Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Author Topic: Łączenie gatunków  (Read 1910 times)

syriusz32

• User
    • View Profile
Łączenie gatunków
« on: August 13, 2013, 07:46:31 »

Myślę że dobrym pomysłem by było gdyby gracz będzie miał możliwość łączenia gatunków roślin i zwierząt
« Last Edit: August 13, 2013, 08:11:40 by syriusz32 »

Jacob156

• User
    • View Profile
Odp: Łączenie gatunków
« Reply #1 on: August 13, 2013, 10:09:20 »

roślin to nie takie proste . chyba ze jestes genetykiem .... ze zwierzetami tez nie do konca . bo co nam wyjdzie z konia i psa ? 8)
K-

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #2 on: August 13, 2013, 15:01:09 »

Oczywiście że nie wyszłoby nic. Moim zdaniem łączenie zwierząt to niezbyt dobry pomysł. Lecz z roślinami to mógłby być niezły pomysł. I wcale nie musi to być trudne, jak już to wejdzie w "życie" to wątpię by wyglądało to tak jak w życiu realnym. Raczej coś w stylu zbieramy składniki wrzucamy je do kotła razem z roślinami które chcemy połączyć w 1, wypowiadamy zaklęcie i mamy. Chociaż sam nie wiem czy to dobry pomysł. Łączysz ziemniaka z tytoniem i możesz... palić ziemniaka i będziesz mieć fazę? No bez przesady...

apx18

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: August 13, 2013, 17:21:14 »

Oczywiście że nie wyszłoby nic. Moim zdaniem łączenie zwierząt to niezbyt dobry pomysł. Lecz z roślinami to mógłby być niezły pomysł. I wcale nie musi to być trudne, jak już to wejdzie w "życie" to wątpię by wyglądało to tak jak w życiu realnym. Raczej coś w stylu zbieramy składniki wrzucamy je do kotła razem z roślinami które chcemy połączyć w 1, wypowiadamy zaklęcie i mamy. Chociaż sam nie wiem czy to dobry pomysł. Łączysz ziemniaka z tytoniem i możesz... palić ziemniaka i będziesz mieć fazę? No bez przesady...
A buraka z marychą potem wyciskasz i wstrzykujeż do krwi

LemonGnom

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: August 31, 2013, 15:29:14 »

Niedawno robiłem sobie maraton LOTR (chyba z 15 raz :D) i wpadłem akurat na ten temat, a jednocześnie na pomysł - gdyby tak. np. skrzyrzować goblina z człowiekiem, to wyszłoby nam coś oropodobnego... (może jest to zbyt duże "zabawy" itd, itp, ale sami ocencie)
Wojskowych często widywałem schylonych nad mapami i rysujących plany. W papierowej wojnie wszystko grało. Tak musi być-mówili. Bez ładu armia nie istnieje. Tym dziwniejsze, że prawdziwa wojna pod względem ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Scypio

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: September 01, 2013, 11:13:16 »

Łączenie gatunków.. u zwierząt rozkłóciło by to z lekka ekosystem i było by z lekka problematyczne według mnie, natomiast krzyżowanie roślin to nie najgorszy pomysł, tylko będą musiały zaistnieć ograniczenia i co ważniejsze nie wiemy jeszcze na jakiej zasadzie będzie wyglądała sama uprawa roślin.
McScypio to mój cel. A w czasie wolnym polowania na złodziejaszków i innych władców. http://dogry.pl/r/scypio

Dagrog

• User
    • View Profile
Re: Łączenie gatunków
« Reply #6 on: April 28, 2015, 10:09:32 »

Kilka gatunków zwierząt da się skrzyżować np muł
http://zwierzosfera.pl/hybrydy-zwierzat-mmieszanki-miedzygatunkow/

Vizimir

• User
    • View Profile
« Reply #7 on: May 03, 2015, 12:52:54 »

Rośliny powinny mieć możliwość krzyżowania. Raczej przez posadzenie blisko siebie i mogłyby one przez wpływ na siebie mieć jakiś procent szans na zmieszanie, ale niezbyt wielki, by nie stworzyć zbyt potężnych roślin. Oczywiście im większe umiejętności gracza, to tym większe szanse na krzyżówkę.

IAmBoskiM

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #8 on: May 07, 2015, 10:14:08 »

Heh, już widzę tych hodowców ligerów bądź tigonów. Mogłyby one zostać oswojone i służyć jako koty obronne. Zły pomysł to to nie jest.

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #9 on: May 09, 2015, 00:33:25 »

Gra ma być realistyczna osadzona w świecie fantasy.
Realistycznie tego nie da się rozwiązać bo gatunki da się krzyżować ale genetycznie a laboratoria XXI wieku nie pasują do gry osadzonej w starożytności.
Pozostaje magia co jest ok. Krzyżujemy 2 rośliny zaklęciem wszystko ładnie pięknie mamy nowa roślinę.
Ale jeśli dostaniemy na start 200 roślin po skrzyżowaniu będzie ich 40 tys nie zapominajmy że Enidust musi kiedyś mieć swoją premierę jest to zbędny bajer i nie wymagajmy od twórców skoku o 200 lat.

Ale mam inny pomysł pomyślcie o owocu który chcieli byście zjeść zwierzęciu które chcieli byście zobaczyć opiszcie je i umieśćcie je na forum a może stworzycie nowy gatunek który zobaczycie w grze.

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #10 on: May 09, 2015, 12:26:34 »

Zikes daj se spokój ze starożytnością, prędzej średniowiecze.
Taka wersja bestiariusza nie wypali bo mało kogo obchodzą rośliny i owoce.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

Dagrog

• User
    • View Profile
« Reply #11 on: May 09, 2015, 21:59:26 »

Mnie obchodzą bo mam zamiar założyć farmę, młyn i piekarnie, i przejąć rynek owocami i chlebem ;P no i oczywiście ciasteczkami :)

IAmBoskiM

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #12 on: July 18, 2015, 22:08:24 »

Zikes jednak ma rację. Inaczej ta gra wyjdzie za ładne pare lat.

Jednakże lepiej będzie jak nie wszystkie rośliny będą mogły zostać skrzyżowane. Tylko kilka, dajmy na to 30 dla przykładu.

Lecz... Każde skrzyżowane zwierzę nie ma możliwości rozmnażania się. Mutanty są sterylne (bezpłodne).
Tak więc myślę, że skrzyżowane rośliny też nie powinny mieć możliwości rozmnażania się.