Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 [2] 3

Author Topic: (Broń)Nawyki Postaci  (Read 4046 times)

Ajamaharis

• User
    • View Profile
Odp: (Broń)Nawyki Postaci
« Reply #15 on: January 06, 2014, 15:05:14 »

jeśli chodzi o pomysł z całością bronii jednoręcznych to metody walki piką, korbaczem i mieczem jednoręcznym troszkę inne, więc dla mnie to nie ma sensu. ale jeśli chodzi o przyzwyczajenie do danej broni to zgadzam się że to jest nawet ciekawy pomysł

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #16 on: January 08, 2014, 18:59:14 »

Moje doświadczenie z mieczami ogranicza się do kiepsko ociosanych, drewnianych drągów z krzywo przybitym jelcem i rękojeścią owiniętą taśmą zakupioną u ruskich za złotówkę. Ale kiedy walczyłem jednym i przerzuciłem się na inny (bo się złamał!  :'() czegoś mi brakowało i tęskniłem za starym kijem :D Twój pomysł 
Gniazdu, to taki mój must have :D
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #17 on: January 08, 2014, 20:16:04 »

@Ajamaharis
To był przykład, ale mi chodziło o samą zależność.
@Bigosowy
Właśnie miałem tak samo z wiatrówką, nożem czy takim jak twój drewniakiem, po prostu źle leży i to już nie jest to samo. Właśnie z tąd wiąłem ten pomysł ;)
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #18 on: January 08, 2014, 20:25:50 »

I dobrze się złożyło :D Nie musi być to wcale rozbudowane. Wystarczy przyzwyczajenie i mały debuff w przypadku użycia innej broni. Małe, lecz dość znaczny, który znika po kilku dniach użytkowania.

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #19 on: January 08, 2014, 20:38:53 »

eee żadnego debuffa! raczej buff kiedy używamy danej broni. a taki buff rósł by z czasem, oczywiście do ograniczonego poziomu.
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #20 on: January 08, 2014, 21:02:33 »

Oj buff też może być :D Lubisz sprzątać? Pewnie nie. Przychodzi ci to trudniej niż czytanie, prawda? Uznajmy, że do czytania masz buffa, a do sprzatania debuffa i masz pięknie zobrazowaną sytuację :D

Mimetka

• User
    • View Profile
« Reply #21 on: January 13, 2014, 03:24:10 »

Mnie się wydaję czy w którymś z filmików było powiedziane, że nie ważne jaka broń rare, epicka czy jakaś jeszcze bardziej legendarna się zużywa i w końcu dochodzi do momentu jak ją trzeba wymienić.
Mamy taki przykład, używamy toporka i się do niego przyzwyczajamy, udało nam się zdobyć epicki miecz więc trenujemy miecz aby się do niego przyzwyczaić i go używać po czym ten miecz nam się psuje i wracamy do toporka i co wtedy? Znowu trenowanie go od początku?

Sam pomysł nie jest zły, ale to kolejne dodawanie epickości postaci jak dla mnie. Choć parę punktów nie zaszkodzi nigdy, np w Wowie jak jesteś worriorem to wiadomo, że szycie plecaków czy innych sukieneczek nic ci nie da, tylko bierzesz kilof i idziesz kopać skałki i d tego często bierze się wyrabianie zbroi a to przekłada się na dodanie paru punktów do siły co woriorowi jest potrzebne.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #22 on: January 13, 2014, 10:39:08 »

Nie będzie trzeba trenować. Po prostu używać przez kilka dni i debuff znika, a po jeszcze kilku dniach, może pojawić się buff, który doda nam kilka współczynników. A broń nie zepsuje się szybko, jeśli właściciel o nią dba.

Krzyzew

• User
    • View Profile
« Reply #23 on: January 14, 2014, 10:57:52 »

Fajny pomysł. Tylko musi być to prosto ukazane i zrobione bez kombinacji. Gdzieś w statystykach powinna być po prostu informacja
mówiąca o tym że postać specjalizuje się w mieczu jednoręcznym.
Tylko teraz nie wiadomo ile ma być egzemplarzy miecza krótkiego, jak często postać będzie mogła natrafić na taki sam miecz, czy postać po zmianie na inny krótki miecz powinna szybciej się do niego przyzwyczaić.
W grze natrafimy na taki sam przedmiot, w realu każdy miecz się trochę różnił.

