Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 2 [3] 4 5

Author Topic: Ukrywanie skarbów  (Read 6363 times)

Kirito

• User
    • View Profile
Odp: Ukrywanie skarbów
« Reply #30 on: August 16, 2013, 18:52:33 »

Mapa świata raczej powinna być na początku stworzona przez twórców a potem dopiero gracze mogliby tworzyć "własne wersje".
To samo do map skarbów jakaś ilość powinna już być w grze przecież na początku nikt nie będzie znał całego świata ;)

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #31 on: August 16, 2013, 23:15:04 »

@up
i o to chodzi żebyśmy sami go odkryli ;) a nie mamy gotową mapę gdzie co jest ;p

Kirito

• User
    • View Profile
« Reply #32 on: August 17, 2013, 01:04:49 »

Ale chociażby największe miasta żeby mieć jakikolwiek punkt odniesienia bo lezc na pale to trochę bez sensu :P można by wtedy dodać różne plotki od npc ze np na południe od danego miasta znajduje się jakas bestia i już jest podstawa do exploringu ;)

Resuzeku

• User
    • View Profile
« Reply #33 on: August 17, 2013, 09:02:01 »

Mapa Cesarstwa albo pierwszego miasta mogłaby istnieć i być dostępna u jakiegoś NPC.  Coś w stylu przewodnika. Mógłby to być samouczek do gry.
Cień twoim sprzymierzeńcem, cisza siostrą,  refleks bratem.

TheRainbowKing

• User
    • View Profile
« Reply #34 on: August 17, 2013, 10:40:24 »

nie wiem w czym problem przecież każdy umie wykopać dołek i jakoś zapamiętać gdzie ten dołek zrobił i schował tam swój dobytek sami mamy tworzyć tą grę moim zdaniem twórcy nie powinni się jakoś trudzić z tym po prostu łopata i zakopujesz w drewnianej skrzyni swój dobytek który nie jesteś w stanie nieść a jak ktoś cie zobaczy i odkopie to nie masz tego dobytku i tyle .
nie mam pojęcia w czym problem .
A mapa np. cesarstwa powinna być na małym terenie zrobiona . Resztę albo sam robisz albo wynajmujesz typa albo kupujesz już gotowca jego mapy choć nie zawsze musi być prawdziwa .
I byś miał kolejny sposób zarabiania jako odkrywca . nie tylko zauważenie jak typek zakopuje swój majątek ,ale i sprzedaż map.A żeby kupiec np. z miasta do miasta nie zabłądził z całym dobytkiem to musi jednak takie coś kupić albo zabrać ze sobą typa który zna mapę .
« Last Edit: August 17, 2013, 10:44:01 by TheRainbowKing »

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #35 on: August 17, 2013, 10:41:57 »

A gdzieś zauważyłeś problem ? :P Moim zdaniem nigdzie go nie było, tylko pomysł ze skarbami zszedł na mapy ze skarbem a samo kopanie dołków i ukrywanie w nich skarbów zostało zaaprobowane przez graczy.

Kirito

• User
    • View Profile
« Reply #36 on: August 17, 2013, 12:25:34 »

Najgorszym problemem będzie to ze na początku każdy będzie po prostu zielony i nie będzie tych co znają mapę. Więc tak jak mówiłem byłbym za stworzeniem przez twórców jakiejś bardzo ogólnej mapy świata (nawet mogłaby nie mieć dobrze zarysowanych kontynentów) z oznaczonymi głównymi miastami i/lub bardzo ważnymi miejscami

Bill

• User
    • View Profile
« Reply #37 on: August 17, 2013, 21:55:40 »

Najgorszym problemem będzie to ze na początku każdy będzie po prostu zielony i nie będzie tych co znają mapę. Więc tak jak mówiłem byłbym za stworzeniem przez twórców jakiejś bardzo ogólnej mapy świata (nawet mogłaby nie mieć dobrze zarysowanych kontynentów) z oznaczonymi głównymi miastami i/lub bardzo ważnymi miejscami
No ale właśnie o to powinno w tej grze chodzi, o podróżowanie i odkrywanie. Błędem byłoby dostać mapę na początku, bo to popsuje całą zabawę.

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #38 on: August 17, 2013, 22:29:20 »

Popieram Bill'a to zepsuło by całą rozgrywkę jak wiedzielibyśmy gdzie się udać.

Resuzeku

• User
    • View Profile
« Reply #39 on: August 18, 2013, 00:18:19 »

Ale w sumie to dziwne ze nasza postać niezna choćby małego skrawka ziemi. Przecież musi pochodzić z jakiejś części mapy. Z kosmosu raczej nie przyleciała.

TheBeard

• User
    • View Profile
« Reply #40 on: August 18, 2013, 01:38:01 »

Może właśnie przybyła na ten nieznany kontynent :)

Resuzeku

• User
    • View Profile
« Reply #41 on: August 18, 2013, 01:50:35 »

Skoro mapa świata wygląda jak planeta to trochę mnie to dziwi, że postać nic nie kuma

TheBeard

• User
    • View Profile
« Reply #42 on: August 18, 2013, 02:08:33 »

Mapa wygląda jak kontynenty. Skąd wiesz, że nie ma innych, nie uwzględnionych na mapie obszarów? (DLC-ki? :P)

Kirito

• User
    • View Profile
« Reply #43 on: August 18, 2013, 06:39:43 »

Nie wiem czy graliscie w wurm online ale tam ladujesz w startowej wiosce i pierwsze co robisz to wchodzisz na strone zeby zobaczyc mape bo nie dostajesz zadnych nawet najmniejszych wytycznych i czujesz sie po prostu zagubiony xp a tego tutaj chcialbym uniknac bo to skutecznie odstrasza nowych graczy.

TheBeard

• User
    • View Profile
« Reply #44 on: August 18, 2013, 09:48:09 »

Czasem mam wrażenie, że ludzie nie do końca  sobie zdają sprawę z pewnych rzeczy. Twórcy w prezentacji wyraźnie powiedzieli, że jest to gra ambitna i wymagająca. to nie jest miejsce dla "nowych graczy" i jeżeli odstrasza ich to, że muszą się postarać zdobyć mapę, czy funkcjonować bez niej (pytając NPC i innych graczy o lokalizację zadań itp.), to po prostu nie jest to gra dla nich.

Mam nadzieję, że zostanie to rozwiązane bardzo realistycznie i klimatycznie, zaczniemy od pytania ludzi o drogę, potem drobimy się prostej mapy, żeby w końcu wydać fortunę (bądź też z wielkim wysiłkiem robić ją samemu) dokładną mapę danego kontynentu.
Pages: 1 2 [3] 4 5