Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 2 3 [4] 5

Author Topic: Ukrywanie skarbów  (Read 7207 times)

TheRainbowKing

• User
    • View Profile
Odp: Ukrywanie skarbów
« Reply #45 on: August 18, 2013, 10:17:27 »

UP 2nd
Po pierwsze uważam gdy na początku będziemy mieć małą mapę będzie to dobre , a druga mapę będziemy szukali poza obszarami cesarstwa .
Po drugie nie będzie tego na żadnej stronie (tak uważam) bo wtedy nie wyłonił by się nowy sposób na zarobek jakim jest kartograf , który może zrobić mapę(np. szlaki handlowe, małych miasteczek, wiosek, może nawet bossów albo jakiegoś teleportu . Kupisz taką mapę jaką potrzebujesz .
UP 1st
Dobrze prawisz .
« Last Edit: August 18, 2013, 12:18:18 by Matiis »

Colack

• User
    • View Profile
« Reply #46 on: August 18, 2013, 15:53:54 »

Też jestem za tym, aby nie było na początku żadnej mapy i trzebaby ją odkrywać samemu.
z drugiej strony zawsze się ktoś znajdzie, kto udostępni mapę w necie czy gdzieś

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #47 on: August 18, 2013, 15:57:15 »

Co ci po takiej mapie z neta jak nie będziesz znał współrzędnych gdzie obecnie jesteś?
Lepiej już kupić jakąś mapę za grosze w miarę dokładną.

Bill

• User
    • View Profile
« Reply #48 on: August 18, 2013, 16:14:46 »

Dobrze by było gdyby na takich mapach nie było strzałki gdzie jesteśmy, tylko współrzędne. Po cieniach byśmy szukali kierunków geograficznych.

Kirito

• User
    • View Profile
« Reply #49 on: August 18, 2013, 16:17:34 »

Oraz po punktach orientacyjnych na mapie ;)

Mam nadzieje ze gdy bedzie zupelny brak poczatkowej mapy nie skonczy sie tak jak w wurm online gdzie ladujesz w startowej wiosce i nie wiesz co dalej ;)

Colack

• User
    • View Profile
« Reply #50 on: August 18, 2013, 16:21:41 »

Zawsze można stawiać znaki przy drodze, w którą stronę jakieś miasto, jaskinia, jezioro czy cokolwiek

wojtu

• User
    • View Profile
« Reply #51 on: August 24, 2013, 17:00:56 »

Pomysł dobry, ale myślę, że to żadna rewolucja, gdyż żeby wybudować dom trzeba pierw zrobić fundamenty, a twórcy mówią, że gracz będzie mógł się osiąść gdzie chce. Więc na pewno będzie taka możliwość.
Co do mapy, to też jestem, żeby była jakaś mapa Cesarstwa i może najbliższej okolicy, a resztę trzeba samemu odkryć i narysować taką mapę (mając odpowiednie przyrządy i umiejętności), albo kupić od innego gracza. Żadnej strzałki nie powinno być i współrzędnych też chyba nie, bo skąd mamy je znać? Tzn. współrzędne na mapie owszem, ale nie miejsca w którym jesteśmy. To byłoby bardzo interesujące, kierować się taką mapą po charakterystycznych punktach (odkrywanie świata bez mapy też). Mi by się marzyła wersja pudełkowa gry wraz z mapą, co dałoby jakoś zarobić twórcą (oczywiście równorzędnie z wersją online). Chociaż to by zabrało pracę kartografom, ale i tak pewnie mniejszość by zakupiła grę.
TheBeard dokładnie, ta gra ma być wymagająca. I nawet wysoce wskazane jest by zniechęcała do siebie dzieci. Mam dość gimbusów i ich spamowania, bicia innych itp. z innych gier.

