Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Poll

Czy jesteś za narzuceniem Religi przez twórców??

Tak
- 52 (65%)
Nie
- 28 (35%)

Total Members Voted: 79

Pages: 1 ... 5 6 [7]

Author Topic: Bogowie tak czy nie  (Read 7622 times)

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
Odp: Bogowie tak czy nie
« Reply #90 on: June 03, 2014, 15:18:21 »

Jakoś nie widzę tego, by gracz miał być bogiem. To jest głupie. Ja jestem za tym, by zwyczajnie twórcy stworzyli kilku bogów i niech tak zostanie.

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #91 on: June 03, 2014, 15:43:11 »

Rozpiszesz się kiedyś? Jakieś za/przeciw? piszesz krótkie posty i nie podajesz przyczyn twojej dezaprobaty.
Mi ten pomysł się podoba, mimo tego że jesteś bogiem jesteś śmiertelny i dalej możesz żyć tyle że z jakimiś talentami, po prostu dalej grasz.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

Samael

• User
    • View Profile
« Reply #92 on: June 03, 2014, 17:01:37 »

Ja jestem za własnymi reiligami, ale i za tym by twórcy wprowadzili własne religie startowe.
Ja mam już pomysłna własną wiare:
Kościół Samaela i będziemy w nim czcić http://pl.wikipedia.org/wiki/Samael_(imi%C4%99_demona)
Powstańmy przeciw ciemiężycielą, a świat odrodzi się z popiołów.

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #93 on: June 03, 2014, 18:58:31 »

Ciesze się że ToTamir ma praktycznie identyczne podejście do tematu jak ja ;) w końcu gra ma być sandboxem i wypadało by dodać do gry możliwość tworzenia religii. ;)

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #94 on: June 03, 2014, 20:21:08 »

Gra ma być RPG z elementami sandbox... błagam skończcie  z tym "wszystko Sandbox". ani to fajne ani nie wpływa pozytywnie na odczucia z gry. wszystkie najlepsze tytuły wychodzące zawsze mają świat wykreowany prze twórców i dość mocno ograniczają ingerencje graczy w niego.

Uważam że lepiej wpłynie na grę jeżeli religie będą narzucone z góry.
-Po pierwsze jest to bardziej Klimatyczne.
-Po drugie jest to bardziej logiczne jeżeli zakładamy że bogowie istnieją.
-Po trzecie religie tworzone przez graczy będą durne głupkowate typu: "Kult kucyków!" a tych poważnych i klimatycznych będzie niewiele bo będą trudne w odbiorze.

Skyrim był by do dupy bez całej swojej historii nawet jakbyś mógł grać z innymi. Bo gry to nie tylko Grafiki i możliwości które ci oferują ale też Logiczny, Jednolity, Klimatyczny, Dobrze zbudowany świat gry. a nie pustka która może się zapełni.

Sandbox jest trudnym do zbalansowania gatunkiem. Obecnie zauważam trend w nowych MMO by pozwalać na jak największą wolność graczom usuwając praktycznie część Fabularną z gry. Gry takie są na swój sposób cudowne ale wydają się nie pełne. Brak tego motoru pchającego gracza by zatopił się w świat gry. Jest to też młotkowe uproszczenie rozgrywki.

Dobrze zbalansowane Jest pod tym względem GTA V masz wystarczająco wolności by nazwać to dobrym sandboxem, ale też masz prostą i sztampową choć świetnie napisaną fabułę co sprawia że nie przechodzisz po prostu misji ale autentycznie śledzisz historię którą opowiadają.

Sam jestem przeciwny Młotkowemu Uproszczeniu gry i wszystkim MOBA jako wskaźnikowi drogi. obecnie w grach trzeba coraz mniej myśleć i przez to stają się po kolei swoimi klonami w innej oprawie graficznej. I jeżeli będziemy tak tu robić
eliminować to co najbardziej określa unikalność gry skończymy jak Klon Life Is Feudal i podobnych produkcji, tylko w innej oprawie graficznej. dlatego np TERA niemal niczym nie różni się od AION. akceptujesz misję idziesz we wskazany punkt na mapie zabijasz co trzeba oddajesz misję i tak w kółko. A jeżeli poczytacie o czym są te misje jak biegnie Historia gry to są od siebie diametralnie różne.

Dlatego też nie chcę bóstw tworzonych przez graczy. naprawdę nie wzbogacą gry a tylko ja zubożą. Pomysł wygląda fajnie z daleka ale w praktyce nie stworzą Kompleksowych kultów o autentycznie różnym charakterze. Największe kulty będą banalnie proste i łatwe w odbiorze. nie będą się właściwie różnić od siebie niczym poza aspektami "kosmetycznymi"  A schemat mogę wam podać już tera:

<dowolna nazwa boga> <czym się zajmuje> <króciutka historyjka> i najważniejsze<buff który ci daje>
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #95 on: June 11, 2014, 15:48:37 »

Witam po długiej przerwie.

Cóż, jak tu napisał mój poprzednik. Grafika itp. To nie wszystko. Świat musi być zbudowany, mieć własną historię. Coś jak z lekcji Polskiego. Czas akcji, miejsce akcji, bohaterowie, wydarzenia. Czyli pewne elementy muszą składać się na świat przedstawiony. Świat przedstawiony zaś, musi być zbudowany tak, żebyśmy czuli to, że wchodzimy do gry w momencie w którym coś już istniało, coś ktoś zbudował, po prostu ktoś musiał być przed nami żeby zbudować Cesarstwo.

Przykładem jest Skyrim. Nie pojawiamy się od tak w świecie gry, teoretycznie. Coś się przed nami działo. Zamordowanie/Śmierć króla, bunt Gromowładnych (A z ksiąg i opowieści można wnioskować dodatkowe niuanse, jak Thalmor, uwięzienie Ulfryka itp). Buduje to klimat.

Bogowie więc, zdecydowanie powinni być i główny Panteon powinien być zbudowany przez twórców. A co do kultów tworzonych przez graczy, to nawiążę do jednego z postów ekipy, o ile się nie mylę. Czyli "kult bohaterów". Cóż, to nie takie głupie bo wygranie Olimpiady w Grecji było czymś niezwykłym. Ludzie uważali takich ludzi za wcielenie boga na ziemi. Ponoć w jednym mieście rozebrano mury, gdyż wierzyli, że mając zwycięzce u siebie, nikt im nie zagrozi. Toteż stawianie posągu królowi, lordowi, osobie która pokonała bossa itp. Nie jest takie głupie. Problem pojawia się tutaj, by wprowadzić umiar. Królów może być wiele, ale który król zrobił coś rzeczywiście wspaniałego. (Na ten przykład, pokonał wroga w bitwie gdzie walczyło 20000 tysięcy graczy)

Takie moje widzimisie.
Pages: 1 ... 5 6 [7]