Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 [2]

Author Topic: Zwoje, książki  (Read 2726 times)

Cinematic

• Guest
Odp: [pomysł] Umiejętność czytania i pisania
« Reply #15 on: August 09, 2013, 23:27:30 »

Ciekawa koncepcja. Podoba mi się i to bardzo :)

Colack

• User
    • View Profile
« Reply #16 on: August 09, 2013, 23:43:55 »

A to zakładasz, że będą takie ludy

najDee

• User
    • View Profile
« Reply #17 on: August 11, 2013, 22:22:28 »

Bardzo ciekawy pomysł, można przypadkiem w zrujnowanej świątyni znaleźć pergamin ktory potrafi odczytać bardziej oczytany gracz.

Dzikie ludy powinni się pojawić tak jak wiki, miśki, ptaki itp.

Resuzeku

• User
    • View Profile
« Reply #18 on: August 11, 2013, 23:41:02 »

Pomysł wręcz genialny :). Bylbym naprawdę zadowolony gdyby coś takiego w grze się pojawiło.  Zapraszam was do dzielenia się pomyslami odnośnie zapisywania ksiąg
http://forum.enidust.com/index.php/topic,211.0.html
« Last Edit: August 12, 2013, 00:34:09 by Resuzeku »
Cień twoim sprzymierzeńcem, cisza siostrą,  refleks bratem.

Resuzeku

• User
    • View Profile
Odp: Zwoje, książki
« Reply #19 on: August 12, 2013, 00:32:29 »

Zawód skryba. A tak do pisania to można zrobić tak że jesli sie księgę pisze to nasza postać odczuwa zmeczenie i może w ciagu jakiegos tam czasu napisać 5-6 stron a potem nie bedzie wxstanie kontynuować pisania bo będzie zbyt zmęczona (taka opcja "zmęczenie" napewno sie pojawi)
Cień twoim sprzymierzeńcem, cisza siostrą,  refleks bratem.

DJBDM

• User
    • View Profile
« Reply #20 on: August 12, 2013, 01:06:15 »

Jest jeszcze jeden problem; Załóżmy, że chcemy sobię kupić przepis na eliksir siły czy rosół ze ścierwojada. Po zakupie otwieramy książkę a tam "Czy chcesz szybko zarobić pieniądze w sieci? Wejdź na WuWuWu szypki-hajs PeEl !!1!" albo przepis w stylu "wszuc do koutla zomp trola i zalej krfiom bebehomuota" Także możliwość pisania powinna być nieco ograniczona...
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

Bill

• User
    • View Profile
« Reply #21 on: August 12, 2013, 07:28:00 »

Jest jeszcze jeden problem; Załóżmy, że chcemy sobię kupić przepis na eliksir siły czy rosół ze ścierwojada. Po zakupie otwieramy książkę a tam "Czy chcesz szybko zarobić pieniądze w sieci? Wejdź na WuWuWu szypki-hajs PeEl !!1!" albo przepis w stylu "wszuc do koutla zomp trola i zalej krfiom bebehomuota" Także możliwość pisania powinna być nieco ograniczona...
Można też zrobić tak że wydanie lub sprzedanie książki, wymaga akceptacji od strony administracji w ciągu 1 dnia

Robaczysko

• User
    • View Profile
« Reply #22 on: August 12, 2013, 08:47:50 »

Wątpię, żeby administracja zajmowała się takimi rzeczami. Liczba graczy urośnie, a wraz z nią liczba wydanych książek. Jeżeli chcesz wprowadzić jakąkolwiek cenzurę, to raczej myślałbym o grupie gracz, która zostałaby wybrana. Ale dotyczyłoby to książek, które mają być sprzedawane na większą skalę. Wiadomo tajne księgi (przepisy, tajne informacje) pozostałby w małym obiegu bez przymusu ingerencji administracji w nie. A jak się ktoś natnie na trola, cóż w życiu realnym też się takie sytuacje zdarzają i trzeba się z tym liczyć.

Pozdrawiam!

