Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Author Topic: Rodzina, majątek i dziedziczenie  (Read 1114 times)

Forien

• User
    • View Profile
Rodzina, majątek i dziedziczenie
« on: August 08, 2013, 23:09:53 »

Witam!

To mój pierwszy post na forum, więc chciałbym się ze wszystkimi przywitać i jednocześnie przede wszystkim podziękować ekipie za tak wspaniały projekt. Życzę Wam (a również i sobie i innym graczom), aby ujrzał światło dzienne jako pełnoprawne MMORPG :)

Podoba mi się całość rozgrywki związana z realizmem jak i permanentną śmiercią. Jednak wiemy, że gracze nie będą zadowoleni z utraty całości majątku. Zwłaszcza z rąk jakiegoś byle trolla z maczetą, który będzie czerpał radość z mordowania każdego napotkanego gracza.

Mój pomysł nie jest szczególnie innowacyjny, bo system małżeństw był już w wielu grach. Dobrze by było, gdyby pojawił się również i tu. Powodowal też realne konsekwencje, jak wspólny majątek itd.

Pomysł mam jednak jeszcze taki, aby małżeństwo, po jakimś czasie, mogło postarać się o potomstwo. Potomstwo było by NPCami i dorastało (miałoby swoje potrzeby - a więc kolejne wydatki). Więc gracze ponosiliby koszta związane nie tylko z małżeństwem, ale i również z potomstwem (a także wszelkim jego kształceniem np. praktyki u kowala).

Jednakże, w momencie kiedy taki gracz by zginął, to mógłby się wcielić w swojego potomka. Poniekąd odzyskać część majątku.

Oczywiście oprócz wszelkich wydatków byłyby też ograniczenia czasowe, np. dziecko dorasta miesiąc, czy coś.

Na razie to taki luźny pomysł, ale myślę, że wart przemyślenia.
« Last Edit: August 10, 2013, 10:03:19 by Mistrz Ignis »

Gremlin

• User
    • View Profile
Odp: Rodzina, majątek i dziedziczenie
« Reply #1 on: August 08, 2013, 23:19:41 »

A powitać powitać
co do pomysłu wydaje mi się, że to nie jest potrzebne. Wybierając hardcore mode zna się ryzyko i wie co robi. Po prostu  nie za bardzo mi się to widzi i wydaje mi się to nie potrzebne.

Resuzeku

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: August 08, 2013, 23:21:14 »

Cień twoim sprzymierzeńcem, cisza siostrą,  refleks bratem.

Rohnar

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: August 08, 2013, 23:23:10 »

Można powiedzieć, że poruszyłem podobny temat. http://forum.enidust.com/index.php/topic,304.msg3797.html#msg3797

Tomsky

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: August 08, 2013, 23:26:46 »

Mi sie wydaje że tych małżeństw by było jak na lekarstwo, bo nie oszukujmy się, graczy płci żeńskiej by było jak na lekarstwo, a nikt by chyba nie chciał ( nawet udawać ) "małżeństwa" z kobietą o męskim głosie :)

Resuzeku

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: August 08, 2013, 23:36:51 »

Ha ha racja :D. Ale ja w sumie to znam wiele zagrajmerek w mojej okolich :)
Cień twoim sprzymierzeńcem, cisza siostrą,  refleks bratem.

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: August 09, 2013, 02:37:02 »

A powitać powitać
co do pomysłu wydaje mi się, że to nie jest potrzebne. Wybierając hardcore mode zna się ryzyko i wie co robi. Po prostu  nie za bardzo mi się to widzi i wydaje mi się to nie potrzebne.

Podzielam twoje zdanie. 
Jest to zbędny bajer jeśli masz znajomych gildie w grze to oni zadbają żeby nic z majątku nie ubyło.

IAmBoskiM

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #7 on: December 28, 2013, 08:37:01 »

Potomstwo to powiem, że nie jest potrzebne, ale pomysł nawet mi się spodobał. Ale możliwe, że gra byłaby 18+ czego nie każdy chce. Co do małżeństwa to mogłoby istnieć z wspólną kasą, ale nie musi.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #8 on: December 28, 2013, 09:44:10 »

A nie lepiej zakopać swoje skarby w ogródku obok teściowej? To już pod simsy podchodzi...
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Robhar

• User
    • View Profile
« Reply #9 on: December 28, 2013, 21:56:13 »

Mi sie wydaje że tych małżeństw by było jak na lekarstwo, bo nie oszukujmy się, graczy płci żeńskiej by było jak na lekarstwo, a nikt by chyba nie chciał ( nawet udawać ) "małżeństwa" z kobietą o męskim głosie :)
Od czego są modulatory głosu ^^
Miłość w płynie...Chloroform

Skierus

• User
    • View Profile
« Reply #10 on: December 29, 2013, 16:41:00 »

Mnie się tam pomysł podoba xD
Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki.
Nasi krytycy są naszymi przyjaciółmi; wytykają nam nasze przewiny.
Kochaj swych wrogów: bo oni mówią ci o twoich błędach.

GrimPumpkin

• User
    • View Profile
« Reply #11 on: May 28, 2014, 21:10:53 »

Pomysł nie jest zły, ale należy uwzględnić w nim, że starsi, bardziej doświadczeni gracze Enidusta po śmierci swojego "Protoplasty" i tworzeniu kolejnej postaci (w tym przypadku przejęcia kontroli nad potomkiem, zamiast tworzenia nowej postaci) mieli by z górki. Bo jak sam stwierdziłeś potomek dziedziczyłby część naszego majątku, oraz miałby już wyuczone pewne umiejętności, o których wspominałeś. Nowy gracz przy tworzeniu nowej postaci nie miałby takich luksusów i musiałby zaczynać od nowa. Także radzę dać sobie na wstrzymanie z tym pomysłem i ewentualnie go udoskonalić.