Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 ... 7 8 [9] 10

Author Topic: Pozostałe pytania  (Read 21720 times)

Matiis

• Administrator forum
  • User
    • View Profile
    • Enidust Official Website
Re: Pozostałe pytania
« Reply #120 on: May 04, 2015, 23:40:41 »

Ja mam proste pytanie. Czy ten projekt w ogóle jest w ruchu? Czy coś tu się dzieje? Śledzę Enidust od naprawdę długiego czasu, ale Wy zdajecie się zwalniać raczej niż przyspieszać.

Mogę zapewnić, że projekt dalej się rozwija, co wielokrotnie sygnalizowaliśmy na forum. Wszelkie "przecieki" na SB, streamy z tworzenia czy dodatkowe materiały dla dotychczasowych wspierających to sygnały, które jasno można interpretować tylko w jeden sposób. Projekt dalej powstaje.

Ja ze swojej strony, jak pewnie wiele innych osób, jestem w stanie przekazywać jakieś środki na rozwój (jeśli taki byłby widoczny), ale jakoś nie czuje się zachęcany do tego.

W tej chwili nie zbieramy darowizn. Nigdzie nie znajdziesz "donate button" czy numeru konta bankowego. Również nie bez powodu. To nie jest jeszcze moment na coś takiego. Musimy jeszcze dopiąć kilka rzeczy, aby uznać stan produkcji na gotowy do czegoś takiego.

Od siebie dodam, że w tej chwili projekt jest na etapie w pełni niezależnego tworzenia. Wiele projektów niezależnych (w tym my) ma duże ograniczenia właśnie przed (udanym) etapem monetyzacji. Nie bez powodu. Każdy z nas ma swoje obowiązki: pracuje, studiuje czy ma do utrzymania rodzinę, przez co projekt powstaje "po godzinach".
Jeżeli szukasz developmentu rodem Assassin's Creed czy Call of Duty, gdzie kolejna część powstaje co roku (pomijając wielkości różnic pomiędzy częściami czy pracę kilku studiów na raz) z racji wielkich korporacji sprawujących nad tym pieczę to tutaj tego nie znajdziesz, a już na pewno nie na tym etapie.
Scena niezależna to inna bajka, ma swoje uroki jak i ograniczenia. Zdecydowanie nie jest dla wszystkich, tym bardziej niecierpliwych.

Squ

• New user
    • View Profile
« Reply #121 on: June 12, 2015, 17:19:34 »

Na strone zaglądam raz na jakiś czas, projekt mnie bardzo zainteresował już rok temu. Na stronie są newsy napisane już rok temu. Jeśli dajecie oznaki życia (m.in. ten stream) to chociaż dajcie link na stronie głównej bo pomysł chłopaki macie świetny (chociaż takich przewijało się sporo i potem kicha, P2W abonament etc). Byłbym skłonny zapłacić za bycie testerem i zgłaszaniem błędów ale nawet nie wiem w jakim stanie jest ta gra. Rozumiem że to ambitny i duży projekt dla osób mających własne życie (jak to napisaleś, rozumiem nawet to) tylko dajcie oznaki życia :P Nawet na forum rzadko kto pisze co zniechęca ludzi.

IAmBoskiM

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #122 on: June 12, 2015, 20:53:03 »

Znaki życia by się przydały. Jedyne, które aktualnie istnieją to Shoutbox, gdzie Matiis się dość często wypowiada.

Forum można powiedzieć, że martwe, chociaż są tu ludzie, którzy ciągle czuwają. Ja codziennie jestem na forum i tylko wypatruję nowych postów i okazji do odpowiedzi. ;)

Gdyby pokazali, że żyją to może by ktoś przyszedł na forum, ale prawdopodobnie jak większość po jakimś czasie już nie będzie wchodził (jak nie będzie już newsów).

Świetny projekt, świetny, ale trzeba być cierpliwym.

Natanael

• User
    • View Profile
« Reply #123 on: June 13, 2015, 17:09:47 »

Znaki życia by się przydały. Jedyne, które aktualnie istnieją to Shoutbox, gdzie Matiis się dość często wypowiada.

Forum można powiedzieć, że martwe, chociaż są tu ludzie, którzy ciągle czuwają. Ja codziennie jestem na forum i tylko wypatruję nowych postów i okazji do odpowiedzi. ;)

Gdyby pokazali, że żyją to może by ktoś przyszedł na forum, ale prawdopodobnie jak większość po jakimś czasie już nie będzie wchodził (jak nie będzie już newsów).

Świetny projekt, świetny, ale trzeba być cierpliwym.