Bill

• User
    • View Profile
« Reply #23 on: August 12, 2013, 09:16:29 »

A może do napisania księgi trzeba mieć na wysokim poziomie pewną statystykę np. inteligencję, albo nauczyć się umiejętności pisania, która wymaga długich ćwiczeń

Rohnar

• User
    • View Profile
« Reply #24 on: August 12, 2013, 11:48:01 »

W tej grze nie będzie praktycznie żadnych "statystyk" jako takich, znanych z innych RPGów. Być może będzie to po prostu współczynnik określający zaawansowanie danej cechy. Ale póki co możemy nawet się spodziewać,  że będziemy po prostu rozwijać tylko umiejętności naszej postaci, a nie cechy indywidualne.
 Co do "wydawania" książek.. No cóż, nie obędzie się według mnie bez cenzorów. Przyznajcie, że żaden z was nie chciałby trafić na książki zapisywane w stylu "dupa, c#pa, ch#j", czy całkiem nieskładnie nabazgrane. W grze powinien znajdować się NPC (przynajmniej z początku) pełniący rolę państwowego cenzora, który odpowiadałby, m.in. za udzielanie zgody na wydanie książki na danych terytorium. Aby uzyskać upoważniający glejt, trzeba przejść pozytywnie kontrole cenzora (zanosimy mu książkę, ta trafia do GMa, a on ją ocenia w ciągu jakiegoś czasu) pod kątem treści oraz poprawnej pisowni (o tak!). A za masowe rozprowadzanie książek bez zezwolenia groziłaby kara, chociaż grzywna. Później mogliby się tym zajmować gracze, zależy jakie ustanowiliby prawo w swojej mieścinie.
« Last Edit: August 12, 2013, 11:49:34 by Rohnar »

MrUszasty

• User
    • View Profile
« Reply #25 on: August 12, 2013, 12:16:36 »

Pozwólcie że zejdę trochę z waszych rozmyślań z powrotem za książki. Jak zapewne wiecie w średniowieczu niewiele osób umiało pisać a tym bardziej czytać. Książki były bardzo drogie przeznaczone dla królów itd. W średniowieczu wielu królów miało prawdziwie "księgarnie" u siebie w domu chociaż nie potrafili czytać dlaczego tak ? Bo książki wtedy to było coś jak zajebi### samochód dzisiaj, świadczyło o swoim "panu" ja jest zamożny. I tutaj mój pomysł : Mając wielkie biblioteczki w domu pokazywalibyśmy jak jesteśmy zamożni :)

Jeśli się gdzieś pomyliłem przepraszam (sprawdzałem teks droga administracjo :) ) i proszę mnie poprawić

MobilnyMongoł

• User
    • View Profile
« Reply #26 on: August 12, 2013, 12:19:56 »

MrUszasty, Enidust ma odbywać się w starożytności nie średniowieczu, tak mi się wydaje...
Lepiej siedzieć na muszli i się nie zesrać, niż zesrać się nie siedząc na muszli...

OrzełBiały

• User
    • View Profile
    • Blog Narodowego Katola
« Reply #27 on: August 12, 2013, 12:35:33 »

O ile notatnik istnieje w wielu grach, o tyle to byłoby ciekawe, gdyby można go było komuś sprzedać/dać. :)

IAmBoskiM

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
Re: Zwoje, książki
« Reply #28 on: August 10, 2015, 18:15:29 »

Pisanie ksiąźek jest według mnie nawet fajnym pomysłem. Z racji iż mam zamiar podróżować mógłbym napisać sobie książkę o moich przygodach. Boskie przygody pana M to myślę, że dobry tytuł :D.Czy ktoś by to czytał to mnie nie obchodzi. Pisałbym dla własnego funu. ;)

Jednakże pisanie nie może odbywać się na zasadzie Kopiuj - Wklej. I trzeba będzie robić przerwy na pobranie atramentu. Oraz to co napisaliśmy, nie da się już zmazać. To nie komputer.

Dagrog

• User
    • View Profile
Re: Zwoje, książki
« Reply #29 on: August 10, 2015, 22:09:32 »

I pióra i inkausty się wyczerpują i nawet kleksa nie wprawiony może zrobić, to robi popyt na składniki.
Oraz taka opisana np roślina z jej właściwościami i recepturą przygotowania wywaru to super sprawa.
Pages: 1 [2]