Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Author Topic: Pomysł na świat poza Ziemią (kosmos).  (Read 1256 times)

BuildEver

• New user
    • View Profile
Pomysł na świat poza Ziemią (kosmos).
« on: August 06, 2013, 03:35:31 »

Z góry mówię że nie jestem ekspertem w żadnego typu grach oraz rodzajach gier np. mmorpg, rpg, fps. Dlatego proszę o wyrozumiałość kiedy będę coś **** bez sensu albo mylić fakty.

Szanowni twórcy oraz użytkownicy forum. Jako gracz oraz pasjonat sci-fi i takie tam po pierdółki. Zauważyłem iż w wielu grach chwalących się wielkim światem brakuje go :D. To o co mi chodzi to dodanie do gry kosmosu. Ma to wiele zalet i mało minusów. Z tego co rozumiem z filmu wprowadzającego na YT stawiacie na realizm oraz ówczesny świat. Bez kosmosu tego realizmu by dużo nie było.

Zacznę od samego pomysłu:
-Kosmos czy też wszechświat w garze nie musi być taki sam jak w naszym świecie.
-Jako sam kosmos mókłby to być losowo wygenerowany zbiór gwiazd i planet. Czystych planet o różnych typach. Mówiąc czystych chodzi mi o nieruszone przez użytkownika (na początku) po prostu bezkresne pustkowia które później będą zamieszkiwane przez użytkowników.
-Wartościową rzeczą byłoby gdyba na innych planetach znajdowały się zupełnie nowe surowce których nie ma na Ziemi.
-Inna wartościową rzeczą byłoby gdyby jedna z planet byłaby spreparowana. Czyli jakaś tajemnicza tajemnica czycha na niej i czaka aż ktoś ją odkryję.
-Przedostawać się w kosmos można by było za pomocą zwykłych statków kosmicznych albo magii czy portali. Można by również ukształtować grę tak aby cała gra rozpoczynała się od prehistorii cz innego okresu i stopniowo rozwijała się od samych czarów po wysoko rozwinięte technologie a użytkownicy wybierali by sposoby transportowania tylko o d własnego humoru i możliwości.

Sam kosmos wprowadzi bardzo dużo do rozgrywki oraz zainteresowanie wielu ludzi takich jak ja. Tak rozbudowany świat jest dosłownie moim marzenie w wielu grach. Jedynym minusem tego pomysłu to trudność zrealizowania go. Jednak jestem dobrej myśli.

W tym pomyśle nie zawarłem wszystkiego na co wpadłem gdyż albo nie jest to dopracowane albo nie chce mi się pisać. W każdym razie pomysł jest do przedyskutowania. Liczę na pozytywne opinie od strony użytkowników oraz na inne pomysły udoskonalające ten wątek.

Po tytule nie znalazłem jak było to słabo tagowane.
Z poważaniem BuildEver

« Last Edit: August 06, 2013, 13:47:25 by Mistrz Ignis »

lokowalek

• User
    • View Profile
Odp: Pomysł na świat poza Ziemią (kosmos).
« Reply #1 on: August 06, 2013, 04:40:26 »

Czasy w których się dzieje akcja gry raczej nie pozwalają na ... statki kosmiczne. Ale za to przejście do alternatywnej rzeczywistości na zasadzie portalu mogło by się przyjąć. Ukryte zadanie. Mogło by to się dziać na innej planecie ale tego dowiedzielibyśmy się dopiero ze świętych ksiąg po powrocie (Coś na zasadzie Kolumba i jego podróży do Indii).
« Last Edit: August 06, 2013, 16:46:16 by lokowalek »

Rohnar

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: August 06, 2013, 15:31:01 »

Warto na wstępie zauważyć, że Enidust ma być grą MMO.. tutaj uwaga.. jeszcze chwilę.. RPG w tematyce fantastycznej. Fabuła, styl i klimat w którym ma się utrzymywać produkcja zostały już ustalone na wcześniejszym etapie produkcji, więc wątpliwe jest, że twórcy na bardziej zaawansowanym etapie gry postanowią całkowicie przekształcić jej podstawy. Byłoby to przede wszystkim niekorzystne zważywszy na fakt, że ludzie zafascynowaniu projektem są tutaj z powodu głównie fascynacji fantastyką. Poza tym kwestia rozbudowy świata.. przepraszam wszechświata gry sprawiłaby wiele problemów twórcom z powodu.. ograniczonych środków finansowych (raczej ich braku), braku tylu grafików, programistów, itd. Nie zdołaliby jako amatorskie studio gry stworzyć takiego rozbudowanego świata. No ba, przez wielu ludzi teraz obecny projekt jest uznawany za możliwy krok milowy w historii gier komputerowych, za porywanie się z motyką na słońce, bądź za grę niemożliwą do zrobienia.

