Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Poll

Co sądzicie na temat dróg

Powinny być budowane przez nas
- 26 (83.9%)
Powinny być renderowane wraz z mapą
- 4 (12.9%)
Nie powinno być dróg
- 1 (3.2%)

Total Members Voted: 30

Pages: 1 [2]

Author Topic: Drogi  (Read 2677 times)

Tetlanesh

• User
    • View Profile
Odp: Drogi
« Reply #15 on: July 24, 2013, 18:38:37 »

Co więcej ktoś może wybrać las właśnie dlatego że na drodze spodziewać się będzie bandytów - Ba, nawet może chcieć specjalnie nadłożyć drogi.

Bill

• User
    • View Profile
Drogi
« Reply #16 on: August 16, 2013, 17:01:09 »

Drogi, po których będziemy jeździć i chodzić. To takie oczywiste. Ale nasuwa mi się jedno pytanie. Czy to my będziemy je budować czy zostaną wyrenderowane razem z mapą?
1. My budujemy drogi - coś czuję, że drogi układały by się dość dziwnie, gdyby każdy mógł kiedy chce i gdzie chce zbudować drogę.
2. Drogi są renderowane wraz z mapą - wchodzimy, mamy mapy, ale co jeśli ktoś chce wybudować miasto gdzieś, gdzie nie ma drogi, ale chciałby żeby była?
3. A może w ogóle nie będzie dróg i będziemy chodzić polami?

Resuzeku

• User
    • View Profile
« Reply #17 on: August 16, 2013, 17:05:49 »

Skoro wszystko zaczyna się od cesarstwa to drogi powinjy istnieć na początku tylko na terenie cesarstwa.
Mogłyby istnieć jakieś stare nieuczęszczane szlaki prowadzące do jakiś ruin.
Cień twoim sprzymierzeńcem, cisza siostrą,  refleks bratem.

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #18 on: August 16, 2013, 17:18:28 »

Bill

• User
    • View Profile
« Reply #19 on: August 16, 2013, 17:24:10 »

Tylko tam jest dyskusja na temat typów dróg, a tutaj jest ankieta, kto powinien się przyczynić do powstania dróg.

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #20 on: August 16, 2013, 17:26:32 »

A w takim razie przepraszam...

Hmm...<Mruży oczy> Brakuje mi jednej opcji. Renderowane przez mapę i budowane przez graczy. Jeżeli będzie kilka miast NPC na początku bądź miast i wiosek mogą one być już połączone gotową drogą. Kamienną między miastami i piaszczystymi ścieżkami między wioskami. Zaś po tym jak zaczną powstawać miasta i kolejne wioski to gracze powinni już zadbać o to żeby były drogi między nimi.

TheRainbowKing

• User
    • View Profile
« Reply #21 on: August 16, 2013, 17:29:46 »

Moim zdaniem powinno być tak że oczywiście wcześniej drogi też powinny być bo co mamy chodzić po buszu na początku lecz jeszcze możemy sami ustalać ścieżki wydeptywać trawę czym częściej i będzie zaczynało być zauważalne ale gdy przestaną chodzić nią ludzie zanikać będzie powoli
gdy masz własne miasto to możesz tam robić co chcesz drogi dróżki itp.
I drogi pomiędzy miastami ale takie ruchliwsze ( ale to już wyższe but )

Kirito

• User
    • View Profile
« Reply #22 on: August 16, 2013, 19:18:18 »

Dokładnie na początku powinny być zrenderowane bo chyba żaden gracz na starcie nie będzie na tyle potężny żeby zacząć tworzyć ;)

apx18

• User
    • View Profile
« Reply #23 on: August 16, 2013, 19:25:38 »

Drogi powinniśmy sami budować ale nie jak chcesz(w mieście oczywiście) tylko jak chcesz droge np: z pod domu mieć połączenie z drogą "główną" to prosisz "grópe zawodową" która ci tą droge zrobi tak żeby nie było problemów z przecinaniem się dróg pod skosem

Bill

• User
    • View Profile
« Reply #24 on: August 16, 2013, 19:29:09 »

Drogi powinniśmy sami budować ale nie jak chcesz(w mieście oczywiście) tylko jak chcesz droge np: z pod domu mieć połączenie z drogą "główną" to prosisz "grópe zawodową" która ci tą droge zrobi tak żeby nie było problemów z przecinaniem się dróg pod skosem
A jeśli ktoś by chciał ścieżkę przez pole a nie np. przez las? Ewentualnie może być kilka wariantów.

Kirito

• User
    • View Profile
« Reply #25 on: August 16, 2013, 20:01:43 »

Myślę że budowanie będzie na tyle kosztowne i czasochłonne że nie będzie zbyt wielu trolli ;)

Gremlin

• User
    • View Profile
« Reply #26 on: August 16, 2013, 22:28:33 »

Drogi budowalibyśmy na swój koszt więc tylko ktoś bardzo bogaty i bardzo znudzony trollował by drogi

wojtu

• User
    • View Profile
« Reply #27 on: September 19, 2013, 15:48:45 »

Według mnie decyzję to jakie drogi, kiedy i czy w ogóle mają powstać powinniśmy pozostawić graczom. Głupio było by narzucać miejsce w którym miała by powstać droga i w dodatku jeszcze ktoś miał by się na to zgadzać. Nie zapominajmy o tym, że to średniowiecze i nie było tam zbytniej administracji czy jakichkolwiek przepisów regulujących tą kwestie . Jeśli mam ochotę, zbieram surowce i idę robić drogę , stawiam gdzie chce i jak che.
Dokładnie tak to widzę. Jak w prawdziwym świecie, możesz robić co chcesz, dzisiaj nie do końca, bo jak będziesz chciał przebudować chodnik to prędzej, czy później ktoś zawiadomi służby, jednak w czasach średniowiecznych poza obszarami zarządzanymi przez władców, każdy mógł wybudować co chciał i gdzie chciał (zakładam, że to będą wczesne czasy i nie będzie jeszcze królestw z granicami, tylko jakieś grody).
Dokładnie nie wiem jak to jest z wytrzymałością materiałów, ale na logikę mi się wydaje, że wóz bardziej zużywa "skacząc" po bruku, niż porządnie wydeptaną ścieżką, bez korzeni i innych "zanieczyszczeń". Zależy to oczywiście od terenu na jakim się znajduje bo na podmokłych terenach raczej taka nie powstanie, a nawet jeśli to jeden przejazd wozu ją zniszczy.
A co do dbania o drogi, to też wydaje mi się, że drogi budowane z kamienia są niezniszczalne, raczej bardziej prawdopodobne, że ktoś przywłaszczy sobie bloki kamienne i wybuduje z nich dom :D
Dawne koła były bardzo cienkie, więc jeżeli chodzi o ciężkie wozy to faktycznie mogły się zapadać na ścieżkach. Ale z tego co wiem to właśnie głównie takie wydeptane gościńce łączyły miasta, więc fajnie by było jakby był mechanizm "wydeptywania".
Pages: 1 [2]