Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Poll

Czy jesteś za narzuceniem Religi przez twórców??

Tak
- 52 (65%)
Nie
- 28 (35%)

Total Members Voted: 80

Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 7

Author Topic: Bogowie tak czy nie  (Read 7146 times)

Rahl

• User
    • View Profile
Odp: Bogowie tak czy nie
« Reply #30 on: August 17, 2013, 11:00:25 »

No wiesz Rainbow. Może im to bonusów jakiś specjalnych nie dawało. Ale oni wierzyli że im coś to daje. Chociażby to że po śmierci pójdą do nieba. A co do zdominowania przez biskupów itp. Powiedz mi ... Czy tylko w średniowieczu modlono się do bogów ? A starożytny Rzym ? Egipt ? Grecja ? Persja ? Nawet takie barbarzyńskie kraje jak Galia, kraje Germańska itp Miały jakiś swoich bogów a tam nie było żadnego zdominowania przez księży i biskupów. Ale oni wierzyli że im coś to daje. Bo czyż nie lepiej zrzucić swoje brzemię na kogoś wszechmogącego ?

TheRainbowKing

• User
    • View Profile
« Reply #31 on: August 17, 2013, 11:11:58 »

Nie mówię o wierze tylko o bonusach :D .
A po za tym teraz też są te fanatyczne religie które rzucają granatami na ulicach . :D
A w średniowieczu nie byli zdominowani ludzi to powiedz mi jedno UP czego np. nie jestem dobry z historii więc nie podam ci roku ani miejsca ,ale wyprowadzono dzieci żeby walczyły za religie i myślisz że im to coś dało ? Albo palenie na stosach terror pieniądze po prostu ci ludzie nie mogli nic zrobić a nawet nasz słynny koper Teoria Helio Centryczna poczytaj sobie

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #32 on: August 17, 2013, 11:19:15 »

Może masz na myśli Krucjatę Dziecięcą która odbyła się w 1212 roku.

A teraz powiedz mi. Czy gdyby ludzie nie wierzyli w Boga bądź bogów to czy by się do nich modlili ? Sądzę że nie. I teraz powiedz mi dalej. Czy gdyby nie wierzyli to by chodzili do Kościoła i wrzucali by na tacę grube pieniądze ? (Weźmy tow  cudzysłów bo nie wiem czy były w tedy tace) Pewnie nie. Przecież nawet w Polsce doszło do tego że chłopstwo się zbuntowało i wróciło do starych wierzeń a księża i spora część możnych została wycięta w pień. Bo nie wierzyli w Boga chrześcijan. Można ? Można. A skoro wrócili do modlitw do starych bogów to z pewnością wierzyli że coś to daje. Mówię wierzyli bo wątpię czy to coś realnie daje ale jeżeli chcemy oddać realizm w grze to bóg bądź bogowie muszą być. Każda cywilizacja ma jakiś bogów i tu z pewnością też będą. Pytanie tylko czy będą oni na pokaz czy raczej będą dawali jakieś korzyści dzięki czemu ludzie będą walczyć o to by ich świątynie które zbudowali stały.

TheRainbowKing

• User
    • View Profile
« Reply #33 on: August 17, 2013, 11:24:42 »

I dobrze poruszyłeś temat wiary anie jakiś bonusów :D . Wiara że trafisz do nieba a nie do piekła na tym polega wiara w boga :D . I dlatego się modlili . Albo o zdrowie . Gdy ktoś umiera też za niego się modli żeby trafił do nieba . Sam nie wierzę ale wiem to i owo .

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #34 on: August 17, 2013, 11:28:54 »

No tak. Tylko wątpię że jak nasza postać umrze ostatecznie znajdziemy się w jakiejś nowej lokacji gdzie trafili bandyci bądź wielcy wojownicy i będziemy tam grać sobie dalej. Raczej będziemy zakładać nową postać więc wiara musi mieć jakieś bonusy bo gracze, jeżeli nie będą widzieć w niej jakiś korzyści to nie będą się nią interesować. Ot, będzie to taki smaczek w grze. Widać że twórcy zbudowali ładną świątynie bądź gracze jednak jest to nie potrzebne. Na co mi ona skoro bóg nie da mi niczego w zamian za to że ja dam kapłanowi 500 sztuk złota.

TheRainbowKing

• User
    • View Profile
« Reply #35 on: August 17, 2013, 11:35:03 »

mogły by być punktu wiary  które dają nam prestiżu

Kirito

• User
    • View Profile
« Reply #36 on: August 17, 2013, 12:09:08 »

Wpadłem na taki pomysł, grałem kiedyś w pewna grę i głowa kościoła w danym mieście mogła za pieniądze oczyścić kogoś z grzechów czyli ze zbrodni jakich popełnił :d można by coś takiego zastosować jak wiadomo w średniowieczu ludzie placuszki ogromne sumy żeby ich grzechy zostały odpuszczone :D a tu np wymazanie jakiejs zbrodni kosztowałoby jakaś tam ilość.

