Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2 3

Author Topic: Oculus rift  (Read 3639 times)

Gremlin

• User
    • View Profile
Oculus rift
« on: August 10, 2013, 18:49:17 »

Witam was serdecznie, właśnie przeglądają różne stronki znalazłem pewną ciekawą rzecz, tytułowe "oculus rift". Pomyślałem sobie, że jeśli gra ma być realistyczna to można by było wykorzystać coś takiego do naszego enidust. Wiem, że cena tego małego urządzonka wywraca oczy o 360 stopni, ale gdyby poczekać to cena by spadła i można by było sobie poszaleć i jeszcze bardziej zanurzyć się w świecie gry. Co o tym sądzicie?

Rahl

• User
    • View Profile
Odp: Oculus rift
« Reply #1 on: August 10, 2013, 18:52:42 »

A co to jest ? Bo nie za bardzo wiem...

mrksiedzu

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: August 10, 2013, 19:23:36 »

@Up
Wujek przez dwa "o" nie gryzie
http://www.oculusvr.com/

Muszę szczerze powiedzieć, że także o tym myślałem. Byłoby to fajne, ale dla tych co go będą posiadać, a nie jest ich bardzo wielu(kto na forum kupił pre-order lub zamierza wkrótce kupić?).

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: August 10, 2013, 19:31:53 »

Eee...Nadal za bardzo nie wiem co to jest ale wcale a wcale mi się to nie podoba. Coś mi się wydaje że była by kosmiczna cena tego sprzętu. Dajcie spokój i nie utrudniajmy sobie gry jeszcze bardziej.

Gremlin

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: August 10, 2013, 19:34:04 »

Są to "okulary" 3D pozwalające na wejście do świata gry.
Oto film prezentujący to ustrojstwo.
http://www.youtube.com/watch?v=KBylGcvRuek
Dodam, że cena ma spaść do 1000 zł na początku roku 2014, a według przewidywań ma on być on jeszcze tańszy. Oczywiście niemożliwe było by wprowadzenie tego na początku gry. To jest propozycja, jak gra zdobyła by już dość duże uznanie, a ojcowie projektu zaczęli by na nim zarabiać dość duże pieniądze.
« Last Edit: August 10, 2013, 19:41:06 by Gremlin »

Gitex

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: August 10, 2013, 19:35:21 »

Technologia jak najbardziej wskazana w tego typu grach, jednak to zdecydowanie za szybko dla Enidust ;)

Gdy tylko Enidust zdobędzie pierwszą serię nagród (długo nie będzie trzeba czekać)to zalecam odświeżyć wątek 8)
« Last Edit: August 10, 2013, 19:43:31 by Gitex »

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: August 10, 2013, 19:36:24 »

Gremlin tylko że dałeś pomysł to może też byś przedstawił co to jest to całe Opus, na czym polega i ogólnie z czym się to je. Nie sądzę żeby wiele osób się na tym znało bądź wiedziało co to w ogóle jest.

Gremlin

• User
    • View Profile
« Reply #7 on: August 10, 2013, 19:49:07 »

Jak mam to jeszcze dokładnie przedstawić? Maszyna do grania w grze 3D
http://www.youtube.com/watch?v=qktvBFPz7oY. filmik przedstawia jak to wygląda w skayrim'ie i dlatego od razu pomyślałem o Enidust, bo bądź co bądź będziemy się znajdować się w podobnym świecie

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #8 on: August 10, 2013, 20:44:38 »

Tylko że nie sądzę żeby takie coś było specjalnie tanie. Z pewnością jest to ciekawe i sprawia frajdę jednak ile to może kosztować ? Dobry komputer kosztuje jakieś 1500-2000 złotych. To ciekawe ile taki sprzęt by kosztował. Może powyżej 2000 ? 1500... To by stawiało że Enidust byłby dość drogą grą jeżeli trzeba było by zapłacić za coś takiego tyle pieniędzy. Więc nie sądzę żeby coś takiego przeszło, zwłaszcza że gra ma być free to play.

mrksiedzu

• User
    • View Profile
« Reply #9 on: August 10, 2013, 20:51:34 »

Z tego co wiem, to devkit kosztuje 300 zielonych, a więc gotowy sprzęt dla graczy będzie kilkukrotnie tańszy.

Gitex

• User
    • View Profile
« Reply #10 on: August 10, 2013, 20:58:48 »

Rahl nadal nie rozumiesz funkcji owych okularów. Technologia ma zastąpić aktualny sprzęt, którego używasz na co dzień w grach. Nie będzie przymusu kupowania tego, aby zagrać w jakąkolwiek grę, a będzie to w jakiś sposób urozmaicenie odczuć podczas grania tak jak np. dodatkowe monitory, które poszerzają widok w grze, jednak ich zakup nie jest konieczny, a opcjonalny ;)
« Last Edit: August 10, 2013, 21:09:29 by Gitex »

Ratharr

• User
    • View Profile
« Reply #11 on: August 10, 2013, 21:06:52 »

Wg. mnie to sprzęt dla maniaków(bez urazy oczywiście). Wolę poskładać na studia czy na samochód niż na jakieś komputerowe ustrojstwo. Enidust mógłby obsługiwać coś takiego, ale nie zmuszać do kupienia tego sprzetu

pawixis

• User
    • View Profile
« Reply #12 on: August 10, 2013, 22:08:10 »

Twórcy Oculus Rift, starają się aby sprzęt był jak najtańszy aby każdy miał do niego dostęp.
Czekam <3

Gremlin

• User
    • View Profile
« Reply #13 on: August 10, 2013, 22:13:38 »

tak jak mówiłem w jednym z moich postów, cena ma podobno spadać. Więc wystarczy poczekać by było to dostępne dla także tych mniej zamożnych. ;D

Ximos

• User
    • View Profile
« Reply #14 on: August 10, 2013, 22:56:08 »

Pomysł ciekawy ale dopiero jak gra pojawi się na jednej z stron na zbieranie funduszy. Wtedy jeśli zbierze się suma odpowiednia to czemu by nie.
Pages: [1] 2 3