Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 ... 3 4 [5]

Author Topic: Pytania dotyczące mechaniki gry  (Read 13157 times)

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
Odp: Pytania dotyczące mechaniki gry
« Reply #60 on: November 21, 2013, 17:18:48 »

Jak rozstrzygnięty zostanie spór o skarby, po zabiciu bossa?
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

RhinoRace

• User
    • View Profile
« Reply #61 on: November 21, 2013, 21:15:25 »

Co będzie się działo z postacią po wylogowaniu?

Czy istnieje możliwość zamrożenia postaci? - np gracz wyjeżdża na jakiś czas, przez który wie, że nie będzie w stanie grać

Sewir

• New user
    • View Profile
« Reply #62 on: November 21, 2013, 22:54:25 »

Będzie możliwość pisania książek ? Byłoby to całkiem ciekawe przeczytać poradnik kowalstwa w grze :D

GOKOP

• New user
    • View Profile
    • GOKOP games
« Reply #63 on: November 23, 2013, 00:32:03 »

Jak będzie wyglądała sprawa "nielubianego władcy"? Czy jeśli dopiero co zdobyliśmy władzę w cesarstwie, a lud nas nie lubi, to nasze wojsko straż itp. może wykonywać nasze rozkazy z ociąganiem, niedokładnie lub wcale? Jak będzie wyglądało zdobywanie władzy? Wystarczy wpi*****ić się do pałacu/zamku i zabić cesarza, czy trzeba będzie mieć poparcie ludu czy coś? Będzie dało się założyć własne państwo? Jeśli tak, będzie zaznaczane na mapie? Dałoby się bo zabiciu bossa w strefie... no... jak ona tam się nazywała... tej najgorszej ze wszystkich założyć miasto? Jeśli tak, co się stanie z bossem? Jeśli np. boss będzie w wielkiej dziurze, a my go zabijemy i zabudujemy te dziurę robiąc na niej miasto, to kiedy boss się zrespi, ziemia wybuchnie nam pod stopami? :D Jak będzie wyglądać włamywanie się do domów? Będziemy tylko kopać w drzwi aż się połamią (drewniane, pusty dom), czy może trzeba będzie otworzyć zamek? Co do odkrywania nowych rzeczy, będzie można zrobić rewolucję technologiczną i stworzyć np. miotacz plazmowy? :D A ten wymiar demonów, to jak on będzie wyglądał? Otworzenie portalu może wprowadzić jakieś "zło na świecie"? I jeszcze, czy jeśli jakiś bardzo potężny mag rzuci na cesarza (NPC'a) klątwę zmieniającą go w uwięzionego w mieście potwora-bossa, kto będzie władał państwem i gdzie będzie stolica? Czy może cesarstwo się rozpadnie i zmieni w miasta-państwa rodem ze Starożytnej Grecji? :D Jak zamierzacie rozwiązać problem problemów z netem? Np. dwóch graczy, słabszy i mocniejszy, walczą o władzę w państwie i przegra ten mocniejszy, bo padnie mu net. Trochę nie fair, nie? ;)

Sorry, jeśli jakieś pytanie niezwiązane z mechaniką, pisałem co przyszło mi na mmyśl. :P

Ximos

• User
    • View Profile
« Reply #64 on: December 03, 2013, 23:21:06 »

Moje pytanie jest związane z tą prezentacją. http://www.youtube.com/watch?v=40L3SGmcPDQ
Gry przyszłości jak pokazuje ten filmik będą pozbawiony styczności z klawiaturą czy myszką. Czy jeśli przed wprowadzeniem gry do fazy beta pojawi się prezentowane urządzenie to twórcy rozważą zaimplementowanie tego sterownika do gry. Z innej prezentacji na ten temat wiem że urządzenie to ma wahać się cenowo między 100 - 200 złotych więc nie będzie to jak kinekt czy okulus jakimś wielkim wydatkiem czy będzie zajmować wiele miejsca. A z fragmentów prezentacji wynika że prace nad kontrolerem jak i jego działaniem są już bardzo zaawansowane.

BrzydkiZłyISzczery

• New user
    • View Profile
« Reply #65 on: December 10, 2013, 21:24:52 »

Witam,
nie wiem czy to już było, ale: Czy będzie serwer tylko i wyłącznie Hardcore?
"Darz mnie szacunkiem, bo jestem jednym ze Sk***ysynów"
 Kaczor(Killaz group)

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #66 on: December 30, 2013, 16:50:12 »

Czy przedmioty będą miały klasyczne statystyki? tj Punkty ataku, wytrzymałości, obrony itd?