TheRainbowKing

• User
    • View Profile
« Reply #37 on: August 17, 2013, 12:25:10 »

Dobry pomysł UP ale nie mogło by się rozgrzeszyć ( odpuścić ) zbrodni za którą jest egzekucja

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #38 on: August 17, 2013, 12:48:51 »

Zły pomysł. Co mnie jako króla, władcę, radnego obchodzi że jakiś chłystek w sukience wyświęcił jakiegoś bandytę za 500 sztuk złota? Co i teraz złodziej którego szukało się przez wiele tygodni i wyrzuciło się na niego duże sumy pieniędzy nagle ot tak ma być wolny? Jak już chciał wpłacić "kaucję" to trzeba było przyjść do władcy takiego miasta. Równie dobrze ja mogę obłowić się na mieście na wiele tysięcy sztuk złota by później w świątyni wpłacić parę monet i by było po krzyku. Chyba że ten kapłan byłby władcą miasta to inaczej to wygląda.

A co do prestiżu to też nie ciekawy pomysł. NPC będzie mało więc raczej nie będzie to miało zbyt dużego wpływu na grę a na graczach nie będzie robiło to wrażenia prócz tego że wywalamy pieniądze w błoto.

Kirito

• User
    • View Profile
« Reply #39 on: August 17, 2013, 12:55:12 »

Rahl w sredniowieczu był to bardzo popularny sposób a znajdywal swoje miejsce ponieważ kościół był praktycznie tak mocna instytucją jak sam król poza tym jak wiadomo najbogatsi zawsze mieli najłatwiej ;) i mówię tu o tym ze takie odpusty kosztowałyby masę pieniędzy

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #40 on: August 17, 2013, 13:23:00 »

W średniowieczu. Tylko że ja poruszyłem już bodajże w tym wątku coś takiego. Nieważne jak gra będzie realistyczna to nie oddamy ducha tamtej epoki. My żyjemy w XXI wieku i nie będziemy wstanie się wczuć w ludzi którzy żyli np: w XII wieku. A to z tym idzie że nas nie będzie obchodziło że jakaś religia zapewniła odpuszczenie grzechów bandycie. To teraz tak nie działa. Nawet w średniowieczu raczej tak nie działało. Prawo boskie prawem boskim ale sprawiedliwość na ziemskim padole musi być. Poza tym odpusty owszem, były sprzedawane. Tylko nie wiem czy nawet jakbyśmy w XXI wieku coś takiego robili to ciekawe czy bandzior który sobie takie coś kupił przestałby być ścigany. Otóż nie. Występuje u nas inna mentalność i spojrzenie na świat niż w średniowieczu. Poza tym kościół żeby był mocną instytucją musi mieć jakieś narzędzie. Jeżeli np: Kapłan dając błogosławieństwo da nam jakiś bonus to super. Jeżeli ekskomunikuje nas i da nam to debuffa to już kościół zyskuje w grze jakąś pozycję. A jeżeli kapłan zamknie świątynie i występuje masowy debuff wśród mieszkańców miasta to już staje się on dużą siłą. Co nie zmienia faktu iż nie oddamy ducha epoki.

A co do pieniędzy Kirito. Napisałem że obłowiłem się na wiele tysięcy. Równie dobrze mogę mu zapłacić 1000 monet albo i 5000 a wyjdę z tego o wiele lepiej niżbym miał oddać całą majętność i pójść pracować do kopalni.

TheRainbowKing

• User
    • View Profile
« Reply #41 on: August 17, 2013, 14:13:07 »

Kapłan nie powinien dawać żadnych bonusów, ale mógł by dawać śluby i za to mógł by zarabiać nie mało .
Nie mam pomysłu na czym jeszcze mógł by zarobić może na sprzedawaniu książek tylko nie wiem jakich jakieś przepisy itp .

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #42 on: August 17, 2013, 14:16:48 »

Jakie śluby ? Wiesz jak "dużo" kobiet gra w MMORPG ? No raczej nie jest ich dużo. Może Enidust by przeciągnęło kobiety i dziewczyny do gry jednak nie sądzę żeby dawanie ślubów było by jakieś popularne. Idąc dalej wypowiedzią tego że kapłan nie dawałby żadnych bonusów to ogólnie rola kapłana i religii była by niepotrzebna w grze bądź co najwyżej małym dodatkiem który prócz dużej budowli na środku miasta nic do niej nie wnosi.

TheRainbowKing

• User
    • View Profile
« Reply #43 on: August 17, 2013, 14:26:59 »

więc nie ma co tego dodawać 8)

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #44 on: August 17, 2013, 15:05:43 »

Bo ty tak mówisz ? :D

Może inni ludzie się wypowiedzą ? Forum tylko do mnie i do ciebie nie należy. A może ktoś wpadnie na to jak by to mogło wyglądać ? Zresztą ja, chwilowo nie widzę nic lepszego prócz jakiś bonusów które daje nam dany bóg ale może ktoś na coś wpadnie.
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 7