Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 [2] 3 4 5

Author Topic: Ukrywanie skarbów  (Read 6674 times)

Colack

• User
    • View Profile
Odp: Ukrywanie skarbów
« Reply #15 on: August 09, 2013, 11:21:45 »

Właśnie tak się zastanawiałem, może i realniej by było, gdyby kartograf robił te mapy, ale też musiałby dużo podróżować. a sami już byśmy mogli zaznaczyć na mapie nasz skarb, czy to węglem czy patykiem spalonym

Robaczysko

• User
    • View Profile
« Reply #16 on: August 09, 2013, 12:02:54 »

@Colack A może zrobić to zwyczajnie, analogowo :D Wziąć karteczkę (taką prawdziwą) i ołówek (niemniej prawdziwy), naskobrać tam kilka punktów odniesienia i heja! :D

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #17 on: August 09, 2013, 12:48:15 »

to moje kilka przykładów map jak będą mogły wyglądać mapy w enidust jak gracze sami od a do z będą ja robić:

Lecz wszystko zależy od umiejętności i ambicji kartografa bo może nam zafundować coś takiego:

reasumując tyle ile ludzi tyle pomysłów na mapy i nic zupełnie nie stoi na przeszkodzie zaznaczyć na mapie taktyki, skarby, ciekawe miejsce, wodopój na pustyni który przypadkiem znaleźliśmy a nie mamy go na mapie.

Bakkuren Shen

• User
    • View Profile
« Reply #18 on: August 09, 2013, 15:55:17 »

Czy jako gracze będziemy mieli możliwość kopania dołów i zakopywania w nich skarbów? To by było zabawne, później zgubimy mapę, ktoś ją znajdzie i nam wszystko zabierze :-D Albo będziemy sami robić eventy dla siebie i chować różnego rodzaju rzeczy w takich miejscach oznaczonych mapą :-D

apx18

• User
    • View Profile
« Reply #19 on: August 13, 2013, 18:11:31 »

Popieram pomysł ze skrytkami powinniśmy móc ukryć dorobek tam gdzie chcemy ale przydała by się mapa gdzie mogil byśmy zaznaczyć dany punkt

Bill

• User
    • View Profile
« Reply #20 on: August 13, 2013, 20:35:42 »

Ciekawi mnie czy będzie w ogóle kopania dołów w ziemi, a szczególnie o dowolnym kształcie, a potem zgarnięcie ziemi i przysypanie tego miejsca. Co do pomysłu z ukrywaniem skarbów to jak najbardziej jestem za. Mapa będzie tak dużo, że znalezienie zakopanego majątku przez złodziei będzie minimalna.

najDee

• User
    • View Profile
« Reply #21 on: August 13, 2013, 21:26:29 »

System kopania przyda się i to bardzo...
Napewno po to żeby teren wyrownac pod zabudowania, jakieś okopy lub chociaż drzewo zasadzic, więc dlaczego by nie można było kopać w jednym miejscu i zwiększać doł pod np. skrzynke ze skarbem?
Jestem za!

Resuzeku

• User
    • View Profile
« Reply #22 on: August 13, 2013, 23:00:04 »

Może w najbliższym Q&A dowiemy się coś na temat ingerencji i teren, wtedy będzie można wprowadzić wiecej pomysłów na zagospodorowanie terenu.
Cień twoim sprzymierzeńcem, cisza siostrą,  refleks bratem.

Troll97

• User
    • View Profile
« Reply #23 on: August 14, 2013, 09:18:01 »

Pomysł dobry, ale trudny, bo trzeba zapamiętać, że to jest na serwerze. Nie wiem ile to zajmuje miejsca na serwerze dlatego pisze w ciemno jak laik, ale serwer ma ograniczoną pojemność. Gdyby tak każdy zakopał sobie rzecz serwer musi zapamiętać położenie i zawartość z możliwością odkopania i ponownego zakopania dlatego nie wiem czy to może wypalić.

iMati

• User
    • View Profile
« Reply #24 on: August 16, 2013, 11:10:03 »

Pomysł jest dobry z chowaniem skarbów.

Choć samemu rysowanie mapy nie jest za dobrym pomysłem, bo na komputerze nie jest za łatwo rysować i nie każdy umie rysować to co widzi i to dodatkowo, że patrzysz z drogi, a masz rysować z lotu ptaka.

dynamik

• User
    • View Profile
« Reply #25 on: August 16, 2013, 13:22:17 »

A może niech NPC robią mapy, zapomnieliście o tym elemencie?

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #26 on: August 16, 2013, 13:27:44 »

@UP: Nie, nie zapomnieliśmy ale w tej grze nie chcemy NPC. A jeżeli już być muszą to absolutne minimum.
@2UP: Tym samym w miarę dobra mapa będzie w cenie. Jeżeli komuś udało by się narysować w miarę dokładną mapę jakiegoś królestwa bądź większego obszaru to z pewnością mógłby liczyć na pokaźnych rozmiarów skrzynię ze złotem...bądź ze złodziejami.
@3UP: No tak...Tylko nie zapominajmy że twórcy chcą graczom pozwolić na budowanie własnych domów, miast, kucie różnych dziwnych rzeczy, na zakładanie farm i kopalni i wielu, wielu innych rzeczy. Więc skoro mają taki plan to pewnie wiedzą jak go zrealizować. A skoro wiedzą to pewnie taka mała rzecz jak parę dołków w ziemi nie zmieni jakoś diametralnie ich planów.

Resuzeku

• User
    • View Profile
« Reply #27 on: August 16, 2013, 15:47:53 »

Nie żebym miał coś pezeciwko pomysłom,  ale wydaje mi się, że wątek miał byś o chowaniu skarbów a nie o  ambitnych projektach map miast itp. Za bardzo odbiegacie od tematu.

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #28 on: August 16, 2013, 16:13:46 »

Nie ? Ludzie tu mówiąc o ukrywaniu skarbów wpadli na pomysł rysowania map gdzie będą skarby które ukryli żeby nie zapomnieć a także o oznaczeniach ich. Więc nie sądzę że tak za bardzo odbiegają.

Resuzeku

• User
    • View Profile
« Reply #29 on: August 16, 2013, 16:22:11 »

No tak ale we wcześniejszym poście napisałeś, że jak uda się narysować mapę królestwa..... a jak ja na takiej mapie znajdę skarb? Rozumie jakieś małe projekty treasure map ale takie ryciny miejsc gdzie skarb jest ukryty ale nie jakieś ambitne projekty.

http://www.lightninggamingnews.com/wp-content/uploads/2013/07/Assassins-Creed-IV-Black-Flag-gets-a-13-minute-long-commented-gameplay-video-treasure-map-Misteriosa.jpg

O coś takiego moglo by powstać
« Last Edit: August 16, 2013, 16:25:36 by Resuzeku »
Pages: 1 [2] 3 4 5