Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 [2] 3

Author Topic: Oculus rift  (Read 3967 times)

DJBDM

• User
    • View Profile
Odp: Oculus rift
« Reply #15 on: August 10, 2013, 23:38:38 »

Wg. mnie to sprzęt dla maniaków(bez urazy oczywiście).

Dlaczego tak sądzisz?

Enidust mógłby obsługiwać coś takiego, ale nie zmuszać do kupienia tego sprzetu
Nikt tu nikogo do niczego by nie zmuszał. Zakup takiego sprzętu byłby całkowicie opcjonalny.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #16 on: August 10, 2013, 23:39:37 »

Jak by tu powiedzieć to monitor który znajduje się przed oczami przez co gra nie musi mieć żadnych szczególnych rzeczy żeby to działało wystarczy że to podłączysz dlatego to robi taką furorę.

DJBDM

• User
    • View Profile
« Reply #17 on: August 10, 2013, 23:49:26 »

Jak by tu powiedzieć to monitor który znajduje się przed oczami przez co gra nie musi mieć żadnych szczególnych rzeczy żeby to działało wystarczy że to podłączysz dlatego to robi taką furorę.

Nie do końca. Ruszanie czy obracanie zwykłego monitora nie zmieni pozycji czy kontu kamery w grze...

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #18 on: August 10, 2013, 23:56:41 »

wiesz są myszki do wowa którymi klikasz i używasz skili w wowie umieszczonych na 098765 a jak użyjesz tych przycisków w notatniku to piszą cyfry 098765 ;)

DJBDM

• User
    • View Profile
« Reply #19 on: August 11, 2013, 00:33:05 »

No fajnie tylko nie do końca rozumiem, co myszki do WoW'a mają wspólnego z tym tematem...

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #20 on: August 11, 2013, 02:50:57 »

że nie potrzeba żadnego specjalnego ustawienia w grze żeby ten program działał i zwykłym ruchem głowy poruszać kamerą.
tak jak ta myszka z wowa działa w l2 na skilach umieszczonych na 098765.

DJBDM

• User
    • View Profile
« Reply #21 on: August 11, 2013, 13:10:30 »

Nie porównuj, proszę, tego urządzenia do myszek do WoW'a. (btw. zawsze myślałem, że trzeba je najpierw zbindować)

A oto info prosto z ich FAQ:

What are the main steps I will need to take to integrate Oculus Rift with my game?

The two main steps for integrating the Oculus Rift are:

(1) Integrate Rift motion tracking with your character’s view camera transformation, enabling looking around the world, and

(2) Implement stereoscopic 3D rendering and optical distortion adjustment that produces the correct left/right eye image on the device.

Napisanie oprogramowania które by się tym zajęło nie zajmie tyle samo czasu, co zbindowanie myszki do WoW'a...
« Last Edit: August 11, 2013, 15:03:56 by DJBDM »

Tetlanesh

• User
    • View Profile
« Reply #22 on: August 11, 2013, 20:59:33 »

Jako że twórcy tworzą silnik od podstaw (z tego co zrozumiałem) to aby zaimplementować obsługę będą sami musieli stworzyć sterowniki.

Gdyby używali np. Unity to tam jest obsługa oculusa już zaimplementowana.

Kirito

• User
    • View Profile
« Reply #23 on: August 16, 2013, 20:11:47 »

Sam OR to jest po prostu MEGA sprzęt i gdyby został zaimplementowany byłbym po prostu wniebowzięty (zwiększyłoby realizm i imercje) :D Ale wiem że do napisania sterowników potrzeba całego sztabu programistów więc szkoda ;/ może gdyby twórcy enidust porozumieli się z twórcami OR mogłoby coś z tego być ;)

PS: Podobno cena sprzętu ma oscylować w granicach 300$ więc uważam że to wcale nie wiele za taką wspaniałą rzecz ;)

okatawo

• User
    • View Profile
« Reply #24 on: September 22, 2013, 13:45:51 »