Sam wolałbym też, żeby świat gry ograniczył się co najwyżej do wspomnianej w prezentacji "krainy demonów", czy może jakichś bardziej klimatycznych lokacji zamiast "równoległych światów".
« Last Edit: August 06, 2013, 20:26:44 by Rohnar »

MateuszMmz

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: August 06, 2013, 20:57:01 »

Twórcy gry mają wystarczająco dużo na głowie, żeby im jeszcze proponować dodanie "kosmosu". To mają być czasy średniowiecza, czyli obserwacja nieba powinna się kończyć na widzeniu księżyca, słońca i gwiazd. Po co to komplikować?

IAmBoskiM

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
Re: Pomysł na świat poza Ziemią (kosmos).
« Reply #4 on: May 21, 2015, 19:29:39 »

@Up Dokładnie.

A poza tym... Wiesz ile by to trwało? Grę byś wtedy ujrzał może w 2025 roku. Według mnie jest to całkowicie niepotrzebne i nie pasuje do klimatu fantastycznego średniowiecza.

Lykaon

• Guest
« Reply #5 on: May 24, 2015, 10:29:35 »

A poza tym... Wiesz ile by to trwało? Grę byś wtedy ujrzał może w 2025 roku. Według mnie jest to całkowicie niepotrzebne i nie pasuje do klimatu fantastycznego średniowiecza.
Zgadzam się z przedmówcą, świat gry i tak będzie ogromny :)

Oczywiście nie oznacza to, aby pomysł autora całkowicie porzucić - należy go przemodelować.
Osobiście jestem znudzony oglądaniem na niebie tego, co mogę zobaczyć, wychodząc na zewnątrz po godzinie 22:00. Chciałbym, aby gra zachęcała mnie do patrzenia w niebo, choć brzmi to dziwnie. Słusznie autor zauważył, że wszechświat nie musi być taki jaki jest w naszym świecie.

Jeśli chodzi o wszechświat, skupmy się na razie na układzie docelowym. Niewątpliwie musi być słońce takie jakie jest w rzeczywistości. Nie chciałbym za to widzieć naszego Księżyca. Wolałbym, aby wokół nas krążył inny księżyc, zielony. Wzbudzałoby to tajemniczość, moglibyśmy się zastanawiać czy istnieje życie poza naszą planetą. Satelita ta w moim przekonaniu powinna być około 2x większa niż Księżyc, który widzimy podczas pełni. Jej ruch byłby podobny do ruchu Księżyca. Nie wyklucza to faz - tylko czasem moglibyśmy zobaczyć ją w pełnej okazałości.

Jeśli chodzi o mapę gwiazd - mam nadzieję, że grafik ma trochę więcej ambicji niż kopiowanie i wklejanie białych plamek. Chciałbym widzieć inne galaktyki, skupiska rozświetlonych obłoków gazowych, od czasu do czasu kometę lub spadającą gwiazdę (taaa, wiem, to odłamek skalny), która może uderzyć w ziemię, a my możemy zebrać substancje znajdujące się tam po upadku.