Poprostu przydały by się jakieś regularne informacje chociaż raz w miesiącu, raz na 2 miesiące , cokolwiek aby ludzie mieli o czym dyskutować i widzieli że projekt żyje. :)

@down
:D
Ajamaharis nie zachęcaj ich do takiej "regularności" :)
« Last Edit: June 14, 2015, 10:59:15 by Natanael »

Tracha

• New user
    • View Profile
« Reply #124 on: August 12, 2015, 18:33:47 »

Mam kilka pytań... (jeśli zapytano o to wcześniej (a zwłaszcza jeśli odpowiedziano) to proszę i tak o odpowiedzi na wszystkie te pytania) dotyczących głównie państwa:
 1. Czy władca danego obszaru będzie mógł wynajmować armię i osadników ?
 2. Czy gracz będzie mógł dostać obywatelstwo od władcy państwa ?
 3. Czy możliwe będzie pisanie książek oraz zleceń i kartek, a potem udostępniać je i zamieszczać na tablicy ogłoszeń ?
 4. Czy oprócz państwa można stworzyć np. zakon rycerski, religijny czy gildię kupiecką?
 5. Czy jako władca, można, zamiast zabijać, wyznaczyć karę więzienia ?
 6. Czy będzie można zlecać zadania innym graczom?
 7. Czy będzie istniała możliwość stworzenia państwa, w którym władcami będą np. trzy osoby?
 8. Czy istnieje możliwość zakładania zamków (chodzi mi o te na drzwi i kufry) oraz wymyślić "kod" na dostanie się do nich (prawo, prawo, lewo, prawo) ?
 9. Czy władca będzie miał możliwość wyznaczenia danego terytorium jako np. sanktuarium i bezpieczne ?
 10. Ile (mniej więcej) osób mogłoby stworzyć miasto ?
 11. Czy władca danego terytorium może zabijać obywateli swego państwa bez konsekwencji, lub z pomocą straży ?
 12. Czy do państwa schodzić będą się mogli emigranci ?
 13. Czy istnieć będą kartografowie, którzy tworzyć będą mapę danego obszaru ?
 14. Czy właściciele państw wynajmować mogą osoby, które zachęcać będą innych do zamieszkania w danym kraju ?
 15. Istnieje możliwość władania kilkoma państwami ?
 16. Zamierzacie stworzyć kilku prawdziwych bogów (jak np. w Gohic) czy kilkadziesiąt religii i kultów (jak np. w Wiedźminie i w obecnym świecie).
 17. Istnieć będzie możliwość zamiany np. w wilka, czy zaklęcia kogoś trwale w np. wilkołaka (co miesiąc w grze będzie przemieniał się w wilka, wilkołaka czy niedźwiedzia?)
 18. Jeśli NPC zamieszkiwać będą dane tereny - istnieje możliwość zbierania ich np.: Kupcy - złoto, Kowale - broń, Mieszkańcy wiosek - chleb, rybacy - ryby.
 19. Czy w grze istnieć będą konie oraz możliwość jazdy i walki na nich ?
 20. Istnieć będzie możliwość opuszczania i otwierania bram miasta ?
 21. Jak odnosić będzie się do nas straż po zabójstwie cesarza, czy gubernatora ?
« Last Edit: August 12, 2015, 18:37:00 by Tracha »

IAmBoskiM

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #125 on: August 13, 2015, 11:55:22 »

@Tracha Postaram się odpowiedzieć ci na te pytania.

