Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 2 [3] 4 5

Author Topic: Pytania dotyczące świata przedstawionego  (Read 10060 times)

dastro

• User
    • View Profile
    • STAR CITIZEN POLSKA
Odp: Pytania dotyczące świata przedstawionego
« Reply #30 on: August 06, 2013, 21:45:19 »

Jak będzie wyglądał początkowy system zarabiania waluty. Zarobek tylko za questy czy również sieć specjalnych NPC od skupu podstawowych dóbr? No i oczywiście interesuje mnie też czy będzie jakiś systemowy "pomocnik" aby w dość krótkim czasie wyznaczyć jakąś średnią cenę rynkową danego dobra aby nie skończyć na zapamiętywaniu wszystkich średnich cen.

Czaja

• User
    • View Profile
« Reply #31 on: August 06, 2013, 22:27:22 »

Czy w grze będzie panować jakieś prawo?

Czy każde królestwo będzie posiadało takowe?

Czy urząd królów/cesarzów będą pełnili admini czy npc?

Resuzeku

• User
    • View Profile
« Reply #32 on: August 06, 2013, 23:37:28 »

Czy świat będzie kreowany na jednej płaszczyźnie czy macie w planach stworzenie świata pod wodą, mam na myśli faune i flore oraz elementy możliwe do eksplroacji, takie kak wraki czy podwodne jaskinie, na filmie opisującym gre pokazaliście wielkość swiata i trzeba przyznać robi wrażenie i tu kolejne pytanie.
 Jakie beda sro5dki transpostu, czy możliwe będzie zrobienie wlasnej łodzi, czy statku, jesli tak to czy gracze bedą mogli atakować statki innych graczy?
 Czy w mechanice poruszania postacią znajda sie elementy parkour-owe?
 Czy to jak będzie wyglądał dom czy inne zabudowanie jest jakoś ograniczone, chodzi o to czy np. dom będę mógł zbudować w wyglądzie kwadrwtu czy okręgu i to  jak wysoki będzie czy będę mógł na to wpłynąć?
Czy będzie istnieć opcja rodziny i jej rozwoju?
Czy będę mógł mieć dzieci ktorymi będę mógł kierowac w wypadku śmierci mojego bohatera ( czy zastąpić bedzie mogła moją postac jako pełnoprawny bohater)?
« Last Edit: August 16, 2013, 00:09:15 by Resuzeku »
Cień twoim sprzymierzeńcem, cisza siostrą,  refleks bratem.

Erdo

• User
    • View Profile
    • Fewords
« Reply #33 on: August 07, 2013, 13:50:05 »

Czy będziemy mogli zasiedlić się dosłownie gdziekolwiek, i silnik nie będzie nam dyktował gdzie możemy coś postawić, a gdzie nie, np podczas wybudowania szałasu w lesie. Możemy go wybudować pod, na i obok każdego drzewa, czy tylko w określonych miejscach. Czy przedmioty otrzymają fizykę, i będziemy sobie mogli je np. położyć na stole...?

Bill

• User
    • View Profile
« Reply #34 on: August 11, 2013, 23:39:32 »

Czy lokacją startową będzie stolica, miasto, wieś, czy losowy punkt na mapie?

QeaPaco

• User
    • View Profile
« Reply #35 on: August 14, 2013, 21:56:29 »

Mam pytanie odnośnie przedmiotów graczy... czy też poprostu przedmiotów.

Załóżmy że przykładowy Gimbolt, nasz budowniczy człek postanowił wybudować chatę w lesie. Po wielu żmudnych dniach pracy udało mu się ukończyć coś co w pełnym tego słowa znaczeniu przypominało chałupę - cztery ściany, drzwi, kilka okien, wykończenie domu w postaci łóżka szafy stołu i kilku innych dupereli. Owy Gimbolt nieszczęśliwie zaginął, przepadł, słuch o nim zapomniał. Teraz, załużmy że przykładowy podróżnik o imieniu Evan znalazł przemierzając góry lasy i doliny natrafił na ową chatę, a ta skłoniła go do refleksji nad swoim losem, więc postanowił w niej zamieszkać - jako że upewnił się wcześniej że nikt w niej nie zamieszkuje (czaił sie kilka dni i nikogo takiego nie spotkał). Postanowił w niej zamieszkać, zadomowił się i żył długo i szczęśliwie.

DO SEDNA

- Czy przedmioty które zostaną wykonane (słuchając ogólnej prezentacji Enidust) zostają automatycznie przypisane do postaci?
(osobiście uważam że to troche lipa. W końcu jeśli z desek skręciłem sobie stolik, to przecież go nie podpisuję i każdy może potem przy nim usiąść albo go sobie wziąć nie? O ile go zostawię)

- Czy taka sytuacja jaką przedstawiłem wyżej byłaby możliwa? Dom jako poprostu budowla po środku lasu, którą w razie potrzeby możemy zostawić i wiać, i nie mieć potem żadnych wątpliwości że ktoś inny w niej zagościł.

