Dlatego najlepszym miejscem na postawienie domu, gdzie słychać ćwierkające ptaszki, zapach iglastych drzew itd. jest oczywiście las ^^

Scypio

• User
    • View Profile
« Reply #7 on: June 20, 2013, 17:27:57 »

Tylko że do lasu może przyjść na nocne polowanie jakiś miś lub "dinozaur" i właściciel takowego domku staje się przekąską :p a co do pogody w lesie pioruny są większym zagrożeniem bo jak przecież trafi w jedno drzewo to i cała reszta drzew w okolicy to odczuje jak i również domek z drewna :)
McScypio to mój cel. A w czasie wolnym polowania na złodziejaszków i innych władców. http://dogry.pl/r/scypio

Alistair

• User
    • View Profile
« Reply #8 on: June 20, 2013, 17:29:15 »

Na samym początku będzie trzeba się w lesie dorobić jako drwal, potem zapewne jakieś lepsze domostwa

Izuel

• User
    • View Profile
« Reply #9 on: June 20, 2013, 18:11:37 »

Pogoda jak najbardziej , lecz przy występowaniu kataklizmów które ogólnie byłyby rzadkie , powinno się też stworzyć jakąś ochronę np, coś w rodzaju głębokiego schronu na wypadek tornada lub coś jak piorunochron  w przypadku czestych burz :D
Winter is coming.
When you play the game ,you win or you die. There is no middle ground

Alistair

• User
    • View Profile
« Reply #10 on: June 20, 2013, 18:30:24 »

Nie wykluczam takim sugestii, jestem jak najbardziej za, by bardziej to rozwinąć ^^

Liwosz2

• User
    • View Profile
« Reply #11 on: June 20, 2013, 20:22:29 »

Powiem wam tam, jak czytam te wszystkie "sugestie" na temat pogody, sposobów zarabiania czy zagrożeń, to totalnie się jaram na tą grę :) Zastanawiam się, czy nie zrobić "forumowej" gildii. Dokładnej chodzi mi o to, że razem będziemy się poznawać i czekać na chociażby betę tej cudownej gry :) Co o tym myślicie?
 P.S przepraszam za taki off topic. A co do pogody, Ciekawi mnie np. czy mają ogród/pole trzeba będzie je stale nawadniać, czy pogoda zrobi większość za nas. :) I zastanawiają mnie oczywiście wymagania tej gry, jeżeli patrzymy tutaj na tak "zaawansowane" warunki pogodowe.
Działać na korzyść innych... samemu pozostając w cieniu.

Chemik

• User
    • View Profile
« Reply #12 on: June 20, 2013, 20:52:54 »

Nie było by lepiej zrobić czegoś takiego że w prawdziwym świecie mamy godzinę 21:00 lato to będzie się już ściemniało? O godzinie dajmy na to 01:00 będzie noc a w lasach będą chodziły zwierzątka które po prostu będą szamać roślinki i oczywiście inne słabsze gatunki.

Liwosz2

• User
    • View Profile
« Reply #13 on: June 20, 2013, 20:56:35 »

Tak było w World of Warcraft :) I naprawdę ciekawy pomysł :D
Działać na korzyść innych... samemu pozostając w cieniu.

AAAron

• User
    • View Profile
« Reply #14 on: June 20, 2013, 21:04:59 »

Zgadzam sie ale np jak ktos nie moze grac w dzien to jest skazany na noc xD wiecie praca dzieci itp :)
"Świat pełen jest wilków, które uskarżają się na rogi owiec lecz ja tych owiec bronie"
Pages: [1] 2 3 4