Można zrobić to na kilka sposobów:
1.) Prosty- przecież każdy krótki miecz jest do siebie podobny, więc postać tak szybko się przyzwyczai że nie ma sensu tego uwzględniać.
2.) Trudny- każda zmiana oznacza przyzwyczajanie się od nowa.
3.) Pomiędzy- przy zmianie z krótkiego miecza na inny krótki miecz nie dostajemy debuffa i od tego momentu zaczynamy przyzwyczajanie się. Przy zmianie na inny typ dostajemy debuffa.

Pozdrawiam.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #24 on: January 14, 2014, 16:14:26 »

Chodzi o jeden konkretny miecz :D Gnizdu pisał o tym wcześniej. Jest tysiąc niemal identycznych egzemplarzy, a buffa masz tylko do jednego z nich, tego którego używasz cały czas.

Mimetka

• User
    • View Profile
« Reply #25 on: January 14, 2014, 20:27:33 »

Chodzi o jeden konkretny miecz :D Gnizdu pisał o tym wcześniej. Jest tysiąc niemal identycznych egzemplarzy, a buffa masz tylko do jednego z nich, tego którego używasz cały czas.

No tak, ale ludzie nie popadli by w jakąś monotonie? Pewnie niektórzy by się bali zmieniać sprzęt właśnie przez to przyzwyczajenie. A z drugiej strony zmienisz broń do której musisz się przyzwyczaić bo najzwyczajniej w świecie lamisz a stary mieć się zepsuł... I nagle gildia chce iść na raid a ty przypuszczalnie byłeś tankiem (jedynym w tym momencie online) i co dupa? bo nie masz już swojego ukochanego miecza a jakiś lepszy toporek i nie masz jak iść bo lamisz, topór ci leci z rąk i przez to nie utrzymasz agra...

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #26 on: January 14, 2014, 20:56:16 »

po prostu bigosik źle podchodzi...

chodzi w pomyśle o niewielki buf który dostajemy z czasem za użytkowanie tego samego narzędzia.

każdym mieczem posługujemy się tak samo dobrze ale to właśnie tym jednym machamy trochę szybciej i zręczniej...
i podkreślam zmiana miecza nie wpływa na naszą umiejętność posługiwania się bronią, wpływa natomiast delikatnie na niektóre statystyki( np lepszy balans broni, większa poręczność, trudniej na m wytrącić szybciej wbijmy gwoździe w wypadku młotka) i mówimy to o premii rzędu no nie wiem max 5% ?

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #27 on: January 14, 2014, 21:10:41 »

Oj Lemurze, ja dokładnie tak do tego podchodzę :D Kilka punkcików wystarczy. A co do monotonii... Jeśli ci się znudzi to zwyczajnie zmieniasz, z czasem ten buff przejdzie na nowy oręż. Wybierzesz broń odpowiednią do stylu walki. W każdej grze w pewien sposób przywiązuję się do danego miecza. W M&B zawsze używam półtoraka pod nazwą Bękarci miecz.

Samael

• User
    • View Profile
« Reply #28 on: January 14, 2014, 21:31:43 »

Poza tym Lemurze, jeśli grałeś w jakieś rpg, to wiesz, że zwykle, jeśli znajdowałeś jakiś epicki miecz, to praktycznie używałeś go już do końca, więc co to za różnica.
Powstańmy przeciw ciemiężycielą, a świat odrodzi się z popiołów.

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #29 on: January 14, 2014, 21:55:18 »

taka że to nie jakieś Rpg i raczej tu "epickie itemy" nie będą klonami znajdowanymi codziennie w liczbie 5 na danej instancji a samo trafienie epickiego itemu to nie będzie kwestia grnidowania dungeona 5 razy bo to nie ma być hack&slash. poza tym sam personalnie przyzwyczajam się najczęściej do zwykłej broni niż do epickich itemów. przejdz całego skyrima ze stalowym mieczem tylko dlatego że zatłukłeś strażnika na początku gry... gołymi pięściami...
i tak ten ów stalowy miecz ulepszony i za "enczantowany" na kradzież życia służył mi do 65lvl kiedy to sie znudziłem i misjami pobocznymi i dlc..

A nazwałem ten miecz Rąsia....
Pages: 1 [2] 3