Sam chciałem opisać ten wątek ale się spóźniłem ;p Może opisze w takim razie
Oculus Rift, są to powstające okulary rozszerzonej rzeczywistość, znacznie lepsze niż kiedyś ruchy głową są naprawdę realne(po 110 stopni na jedno oko) znaczy sie dokładne oraz patrząc przez nie naprawdę się czuje jakby było się w grze(Dwa ekrany po jednym oku, delikatne 3D i odpowiednie soczewki, oraz oczy ci się mniej męczą niż w przypadku zwyczajnego ekranu, na blogu można wyczytać że ponad 8 h bez bólu głowy ;p) a nie jak to niektóre wynalazki (okulary imitujące ekran 50 calowy-.-) Ogólnie wsparcie w grach jest coraz większe (Valve/Steam) Mirrors Edge/Half Life/ Team Forest i wiele więcej, również wsparcie posiadają dla silnika UDK/Unity3D. Ogólnie okularki chcą zmniejszyć przed premierą, również została rozdzielczość zwiększona do HD.
Wersja Dev kosztuje 300$ zwyczajna będzie tańsza, premiera w maju...
Dodam po za tematem że pałeczki od razera idealnie współgrają z tymi okularami dodają nutkę realizmu. Tu macie filmik z pałeczkami
Tu walka gladiatorów ^
^
---------------------------------------------------
Biedny Student Grafiki na PJWSTK ^^

Sunver

• User
    • View Profile
« Reply #25 on: September 22, 2013, 14:37:19 »

Mi się to nie podoba. Pracowali u nas na wydziale nad czymś takim bodajże 25 lat temu(gabarytowo było większe i służyło głównie do poruszania się po mieście itp) ale nie było na to zapotrzebowania. Teraz też nie będzie. Hitem byłoby podpięcie się pod korę mózgową i wywoływanie wrażeń sennych opartych o świat gry ze 100% świadomością wewnątrz-senną.

Miałem dwa razy coś takiego jak śniłem(zdałem sobie sprawę, że to sen). Zajebiście jest latać, strzelać piorunami, walić kame-hame-ha itp. :D A wszystko tak samo realne jak moje pisanie na klawiaturze teraz.
Śmierć to tylko przerwa w życiorysie.

Gremlin

• User
    • View Profile
« Reply #26 on: September 22, 2013, 18:40:24 »

Pożyjemy zobaczymy, ale z tego co wiem to na to już jest zapotrzebowanie. A co do twoich snów to nie od razu Rzym zbudowano. Jest to na pewno pierwszy krok w tą stronę i będzie to rozwijane.

okatawo

• User
    • View Profile
« Reply #27 on: September 22, 2013, 18:45:27 »

Wiem o co ci chodzi trochę jak Anime SAO^^ A świadome śnienie również mam, nawet kilka książek na ten temat już przerobiłem. Wiesz śledze ich fanpage, oraz bloga od początku. Właściwie projekt powstał gdy zebrała sie grupa pasjonatów chcących wirtualnej rzeczywistość ale gdy założyli stronę i przeprowadzili ankiety wyszło na to że nie tylko oni chcieli mieć takie coś w domu i byli wręcz zmuszeni stworzyć masówkę ^^ Okulary już zawitały na kliku targach poczynając od popularnych E3.
Moim zdaniem 25 lat temu nie byliśmy gotowi na tą technologie(brak 3D, brak gier odpowiednich do tego) od tego czasu nastąpił duży skok jak na dotychczasowy rozwój.  Defatko dopisać sterownik do okularków to nie problem a one i tak nie muszą być obowiązkowe ^ Może jak ogarną bym trochę czasu i wreszcie zamówił wersje dev sam bym mógł go napisać ;p

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #28 on: September 22, 2013, 19:15:29 »

Sam Oculus z skyrimem to coś niesamowitego, grałem gdzieś chyba w emikach bo jakiś szpaner miał z nim problem ;D
A panie od SAO w ciągu 10lat ponoć będziemy w stanie robić coś na tej zasadzie jak w anime ale to raczej będzie prymitywne i ograniczone.
PS: Sam się interesuje LD^^
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

okatawo

• User
    • View Profile
« Reply #29 on: September 22, 2013, 19:22:02 »

LD,  OOBE ogólnie ezoteryka to mój konik ale nie będę robić oftopu ;p Przy tym rozwoju technologicznym jeszcze za naszego życia pogramy ^^
Co do VR i skyrim tu maszhttp://www.youtube.com/watch?v=1JGoBYCNH7k
fajnie było by pograć w mmorpg na tym ^
« Last Edit: September 22, 2013, 19:23:50 by okatawo »
Pages: 1 [2] 3