Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2 3 ... 5

Author Topic: Rekrutacja wojsk NPC  (Read 5316 times)

Zaran

• User
    • View Profile
Rekrutacja wojsk NPC
« on: August 07, 2013, 04:03:31 »

Czytając zamknięty post świeżaka018:

1. obejrzałem wasz film w którym było powiedziane iż można będzie zakładać i grabić miasta.
Ale jak to będzie wyglądało w praktyce?
np założę miasto(wioskę etc) wraz z kumplami i się wylogujemy. Podczas naszej nieobecności ktoś będzie mógł je zgrabić czy jak ?

Wpadłem na pomysł. Fajnym rozwiązaniem obrony miasta byłaby rekrutacja wojsk NPC. Oczywiście im lepiej wyszkoleni tym drożsi i droższe utrzymanie. Na rekrutacje składałoby się mnóstwo czynników. Mam w głowie obraz wsi skyrim lub podgrodzia w Wiedźminie 1. Bardziej szczegółowo i rzeczowo. Masz wieś, mały handel, mała gospodarka, w sumie mały obrót kasą. Złazi się parę NPC, którzy zasiedlają wieś, zwykli chłopi. Takim chłopom oczywiście rodzą się dziecki. Gdy dorosną, takie dziecki w wieku parunastu lat można by rekrutować do straży (jeżeli chce). Im większe miasto tym więcej ludzi i więcej straży jest potrzebne by ogarnąć motłoch. To miałoby wpływ na nasze miasteczko, jeżeli zaciągniemy do woja za dużo ludzi, zabraknie ich do innych zawodów i zrobi nam się twierdza bez gospodarstw, handlu i ekonomii a nie bezpieczne miasto. Po prostu nie będzie kogo bronić.

Mistrz Ignis: nazwa tematu zmieniona; na przyszłość radzę też unikać karykaturowania fragmentów liturgii, na forum mogą być osoby wierzące którym ma prawo się to nie podobać.

edit: wybacz, nie będzie
« Last Edit: August 07, 2013, 12:43:44 by Zaran »

Sekker

• User
    • View Profile
Odp: Miasta
« Reply #1 on: August 07, 2013, 07:36:51 »

Rola NPC w grze ma być ograniczona do koniecznego minimum, także raczej nie przejdzie. Tutaj NPC mieliby ogromny wpływ bo zarówno wpływaliby na rozwój wiochy i jej ochronę.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #2 on: August 07, 2013, 09:47:33 »

Wy naprawdę dużo czynności, dodatkowych atrakcji chcecie by robili za Was NPC. Ten pomysł myślę że nie przejdzie, jeżeli chcesz wojsko to załóż bądź dołącz do jakiejś gildii i już będzie Was trochę więcej.

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: August 07, 2013, 09:52:47 »

@UP
@UP 2

Ja: Zgadzam się bo tak ma być... (???) Rola NPC ma być ograniczona do minimum więc nie widzę możliwości robienia armii NPC. Raczej musisz wymyślić inny pomysł. I najlepiej też obejrzeć prezentację gry i Q&A. Zajmie ci to jakieś 30-40 minut a jako że masz dużo czasu...I dobrze będzie jak posłuchasz uważnie.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #4 on: August 07, 2013, 09:59:51 »

Słuchanie prezentacji to sama przyjemność ;D

MrUszasty

• User
    • View Profile
Odp: Rekrutacja wojsk NPC
« Reply #5 on: August 07, 2013, 10:32:27 »

Jeśli dobrze pamiętam to temat o rekrutowaniu NPC zarówno do wojska jak i na farmę był już poruszony w innym wątku ale co do pomysłu to zgadzam się z przedmówcami :P

Arcanum

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: August 07, 2013, 11:30:32 »

