Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Poll

Czy jesteś za narzuceniem Religi przez twórców??

Tak
- 52 (65%)
Nie
- 28 (35%)

Total Members Voted: 79

Pages: [1] 2 3 ... 7

Author Topic: Bogowie tak czy nie  (Read 7774 times)

Zikes

• User
    • View Profile
Bogowie tak czy nie
« on: August 09, 2013, 14:35:42 »

Czy jesteś za narzuceniem Religi przez twórców??
A może kwestie bogów pozostawmy graczom kogo będą czcili czemu myśmy nazrzucać religie??

To ma być ankieta więc nie spamować pomysłami i proszę wypowiadać swoje zdanie w postach z uzasadnieniem.

Rohnar

• User
    • View Profile
Odp: Bogowie tak czy nie
« Reply #1 on: August 09, 2013, 15:07:45 »

Tak. A dlaczego? Bo religia w grze to element fabularny, których podwaliny są tworzone przez projektantów. Ktoś będzie chciał mieć własną wiarę, to odegra to sobie, ale kultura i klimat gry powinien na początku być narzucony przez twórców, by świat nie był zbyt jałowy.

Arcanum

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: August 09, 2013, 16:01:30 »

szczeże mi to obojętne będą bogowie dobrze nie będą cóż trudno wszystko zależy od twórców gry

takie jest moje zdanie 

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: August 09, 2013, 16:04:00 »

Sądzę że coś powinno być w każdym bądź razie. No przecież bogowie to z jednej strony świetna fabuła (Gothic) no ale też dość oklepane, nie sądzicie ? Ale jeśli dawali by bonusy po wzniesieniu świątyni itp było by fajnie. Nawet samo budowanie świątyni było by czymś...Ekstrawaganckim. Tak czy siak jestem na tak.

melvin

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: August 09, 2013, 16:35:49 »

Ja również jestem jak najbardziej za. Pomimo powielania pomysłu bonusów z bóstw w różnych grach, religia nadaje pewien smaczek rozgrywce, np bonusy dla miasta po wybudowaniu kaplicy/świątyni, możliwość składania ofiar i losowe dary od bogów.
Z chęcią wezmę udział w założeniu miasta

Colack

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: August 09, 2013, 16:37:41 »

Możę i nadaje smaczek, ale kto wie co twórcy mają na myśli.. Osobiście to raczej jestem za

LemonGnom

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: August 09, 2013, 16:54:04 »

BYŁO!!!!!!!! CZYTAĆ FORUM DALSZE STRONY!!!!
Wojskowych często widywałem schylonych nad mapami i rysujących plany. W papierowej wojnie wszystko grało. Tak musi być-mówili. Bez ładu armia nie istnieje. Tym dziwniejsze, że prawdziwa wojna pod względem ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

iMati

• User
    • View Profile
« Reply #7 on: August 14, 2013, 22:34:01 »

Jak wiadomo średniowiecze to epoka religii, więc jestem za.  Tylko ty ,umieściłeś w temacie "Bogowie", a chodzi o chrześcijaństwo, więc nie trafnie napisałeś.  :-\

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #8 on: August 14, 2013, 22:40:46 »

Nie chodzi mi o chrześcijaństwo tylko czy wiara jakakolwiek powinna być na starcie czy może sami z czasem powinniśmy ją dodać a z czasem twórcy gry by dodali naszą wiarę graczy.

Bill

• User
    • View Profile
« Reply #9 on: August 14, 2013, 22:44:52 »

Lepiej niech twórcy stworzą religię, żeby to miało jakiś sens i mogło być zawarte w fabule.

Resuzeku

• User
    • View Profile
« Reply #10 on: August 14, 2013, 22:49:38 »

Co do fabuły to można stworzyć religię w cesarstwie, a ona będzie sie starać rozpowszechniać swoją wiarę na tereny innowierców
Cień twoim sprzymierzeńcem, cisza siostrą,  refleks bratem.

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #11 on: August 14, 2013, 23:00:55 »

Ale czemu też bronić graczom stworzyć w swoim państwie inna wiarę niezależna od cesarstwa?

Bill

• User
    • View Profile
« Reply #12 on: August 14, 2013, 23:04:48 »

Wtedy byłby za duży chaos. Powiedzmy, że znajdzie się jakiś troll, który wymyśli wiarę jedi? Chyba że wiara wymagała by akceptacji od admina.

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #13 on: August 14, 2013, 23:43:56 »

Jestem za akceptacją wiary przez adminów jak wiara zbierze sporą rzesze zwolenników, zbuduje się kilka świątyń, jakieś artefakty wiary wtedy ten bug pojawi się w najbliższym patchu z swoją magią.

Scypio

• User
    • View Profile
« Reply #14 on: August 15, 2013, 00:26:29 »

Ten temat był już poruszany. W każdym razie wiara może być dobrym pomysłem ale ta gra ma być realistyczna więc nie wiem czy twórcy będą chcieli wprowadzić taki pomysł, chyba że ktoś wymyśli w jaki dokładnie sposób ma działać ta wiara a co do tego polecam przeczytać starsze wątki co do bogów i innych demonów.
McScypio to mój cel. A w czasie wolnym polowania na złodziejaszków i innych władców. http://dogry.pl/r/scypio
Pages: [1] 2 3 ... 7