Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Author Topic: Enidust 2019-? Status Update  (Read 742 times)

Matiis

• Administrator forum
  • User
    • View Profile
    • Enidust Official Website
Enidust 2019-? Status Update
« on: October 16, 2019, 23:40:55 »

Od ostatniej wiadomości minęło niemało czasu. Pozwólcie zatem, że przybliżymy Wam, co  działo się za kulisami projektu przez ten okres oraz aktualną  sytuację. Choć nie było to dla nas łatwe, to pora na zmiany! Zmiany, które są potrzebne, by dalej podążać za wizją tworzenia wyjątkowych gier w zgranym zespole. Enidust z racji swojej wielkości potrzebuje zdecydowanie więcej, dlatego zdecydowaliśmy się na czasowe wstrzymanie prac. Z ostateczną decyzją czekaliśmy dość długo, bowiem chcieliśmy mieć pewność, że sprawdziliśmy wszystkie możliwości. O szczegółach dowiesz się w poniższym filmie podsumowującym.

IAmBoskiM

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
Re: Enidust 2019-? Status Update
« Reply #1 on: October 17, 2019, 00:30:44 »

Bardzo smutna wiadomość. Aż się zastanawiam, czy aby na pewno brak informacji nie był lepszy, aczkolwiek konfrontacja z faktami wydaje się i tak lepsza.

Wywaliło mi oczy z orbit jak przeczytałem o zawieszeniu. Teraz zrozumiałem, czemu Matiis nawet nam nie odpowiadał czy projekt żyje. Po prostu nie żył, a on nie chciał jeszcze tego przyznawać.

Projekt był naprawdę ambitny. Gdy opublikowaliście swoje zamiary w 2013, można powiedzieć, że był to dosyć oryginalny i unikatowy pomysł. Teraz już porobiło się wiele podobnych projektów z podobnymi założeniami. Chociaż raczej wątpię, abyście się aż tak martwili konkurencją. To wasze aktualne możliwości i czas nie pozwalały wam głównie na rozwój projektu, jak sami przyznaliście.

Mimo wszystko życzę powodzenia i mam nadzieję na powrót Enidusta, chociaż obawiam się, że nie będę już wtedy miał czasu na niego.

Ech, czy to aby czas na to, aby usunąć stronę Enidusta z zakładek?? Tak jakoś pusto bez tego będzie...

Matiis

• Administrator forum
  • User
    • View Profile
« Reply #2 on: October 17, 2019, 00:42:06 »

a on nie chciał jeszcze tego przyznawać.

Takie ogłoszenie nie było by fair w formie one-linera na shoutbox.

IAmBoskiM

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #3 on: October 17, 2019, 00:46:05 »

No w sumie jakby o tym pomyśleć, kłamać, że projekt żyje czy jedną linijkę zakończyć wszelkie dyskusje i nadzieje XD

Natanael

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: October 17, 2019, 10:44:17 »

Czyli jednak nasze proroctwa się spełniły, no cóż.
Projekt rzeczywiście był i jest bardzo ambitny i oryginalny, choć obecnie wiele innych projektów ma podobne rozwiązania,
nie mniej mam nadzieję, iż to zawieszenie nie potrwa długo :) i niebawem ponownie poczujecie wiatr w żaglach ;]

A powtarzając za jednym z pytań na YT skoro "crowdfunding był brany pod uwagę wielokrotnie"
to "co Was skłoniło aby z niego nie skorzystać?"

Mimo wszystko powodzenia w nowych projektach ;]

Matiis

• Administrator forum
  • User
    • View Profile
« Reply #5 on: October 22, 2019, 20:57:15 »

A powtarzając za jednym z pytań na YT skoro "crowdfunding był brany pod uwagę wielokrotnie"
to "co Was skłoniło aby z niego nie skorzystać?"

Crowdfunding to nie taka prosta sprawa jak się często wydaje. Jest naprawdę niewiele projektów, które podbijają takie zbiórki bez bardzo dużego zaplecza (zazwyczaj niewidocznego), tym bardziej dla kwoty, która była by potrzebna by bezpiecznie zrealizować projekt zgodnie z obietnicami.
Nie mamy również wystarczająco dużych zasięgów zagranicznych, które są niezbędne przy zbiórkach tej wielkości. Ich budowa wymagałaby ogromnej ilości kolejnych kroków, a nadal nie gwarantuje to sukcesu zbiórki.
Wszelkie symulacje jakie prowadziliśmy wskazywały, że ten kierunek na obecnym etapie po prostu nie ma sensu.

Uznaliśmy, że budowa kolejnych, mniejszych tytułów będzie aktualnie lepszym rozwiązaniem.

Natanael

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: October 23, 2019, 09:08:44 »

Crowdfunding to nie taka prosta sprawa jak się często wydaje....

Jasne, wiadomo i ok jestem w stanie zrozumieć jeśli myśleliście o zasięgu zagranicznym, ale na naszym podwórku myślę, że projekt był dość szeroko komentowany. Założenia były i są naprawdę interesujące, ambitne to fakt ;] ale obstawiam, że mnóstwo osób poparłoby projekt bez problemu ;] Ale ok to moja opinia, nie poparta żadnymi "symulacjami" czy badaniami rynku ;]

Uznaliśmy, że budowa kolejnych, mniejszych tytułów będzie aktualnie lepszym rozwiązaniem.

Czy na tym etapie możecie powiedzieć co to za tytuły, lub czy są one związane choć trochę z Enidust? ;]
« Last Edit: October 23, 2019, 09:21:11 by Natanael »