- Jeśli wytworzona rzecz będzie jednak w jakimś stopniu "należeć" do postaci która ją stworzyła. Termin przechowania będzie mijał, będzie można przemianować przedmiot na kogoś innego?

(osobiście podoba mi się koncepcja wytworu jako poprostu wytworu. Robie krzesło, więc to krzesło, a nie krzesło JEGO czy MOJE)

Apocalyps

• New user
    • View Profile
« Reply #36 on: August 18, 2013, 18:58:46 »

Zastanawia Mnie, jak zamierzacie unormować stosunki miedzy graczami, istną hierarchię graczy.

Powiedzmy, że jakiś gracz zostanie Lordem jakiegoś miasta, wiadomo przecież, że żaden gracz nie zamierza spędzić całego życia przed komputerem, zatem co się stanie, gdy Lord będzie nieobecny, wyjedzie na wakacje, albo nie będzie miał czasu?

Z drugiej zaś strony, nie będzie miało chyba sensu, żeby Lord zmieniał się co kilka godzin(np. głosowaniem), zatem jak zamierzacie unormować takie właśnie funkcje w grze?

Co się stanie, gdy np. ktoś nie będzie miał możliwości zalogowania się do gry przez 2 miesiące, a zbudował sobie dom w mieście, co gdy nie będzie miał możliwości zapłacenia np. podatku od nieruchomości?

Jak zamierzacie uregulować system przejmowania miast, 1 flaga którą trzeba podmienić, czy może jakiś inny system?

Jak zamierzacie uregulować system handlowy, będzie on polegać na wymianie ja Ci miecz, a Ty za to 100 monet(wtedy będzie zachodziła możliwość ucieczki, gdy 1 z stron otrzyma przedmiot, a nie będzie miała zamiaru za nań zapłacić), czy może sztywny model handlowy, czyli kupujesz przedmiot w stworzonym przez gracza sklepie?

Czy zmierzacie wprowadzić NPC(odpłatne), które będą miały funkcje militarne, które będą bronić miasta, czy wsie przed atakującymi graczami(Przypuśćmy, że kilku cwaniaków będzie chciało zdobyć jakąś wieś, czy jakieś miasto o 3 w nocy, co wtedy, gdy np. nie będzie w nim żadnego mieszkańca zalogowanego?

Jak ogólnie chcecie zagwarantować współpracę w społeczeństwie gry, wprowadzicie jakieś zasady RP, np. Kilku bandytów stoi na moście, przejeżdża kilku wieśniaków, czy bandyci będą mogli zabić ich bez powodu, czy będą mogli zażądać opłatę za przejazd?

Chciałbym także zaproponować Wam zapoznanie się z wzorcami społeczności i mechaniki tejże modyfikacji do gry M&B WB, o nazwie Persistent World, która to oferuje grę na pewnych zasadach RP:
http://forums.taleworlds.com/index.php/board,184.0.html

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #37 on: September 04, 2013, 15:00:58 »

W jaki sposób powstaje świat gry?Jest losowo generowany czy  modelowany ?
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

najDee

• User
    • View Profile
« Reply #38 on: October 03, 2013, 11:06:27 »

Czy zostaną wprowadzone w grze obszary z prawdziwego świata, takie jak wodospad Niagara, wielki kanion, mount Everest itd?

Dagrog

• User
    • View Profile
« Reply #39 on: October 05, 2013, 20:58:08 »

1.Kiedy będziemy mogli wejść
2.Jak zaplanowaliście powstawanie miast, czy np budujesz domek, ktoś buduje obok, potem kolejny wybiera się szefa... czy inaczej?
3.Czy na początku będą zwierzęta dla hodowców
4.Czy będą zwierzęta oswajalne np łowca oswoi wilka i będzie z nim polował jak z przyjacielem
5.Czy od początku będą mounty
6.Jak w końcu będzie wyglądało budowanie i przygotowywanie podzespołów np desek
7.Jak będzie wyglądało kowalstwo lub inny zawód jak krawiec, skórnik (eng. leatherworker) i inne/lub inne. Którykolwiek.
8.Jak będzie wyglądała i jaką grę przypominała walka.
9.Jak będzie wyglądała budowa.

To tyle z podstawowych zapytań, nie chce sobie ani nikomu spamować szczegółami np alchemi choć i to mogli byście tylko zobrazować.

Radh

• User
    • View Profile
« Reply #40 on: October 07, 2013, 16:54:36 »

Czy świat gry będzie bardziej rzeczywisty (wierzchowce to konie i osiołki) czy bajkowy (jeżdżenie na wielkich skorpionach, tygrysach itp)?
Drogą do szczęśliwości jest robienie tego co się lubi i robienie tego co się nie lubi jeśli robi się to tak jak się lubi.

