Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 [2]

Author Topic: Dowodzenie armią NPC  (Read 1906 times)

Tetlanesh

• User
    • View Profile
Odp: Dowodzenie armią NPC
« Reply #15 on: July 20, 2013, 23:28:57 »

Chodzi mi o strzał na tyle celny by nie musiał przeszywać zbroi tylko trafić w luki między płytami pancerza. Zasięg łuków może wynosić te 200 metrów, tylko strzała nie uczyni większej krzywdy celowi :) Poza tym w grze będzie naprawdę mało takich mistrzów łucznictwa by trafić chociaż w taran z owych 200 metrów.

Po pierwsze - mam wrażenie że posiadasz dość idylliczne wyobrażenie o łucznictwie. Jakimś cudem Anglia wystawiała całe oddziały łuczników którzy robili sieczkę z francuskich wojsk na bardzo dużym dystansie. Po drugie - nikt z łuku nie strzela w "luki między płytami pancerza" - strzelanie podczas bitwy to nie strzał na strzelnicy - strzelasz w postać lub w tłum. To nie Władca Pierścieni i elfy strzelające z za muru nie widząc przeciwnika w luki między pancerzem.

Po drugie - w EVE Online gra około 50 000 osób naraz (czyli ułamek tego co na przykład w WOW'a) a bitwy w tej grze są nawet na 1 000 osób (wczoraj brałem udział w bitwie na ponad 200). I są to TYLKO GRACZE. Gracze siedzący na voicelach (TS / Mumble / Vent) i wykonujących rozkazy. Jeśli masz charyzmatycznego i zdolnego dowódcę to potrafi on wyszkolić swoich ludzi. Będą wiedzieli że nie wrzuci ich w zasadzkę. Jeśli mój FC (tak w eve nazywamy dowódców - Fleet Commander) mówi mi żebym w bardzo drogim statku został i zatrzymał gości żeby reszta zdążyła się wycofać to robię to bez mrugnięcia okiem.

Po trzecie jak ktoś ju pisał - jeśli będziesz miał armie NPC gilgie przestaną mieć znaczenie.

Ratharr

• User
    • View Profile
Odp: Dowodzenie armią NPC
« Reply #16 on: July 21, 2013, 11:57:22 »

Ok przekonaliście mnie :) Niech będzie tak jak wy mówicie
Pages: 1 [2]