Witajcie
A ja się z tymi wypowiedziami kategorycznie NIE ZGADZAM,dlaczego otóż z prostego Logicznego stwierdzenia  może tego nie wiecie ale np ktoś nie miałby ochoty np napracować się a potem to stracić na drugi dzień  bo jakiś tam kolo lat np 16 wszedł se o tej nawet 2 nad ranem i se splądrował wogóle nie bronione miasto/wieś  która nie była chroniona rzecz jasna żadnym murem ni bramą bo to przypuśćmy  chcieli zrobić na drugi dzień czy tam na trzeci nawet
Resumując Wojska Obronne NPC mogły by zastępować graczy tylko np w godzinach od 24-7 rano
potem znikały by a faktyczną władze przejmowali by gracze bez tego raczej zrozumcie że większośc jeżeli by takie coś zaistniało jak wyżej napisałem poprostu by nie było komu ani sensu zakładać osade/miasto/wieś jak zwał tak zwał a to dlatego,że i tak by sie cały dorobek się straciło w ciągu np nocy lub na drugi dzień
Tyle odemnie sugeruje raz jeszcze się nad tym zastanowić bo komu jak komu ale wądpie czy komu kolwiek będzie się chciało tak odbudowywać swoje mienie w nieskończoność ??

PS(Pozdrawiam moderatora jaki w poprzednim temacie (Bogowie) zarzucał mi tzw literówki Prosze aby jeśli już są podkreślić je na czerwono Nie Nawidze i NIE Cierpie jak mi się zarzuca że, coś jest jak przeglądłem 1000 kroć odp. jaką napisałem i jakoś dziwne żadnych literówek nie znalazłem !! jak już dajecie upomnienia to prosze o Fakty !! nie chce się tu z nikim kłócić bo to nie oto tu chodzi  a jak ktoś nie wie co to literówka to moge zademonstrowac i wtedy bedziemy się wykłócać co do tego) ( z góry Przepraszam za Ton ale wkurzyło mnie to mimo że mam lat 22 a nie 12 niestety )

pozdrawiam

Mistrz Ignis: kolejny podobny "PS" uznam za próbę spamowania i odpowiednio nagrodzę, co uczynię również jeśli zaraz nie poprawisz błędów w tym poście. Jeśli nie wiesz, gdzie są, odsyłam do jakiejkolwiek aplikacji sprawdzającej błędy, np przeglądarki Firefox. Administracja ma dość własnej pracy na głowie, żeby jeszcze bawić się w podkreślanie Ci błędów jak na dyktandzie w podstawówce.
« Last Edit: August 07, 2013, 11:47:38 by Mistrz Ignis »

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #7 on: August 07, 2013, 11:34:52 »

Z pewnością administratorzy jakoś rozwiążą problem z nocnymi atakami albo raczej. Atakami gdy nikogo nie ma. No cóż, mnie osobiście nie podoba się sytuacja gdy jest na serwerze np: 4 moich żołnierzy + ja i atakuje mnie armia złożona z 50 ludzi. To chore. Oni wiedzą że nas tak mało jest no i co...Jedynym wyjściem dla mnie w takiej sytuacji to zrobienie twierdzy ala Termopile gdzie 5 ludzi było by w stanie bez większego trudu bronić bramy/przejścia. I z pewnością coś takiego zrobię jeśli założę gildię bądź dołączę do jakiejś.

pawixis

• User
    • View Profile
« Reply #8 on: August 07, 2013, 12:31:20 »

Słuchanie prezentacji to sama przyjemność ;D

Ja prezentację oglądałem już 4 razy xD

A co do tematu, to jest w ty jednak trochę racji, całe wojsko się wyloguje i co wtedy?
Czekam <3

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #9 on: August 07, 2013, 12:50:49 »

Z tym powerem to nawet wydaje mi się dobre, tylko takie jedno pytanie. Co jeśli przeciwnik używa sprzętu oblężniczego ? Z reguły katapulta po paru uderzeniach niszczy mur a tu będzie tak że jeśli gracz nie zginie to budowa trebuszy i innych sprzętów nie będzie miała większego sensu. Mimo wszystko to jeden z lepszych pomysłów, przynajmniej tymczasowo. Może ktoś inny wymyśli lepszy bo ja chwilowo mam pustkę w głowie ale raczej to sobie przemyślę.