Jeżeli nie to czy zamiast nich będzie np Ostrość, twardość, elastyczność, udźwig(np w przypadku lin albo plecaków)

Czy różne typy miecza(broni, pancerza, narzędzi) spowodują zmianę ataków naszej postaci? jeżeli tak czy będzie to zależne od tego jakiej broni używamy czy od tego co nasza postać "wie" i czy będzie miało to wpływ na broń? (Np rąbanie kataną jak europejskim bastardem szybko ją zniszczy)
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

Ortan

• User
    • View Profile
« Reply #67 on: January 08, 2014, 09:04:21 »

Witam, mam dylemat o tryb rozgrywki.

Rozgrywka
Czy rozgrywka, która jest MMO-RPG, będzie udostępniała system Role-Play?
Czy będzie to miało wygląd Role-Play na Gothic Multiplayer, tylko z większym impetem i urozmaiceniem?

Mechanika Władz
Czy Cesarstwo jako podstawowe państwo/nacja będzie miało władzę jako gracza?
Czy straż będzie to gracz rozumujący czy zaprogramowany NPC?

mrksiedzu

• User
    • View Profile
« Reply #68 on: February 17, 2014, 11:08:43 »

Czy osoby, które bezpośrednio nie uczestniczyły w jakimś czynie karalnym, ale pomagały osobie poszukiwanej(np. ukrywały tę osobę) również będą poszukiwane? Czy za samo należenie do jakiejś szkodliwej organizacji(np. do bandy zbójców) będziemy poszukiwani?

RhinoRace

• User
    • View Profile
« Reply #69 on: March 17, 2014, 13:47:09 »

Czy będzie można dowolnie modyfikować wygląd świata czy może będą jakiś ograniczenia poza możliwościami postaci? np wyrównać teren, usypać nasyp, wykopać dziurę czy też wydrążyć tunel w górze.

Trahall

• User
    • View Profile
Re: Pytania dotyczące mechaniki gry
« Reply #70 on: October 21, 2014, 18:53:31 »

Zastanawia mnie jedna ważna kwestia, odnośnie mechaniki gry. A mianowicie respawn mobów - konkretniej - W jakich miejscach i czy nasze poczynania w świecie gry, będą modyfikowały tą zależność.
Np. Wybudujemy kanały pod miastem...bo tak. Czy w tych kanałach pojawią się szczury?
Lub.
Mamy chatkę łowcy w lesie, przy niej świeża, ubita sarnina. Czy pojawią się mięsożercy, zwabieni zapachem mięsa?

Dagrog

• User
    • View Profile
« Reply #71 on: October 21, 2014, 21:01:15 »

Oby nasze zachowanie w świecie miało taki wpływ jak zauważyłeś, daj twórcom czas na testy możliwości ingerencji w świat.

Ramirez

• New user
    • View Profile
« Reply #72 on: November 15, 2014, 17:42:42 »

Czy będzie możliwość pływania statkiem podobnie jak w Assasynie black flag ?

Kamko

• User
    • View Profile
« Reply #73 on: November 18, 2014, 20:26:59 »

Czy będzie możliwość pływania statkiem podobnie jak w Assasynie black flag ?

Ja bym powiedział nawet, że możliwość pływania statkami będzie wręcz wymagana patrząc na mapę Enidusta. Pomyśl logicznie, jak byś mógł się przenieść na inny kontynent bez statku? :P Oczywiście możliwość latania samolotami lub teleportację wykluczam, wiadomo czemu :D
Potwory są prawdziwe. One żyją w nas. I czasami wygrywają.

IAmBoskiM

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #74 on: March 02, 2015, 20:11:45 »

Quote from: Kamko
patrząc na mapę Enidusta. Pomyśl logicznie, jak byś mógł się przenieść na inny kontynent
Twórcy powiedzieli, że mapa przedstawiona w prezentacji to mapa prowizoryczna.

A co do pływania - raczej tak. Nie wiem jak ma być z tą mapą dokładnie, ale pływanie łódkami raczej będzie, bo istnieją też rzeki jakby żadnego morza nie było (według mnie mało prawdopodobne).
Pages: 1 ... 3 4 [5]