Jeszcze dodałbym sytuacje niecodzienne (wspomniałem już o meteorytach), np.
- co byście powiedzieli na wybuch supernowej? Powodowałoby to jasne noce. O ile dobrze pamiętam to zjawisko było zaobserwowane w średniowieczu.
- planeta, która mija świat Enidust raz na 20 lat ,,growych" - w takich sytuacjach niektórzy wchodziliby do gry po długiej przerwie z czystej ciekawości.
- o zaćmieniu słońca każdy słyszał i każdy chętnie by to zobaczył ;)
Powód edycji: zmieniłem pojęcie "planeta" na księżyc.
« Last Edit: May 25, 2015, 15:53:24 by Lykaon »

Dagrog

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: May 24, 2015, 23:42:24 »

Tu dobrym pomysłem jest jedynie spadająca tzw gwiazda, komety które spadały by na ziemie dawałby by nowe pierwiastki i możliwości craftingu.
Uważam że supernowa to za dużo.
Większy księżyc to większe pływy, uważam że to też przesada, łatwiej będzie w ogóle bez księżyca lepiej rozbudować faunę i florę niż bawić się planetami, chcesz lecieć w kosmos zagraj w "Kerbal project"

IAmBoskiM

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #7 on: May 25, 2015, 08:36:41 »

Quote from: Lykaon
Wolałbym, aby wokół nas krążyła inna planeta, zielona.
Z tego co wiem to planety nie krążą wokół planet. A Księżyc to nie planeta.

Jeżeli bogowie będą istnieć, to można zrobić tak, że ta planeta bądź księżyc (można zrobić i tak i tak) należy do jakiegoś bóstwa. Czy dawałaby ona coś innego oprócz widoku to nie wiem, nie ma żadnego pomysłu.

Lykaon

• Guest
« Reply #8 on: May 25, 2015, 15:45:51 »

Quote from: Lykaon
Wolałbym, aby wokół nas krążyła inna planeta, zielona.
Z tego co wiem to planety nie krążą wokół planet. A Księżyc to nie planeta.
Tak, tak, tak, masz rację, planeta i księżyc to dwa różne obiekty kosmiczne. Przepraszam. W istocie chodziło mi o utworzenie naturalnego satelity naszej planety macierzystej, na którym widać oznaki życia. Poprawię to. Dzięki ;)

Jeżeli bogowie będą istnieć, to można zrobić tak, że ta planeta bądź księżyc (można zrobić i tak i tak) należy do jakiegoś bóstwa. Czy dawałaby ona coś innego oprócz widoku to nie wiem, nie ma żadnego pomysłu.
To ciekawa propozycja. Można byłoby stworzyć religię podobną do tej, która została stworzona przez cywilizację umiejscowioną na Bliskim Wschodzie (nie pamiętam nazwy, podobno kontaktowali się z "wysłannikami", którzy są utożsamiani przez nas z kosmitami).

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #9 on: May 27, 2015, 19:00:04 »

powiem ze przesadzacie z ta fantastyka naukowa a satelita okraczając ziemie nie jest wstanie wytworzyć atmosfery bo jest za mały planeta musiała by być wielkości Jowisza by stworzyć księżyc z atmosfera.  chyba że planeta enidasta okrążała by planetę gazowego giganta przy gwieździe neutronowej a flora była by fioletowa. ^^
« Last Edit: May 27, 2015, 19:09:51 by Zikes »

Lykaon

• Guest
« Reply #10 on: May 28, 2015, 17:02:35 »

powiem ze przesadzacie z ta fantastyka naukowa
W sumie tak, ale przypadkowo ktoś może wpaść na jakiś ciekawy pomysł - dlatego warto rozmawiać.

a satelita okraczając ziemie nie jest wstanie wytworzyć atmosfery bo jest za mały planeta musiała by być wielkości Jowisza by stworzyć księżyc z atmosfera.  chyba że planeta enidasta okrążała by planetę gazowego giganta przy gwieździe neutronowej a flora była by fioletowa. ^^
Nie wiemy jakie prawa rządzą rzeczywistością Enidust ^^
Poza tym - są to czyste spekulacje, które i tak nie zostaną wprowadzone do gry, gdyż najprawdopodobniej całe uniwersum jest już skonstruowane, a proponowane dodanie wspomnianej satelity wiązałoby się z częściową zmianą niektórych założeń, a to mogłoby godzić w jego spójność. Aczkolwiek chciałem przedstawić to co nigdy nie widziałem w grze mmo, a co chciałbym zobaczyć. Właściwie koncepcję z księżycem oparłem na mechanice gry Spore. Tam bardzo spodobał mi się ruch "innego" księżyca, ciekawie to wyglądało.

Jednak mimo pomysłów w tym temacie, których nie można zrealizować, to znajduje się tu parę koncepcji zasługujących na rozpatrzenie : P