Zaran

• User
    • View Profile
« Reply #10 on: August 07, 2013, 13:05:13 »

Rahl, myślałem tutaj o rekrutowaniu straży, nie elitarnych wojsk które pomagałyby szturmować. Patrząc na historię, ludźmi ze straży byli ludzie bądź chłopy z danej wsi, gdzie mieszkają a żołnierze, którzy atakowali miasta, toczyli wojny, byli to szlachcice, baronowie itd, którzy mieli swoje wsie, w tych wsiach byli jacyś ludzie i oni właśnie służyli im za wojsko. Odpowiedź sama się nasuwa, żeby zaatakować miasto, musisz do takiego przedsięwzięcia zaangażować część swojego kraju, jednak by posiadać straże, wystarczy paru rekrutów z lokalnych domostw. Nie chcę tutaj uzależniać gry od NPC, też bym chciał żeby było ich najmniej. Mechanikę rekrutacji można by było zrobić inaczej, niekoniecznie musieliby to być właściciele farm czy czegoś tam ze swojej wsi. Chodzi mi o to, że kiepsko by było stracić swoją nawet wieś przez grupkę napaleńców podczas naszej nieobecności, chciałbym mieć na bramie chociaż dwóch chłopów z widłami żeby jakikolwiek opór stawili. Ewentualnie rozwiązaniem może być brak możliwości atakowania gdy wewnątrz nie ma wystarczająco graczy, co by mogli stawić chociaż słaby opór. Wiem że realizm, ale nie można przesadzać, nie będę ze znajomymi ustalał wart przed komputerem i ustawiał moje prawdziwe życie tak, żeby nie zniszczyli mojego domu w jakiejś grze.

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #11 on: August 07, 2013, 13:13:22 »

Dwóch chłopów z widłami nie stawi szczególnego oporu ale wiem o co ci chodzi i mi coś takiego też by się nie uśmiechało. Wchodząc do gry liczę na fajną zabawę (Np: Odgrywanie rycerza w średniowieczu) ale bez przesady żebym musiał ustalać warty w nocy i w dzień itp. Będę musiał sobie to wszystko właśnie w między czasie przemyśleć bo problem jest dość duży moim zdaniem. A rozwiązania dobrego póki co brak.

melvin

• User
    • View Profile
« Reply #12 on: August 07, 2013, 13:21:50 »

Co do wypowiedzi rahla: realizm gry powinien zadziałać tu właśnie na korzyść miast, jak wiadomo każdy sprzęt oblężniczy trzeba najpierw zbudować, to tego potrzebne są trzy rzeczy 1. czas 2. surowce 3. wykwalifikowana kadra (inżynierowie), ponadto trzeba taki sprzęt zacząć budować w pobliżu miasta co od razu ostrzegłoby przed oblężeniem albo taki sprzęt przetransportować co wiązałoby się z dodatkowym czasem wymaganym do oblężenia.
Z chęcią wezmę udział w założeniu miasta

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #13 on: August 07, 2013, 13:28:04 »

Melivn tylko wyobraź sobie że jest np: Noc (W realnym świecie a nie wirtualnym) i w tym momencie wróg podchodzi pod miasto i zaczyna budować drabiny itp. Obrońców brak więc wystarczy nawet 6 ludzi i jedna drabina którzy po prostu wejdą z tobą drabiną do miasta i wszystko spalą. Nie muszą się nawet wysilać na niszczenie murów. Ja nie mam zamiaru grać po nocach (Bo i takiej możliwości zbytnio nie mam) i tu jest pies pogrzebany. Co zrobić żeby nie było sytuacji że wróg atakuje miasto a obrońców nie ma albo jest 4-5 obrońców a wroga np: 50

melvin

• User
    • View Profile
« Reply #14 on: August 07, 2013, 13:34:38 »

Punkt dla Ciebie, formułując wypowiedź myślałem o cięższym sprzęcie oblężniczym (katapulty, tarany, wieże) a nie wziąłem pod uwagę drabin czy nawet lin z hakami.
Nasunął mi się pewien pomysł - czy gracze którzy zatrudnieni są do obrony miast, i tylko do tego nie mogliby mieć opcji włączenia swojego hmm.. cienia??? na czas nocny. Cień (kopia lub inna nazwa) miałby działać według jakiegoś schematu np. ataku najbliższego wroga itp.
Z chęcią wezmę udział w założeniu miasta
Pages: [1] 2 3 ... 5