FireKRN

• User
    • View Profile
    • http://forum.enidust.com/
« Reply #41 on: October 07, 2013, 16:57:28 »

Też mam kilka pytań odnośnie przyrody w grze.Czy będą :

1.Gęste,porośnięte krzakami i wszystkim ,ciemne lasy?
2.Czy będą Góry
3.Czy będą podróże statkami graczy/wojny morskie
4.Kiedy wyjdzie beta
5.Jak będą wyglądały skile/walka/relacje między graczami
6.Czy owy Las będzie podzielony na rodzaje np: bardzo gęsty/dziki,normalny,częsiowy porośnięty,żadki,puste pole..
:)

pozdrawiam
Erudycja jest to to,czego brak osobie ,która pyta co to jest erudycja

Moonred

• User
    • View Profile
    • małe pseudo portfolio
« Reply #42 on: November 13, 2013, 17:02:54 »

1. Świat w którym planujecie nas osiedlić jest olbrzymi. Czy przez tak wielkie rozmiary nie ucierpi estetyka? (Na o wiele mniejszych mapach z innych gier mmorpg czasem i większe rejony są szare, bure i puste)
2. Czy macie w planach tzw. live eventy. Chodzi mi o coś w stylu: Jeden z was wcieli się w postać starożytnego demona uwolnionego z między wymiarowego więzienia lub boga rozgniewanego na swych wyznawców (jeżeli w planach jest miejsce dla bogów) z którym to dzielni gracze będą musieli się zmierzyć? (chwyt zastosowany kiedyś przez cip soft, twórców Tibii - a chłopaki mieli ambicje w czasach przed pójściem w stronę masówki).
Blood for the Blood God!

Blatow

• New user
    • View Profile
« Reply #43 on: November 14, 2013, 20:12:06 »

1. Czy w mieście będzie można dołączyć do danej kasty: Gildii Kowalów , Straży miejsciej , Kapłanów?

2. Czy posługiwanie się przez długi czas daną bronią będzie wpływało na siłę i umiejętności posługiwania się nią?

3. Rozwijając np. umiejetności kowalstwa , jest możliwe aby przez zdobywanie nowych składników , bądź też mieszając inne składniki jest możliwość stworzenia unikalnej broni którą nie jest możliwa do wytworzenia przez czytanie samych receptur.

4. Czy krainy lub też kontynenty na których będziemy zdobywać materiały będą się różniły ?

5. Będzie istnieć możliwość , żeby stworzyć własny warsztat kowalski , alchemicki , karwiecki , w którym będziemy prowadzić handel?

6. Czy przy tworzenia straganu / domu handlowego będziemy mogli zatrudnić NPC jako sprzedawce  lub kupca ?

7. Czy będą istnieć zamki Gildii , które będą budowane przez graczy na specjalnych lokacjach czy będą jako guild housy w bogatszych dzielnicach miasta?

8. Czy istnieje możliwość aby najsilniejsza gildii w danym mieście mogła przejąć władzę , ustawić własne podatki , będzie uzyskiwać część dochodów z handlu?

9. Kto będzie sprawować ochronę w mieście , czyli czy będzie istnieć coś typu straży miejskiej która będzie pilnować aby nie było możliwe zabójstwo w mieście , łapać złodziei czy kieszonkowców ? 

Ciasteczkowy

• New user
    • View Profile
« Reply #44 on: November 28, 2013, 12:54:55 »

Na wstępie chciałbym się przywitać gdyż będzie to mój pierwszy post na forum.
Po pewnym okresie czytania i przyglądania się rozwojowi postanowiłem zacząć się w pewnym stopniu udzielać. Głównie ze względu na fakt iż brakuje mi pewnej rzeczy , tak na forum jak i na youtube. Otóż ciekawi mnie wasze podejście do świata i jego historii. Chciałbym otrzymać "dokładną" (na tyle na ile możecie się podzielić z nami) odpowiedź na temat tego czy będzie to mmo "realistyczne" z niedźwiedziem jako mount i latającymi wiewiórkami za graczem jako pet czy naprawdę wszystko będzie miało sens , tak samo jak historia świata jak i to co będzie działo się później.
Jeżeli posiadacie problemy z utworzeniem świata jestem bardzo chętny aby wam w tym pomóc , mogę wręcz dostosować historie do tego co już stworzyliście (obrazy/questy) tak aby nie było to puste mmo a coś z historią i sensem przez co niektórzy z bardziej ciekawskich graczy spędzą masę czasu na szukaniu ksiąg i różnych zapisków aby odkryć historie i różne smaczki.

Pozdrawiam!
Pages: 1 2 [3] 4 5