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #52 on: August 24, 2013, 20:26:08 »

Hmm... Skoro jesteśmy przy mapach to ciekawi mnie jak będzie wyglądać niebo i gwiazdy na nich. Czy będą jakieś jaśniejsze punkty na niebie dzięki którym będzie można rozeznać się w okolicy ? Swoją drogą coś takiego było by ciężkie dla graczy orientować się mapami po gwiazdach itp. Ale może też to być ciekawe. A co do posta wyżej. Wysyłanie map w pudełkach to kiepski pomysł. Jeszcze ktoś stroluje graczy i wstawi gdzieś na sieci mapę świata.

wojtu

• User
    • View Profile
« Reply #53 on: August 24, 2013, 21:48:57 »

Rahl, no masz rację o tym nie pomyślałem. Ale mimo to mogli by zrobić jakąś wersję pudełkową/kolekcjonerską, w której by coś było fajnego. A nawet mogliby jakiś sklepik online z koszulkami itp. Tylko to już inny temat :)

Resuzeku

• User
    • View Profile
« Reply #54 on: August 24, 2013, 21:55:13 »

@up. Wiesz to wszystko kosztuje.

A do tego co napisał Rahl, to można zrobić coś ala DayZ, jeśli chodzi o orientację w terenie podczas nocy.
Cień twoim sprzymierzeńcem, cisza siostrą,  refleks bratem.

Andzo

• User
    • View Profile
« Reply #55 on: August 25, 2013, 18:17:24 »

Co do map to uważam, że powinny być robione w ten sposób iż kartograf zabiera swoje narzędzia i staje w pewnym miejscu po czym na miarę swojego skilla szkicuje teren, który widzi. Skończy szkic w jednym miejscu to idzie w inne i tam rysuje następny kawałek.

Jeśli chodzi o zabezpieczanie skrzyń, to powinno to zależeć od tego co mamy. Może np. mamy tylko kilka desek, więc robimy skrzynię i wrzucamy do ziemii. Może mamy jakiś prosty zamek to wtedy go też dodajemy. W sumie zabezpieczenia na wiele się nie przydadzą, bo jak ktoś zobaczy magicznie zabezpieczony skarb to domyśli się, że musi być tam coś cennego i zawoła swojego kolegę znającego się na sztuce otwierania magicznych zamków i się podzielą łupem. Najlepszym zabezpieczeniem skarbu jest trzymanie w tajemnicy miejsca jego przechowywania.

No i fajnie byłoby by gracze wchodzili do gry w jakiś w miarę losowo generowanych terenach, by nie było jak w Wurmie, że kilometrami chodzisz zanim znajdziesz dla siebie miejsce a w międzyczasie umrzesz z głodu. Dodatkowo podoba mi się pomysł startu jak w minecrafcie - na początku niczego nie masz - jak coś Ci potrzeba to sobie skraftuj.

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #56 on: August 25, 2013, 19:24:32 »

Ja proponuje rozwiązanie z "prawdziwego życia" a mianowicie osoba x wchodzi w interakcje z kartografem a ten wg tego co on widział rysuje mapę.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

TheBeard

• User
    • View Profile
« Reply #57 on: August 26, 2013, 02:01:56 »

Ach, już widzę te wszystkie niedokładne mapy, bo "panie, tam taka górka była i taka rzeczka" :D Swoją drogą to będzie ciekawy wyznacznik i sposób na zarobienie w tym fachu, jak ruszysz tyłek, poświęcisz czas i zrobisz porządną mapę, to na niej zarobisz, jak zrobisz mapę "z opisu", to zgarniesz parę miedziaków :P

Resuzeku

• User
    • View Profile
« Reply #58 on: August 26, 2013, 10:57:33 »

Jesli ktoś się tym zajmie to mam już dla niego questa ode mnie :D.
Cień twoim sprzymierzeńcem, cisza siostrą,  refleks bratem.

Colack

• User
    • View Profile
« Reply #59 on: September 01, 2013, 15:26:31 »

Na pewno będzie pare chętnych osób :) też jestem za tym, aby nie było żadnej strzałki (kropki) na mapie w miejscu gdzie się znajdujemy. Odkrywanie samemu lub kupowanie od innych graczy częściowo rozrysowanej mapy to dobry pomysł.
Pages: 1 2 3 [4] 5