1. Kto bogatemu zabroni ;). Oczywiście będzie musiał się liczyć z kosztami.
2. Raczej tak.
3. Wszyscy użytkownicy forum to przewidują, ja także. Jeżeli chcesz o tym podyskutować zapraszam do wątków: Zwoje, książki oraz Pismo.
4. Raczej tak.
5. Raczej tak.
6. Czemu nie. Tylko jako wykonujący zadanie musisz uważać na uczciwość zleceniodawcy. Chyba że będzie istniał jakiś system zabezpieczający (najprawdopodobniej niestety nierealistyczny). Oto link do dyskusji na ten temat: Zawieranie umów-budowa punktów wiarygodności postaci.
7. Zależy to od polityki panśtwa.
8. Możliwe. Oto wątek, w którym o tym pisano: Lockpicking.
9. Raczej nie. W filmie o tym mówiono, że strefy będą się zmieniać. Nie sądzę, aby jakikolwiek gracz mógłby sobie ustalać gdzie jest jaka strefa. One się będą zmieniać raczej na taki sposób, że jak np. boss pójdzie ze strefy dezintegracji na strefę niebezpieczną to stanie się ona tą pierwszą wymienioną.
10. Nikt nie ma takiej informacji (oprócz twórców).
11. Czy bez konsekwencji to nie sądzę. Może mógłby sobie pozwolić na jedną taką zabawę, ale na więcej to nie sądzę. W końcu lud by się zbuntował i zażądał nowego władcy.
12. Czemu nie. Wszystko właściwie zależy od polityki państwa.
13. Możliwe.
14. Czemu nie.
15. Myślę, że jest to możliwe, jednak życzę ci powodzenia w ogarnięciu tego wszystkiego. ;)
16. Tego to ja nie wiem. Bogowie bądź chociaż jeden bóg raczej będą istnieć. Skąd to wiem? W filmach mówiono o świątyniach, a takie budowle buduje się raczej po to, aby kogoś czcić.
17. Nie wiem.
18. Jak im za to zapłacisz to sobie od nich weźmiesz. Na tym świecie nic nie jest za darmo.
19. Nie wyobrażam sobie braku takiej możliwości w średniowiecznym świecie.
20. Tego także sobie nie wyobrażam. Zatem wg. mnie tak.
21. Raczej nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie jeżeli chodzi o użytkowników.

Ajamaharis

• User
    • View Profile
« Reply #126 on: August 13, 2015, 21:13:56 »

10. Ile (mniej więcej) osób mogłoby stworzyć miasto ?
i ile mi wiadomo miasto będzie mogła stworzyć nawet jedna osoba tylko pojawia się problem natury technicznej. potrzeba będzie murarzy, stolarzy, dekarzy i wiele więcej osób do machnięcia miasta nie mówiąc już o czasie i pieniądzach (coś było wspominane w którymś filmie)

bartoszgl10

• User
    • View Profile
« Reply #127 on: July 01, 2016, 17:41:52 »

1. Jaki jest obecny postęp prac nad grą?

krychant168

• New user
    • View Profile
    • krychant
« Reply #128 on: July 16, 2016, 14:50:25 »

1. Czy prace nad grą nadal trwają, czy projekt został porzucony?

IAmBoskiM

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #129 on: July 16, 2016, 23:11:35 »

@krychant168 Najprawdopodobniej nie został porzucony, albowiem ogólnie domena enidust.com miała wygasnąć 23 sierpnia 2016, a jeszcze niedawno (30-06-2016) zaaktualizowano datę wygaśnięcia na 23 sierpnia 2017. Czyli, innymi słowy, po co mieliby utrzymywać stronę projektu, który został porzucony?

krychant168

• New user
    • View Profile
    • krychant
« Reply #130 on: July 17, 2016, 15:03:05 »

To dobrze, a wracając do pytania od @bartoszgl10, wiadomo na jakim etapie są prace nad grą?

Moonred

• User
    • View Profile
    • małe pseudo portfolio
« Reply #131 on: July 20, 2016, 05:38:27 »

Nie, nie wiemy.
Blood for the Blood God!

krychant168

• New user
    • View Profile
    • krychant
« Reply #132 on: July 20, 2016, 14:14:13 »

Sporo było już mówione o trwałej śmierci, ale mam kolejne pytanie.
Po trwałej śmierci, tracimy wszystko, wszystkie umiejętności i sprzęt który mieliśmy przy sobie, ale co dzieje się z naszym domem, miastem, czy sprzętem który ukryliśmy w skrzyni?
W jednym z materiałów powiedziane było iż meble i przedmioty których nie mieliśmy przy sobie możemy dalej używać, ale było to przy pytaniu o sprzęt z IS-a a co z zwykłymi przedmiotami, je również możemy używać?

IAmBoskiM

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #133 on: July 20, 2016, 17:52:49 »

Umierasz - na ziemi leży trup, a przy nim wszystko co miałeś. Reszta, czyli twój dom, meble itp. zostaje w tym samym stanie - byłoby to trochę dziwne, gdyby nagle z miasta zniknął dom, bo jego właściciel umarł.

Do takiego domu możesz sobie oczywiście wrócić na nowej postaci. Podobnie do swojego trupa, aby zabrać swoje rzeczy.

A co do przedmiotów z IS nie mam pojęcia, czy one zostają czy je tracisz.

krychant168

• New user
    • View Profile
    • krychant
« Reply #134 on: July 21, 2016, 15:43:38 »

No ok, dom nie może wyparować ale może być tak, że właścicielem jest posiadacz aktu własności skoro po śmierci wszystko tracimy, to czy akt własności, klucze do tego domu nadal mamy?
Pages: 1 ... 7 8 [9] 10