Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2

Author Topic: mechanika craftingu/budowania  (Read 2487 times)

Liwosz2

• User
    • View Profile
mechanika craftingu/budowania
« on: June 20, 2013, 23:10:29 »

No właśnie to powinno być realne, ale nie aż tak nudzące xd Mało komu by się chciało stawiać np. wieżę cegła po cegle :D

Mistrz Ignis: ja z kolei wierzę że to był przypadek.
« Last Edit: June 21, 2013, 23:01:39 by Mistrz Ignis »
Działać na korzyść innych... samemu pozostając w cieniu.

Scypio

• User
    • View Profile
Odp: mechanika craftingu/budowania
« Reply #1 on: June 20, 2013, 23:12:23 »

w sumie mam pomysł... P-click na odpowiedni stół powiedzmy ten stolarski > wybieramy odpowiedni "przepis" i wyciągamy zgodnie z przepisem dany materiał i używając odpowiednich narzędzi klikając/przeciągając po liniach pomocniczych formujemy przedmiot, im dokładniej tym ładniej wyjdzie i będzie cenniejszy :D 

Ale jakbyś wybudował taką wierzę to z taką wprawą domy w kilka minut byś strzelił :D
« Last Edit: July 02, 2013, 22:13:40 by Mistrz Ignis »
McScypio to mój cel. A w czasie wolnym polowania na złodziejaszków i innych władców. http://dogry.pl/r/scypio

Liwosz2

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: June 20, 2013, 23:15:22 »

No to jest dobry pomysł, ale moim zdaniem zamiast tego "rysowania" przedmiotu, po prostu mogła by być jakaś animacja, że go zaczynamy tworzyć i później dodajemy np deske czy coś, później bierzemy młotek i jakoś ona by mogła się "pojawiać" w tamto miejce. Trochę mało realne, ale cieżko by to było odwzorować :D

AAAron

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: June 20, 2013, 23:18:15 »

szczerze to troche za daleko idziemy jesli chodzi o to budowanie bo do takich bajerow jak np na serwerze bedzie 250 osob i kazdy tak tworzy i tworzy to serwer jest bardzo obciazony i takie zapisywanie tych naszych tworow to juz w ogole ale pomysl dobry a czy da rade go wprowadzic to nie wiem tylko spekuluje :)
"Świat pełen jest wilków, które uskarżają się na rogi owiec lecz ja tych owiec bronie"

remixir

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: June 20, 2013, 23:18:54 »

Tak popieram liwosza myślmy także realistycznie sama animacja nie musiała być bardzo efektowna ale odzwierciedlenie materiałów powinno być realistyczne np na ratusz powinno być np 1000 desek 100 bloków kamienia i 4tyg budowy i np samo umieszczenie nie których bydynków powinno mieć także na znaczeniu nie od dziś wiemy że struktury miejskie powinny mieć sens a w grz ebyły by bonusy lub jakies ułomności na zysku z budynku

Liwosz2

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: June 20, 2013, 23:22:12 »

Właśnie, ciężko jest powiedzieć jak to będzie gdzie np. ludzie będą chcieli się rozbudować w lecie czy gdzieś. A tak poza tym to jak ktoś będzie chciał się wprowadzić do miasta to dom będzie musiał budować sam, czy będzie jakiś wynajem lub kupno już gotowego?

AAAron

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: June 20, 2013, 23:24:23 »

Ja wiem jedno nie bede na pewno budowniczym :D
"Świat pełen jest wilków, które uskarżają się na rogi owiec lecz ja tych owiec bronie"

remixir

• User
    • View Profile
« Reply #7 on: June 20, 2013, 23:25:02 »

Myślę że możliwość wynajmu powinna być dostępna lub pokojów gospodzie a wybudowanie kosztowało by dodatkowo kupienie miejsca i oczekiwanie na zgodę radnych miasta ^^

Mistrz Ignis: ogonki przy "ł" lub "ę" przepuszczę, ale z uporem maniaka będę kolorował różowym wszystkie błędy z końcówką "ów".
« Last Edit: June 21, 2013, 23:03:59 by Mistrz Ignis »

Scypio

• User
    • View Profile
« Reply #8 on: June 20, 2013, 23:25:39 »

Raczej na początku dostaniesz ziemię ale po jakimś czasie może będzie opcja wynajmowania od innych graczy
McScypio to mój cel. A w czasie wolnym polowania na złodziejaszków i innych władców. http://dogry.pl/r/scypio

Detherok

• User
    • View Profile
« Reply #9 on: July 03, 2013, 17:31:41 »

Cóż osobiście zastanowiłbym się nad samą mechaniką Craftingu. Cóż jakieś tam rysowania, czy inne czysto zręcznościowe sprawy zostawiłbym opartych na czynnika nie związanych z czynnikiem ludzki bo to albo myszka obiedzie albo coś tam. Raczej w tym momencie będzie miało znaczenie zmęczenie naszej postaci i to jak bardzo jest się w stanie skupić na zadaniu. Nie po to będzie sie rozwijało zręczność żeby później myszka nam poleciała przez przypadek tak?

A odnośnie przepisów. Ja tam wolałbym być ostrożny, bo bądźmy szczerzy co jeśli ja lubię wychodzić poza jakieś tam schematy. Bo bądźmy szczerzy mając powiedzmy drewno osikowe i cięciwę z dratwy zrobię krótki łuk, ale jeśli będę mieć drewno dębowe i cięciwę z grzywy konia to tego nie zrobię?
Troszkę inaczej mogłaby wyglądać sprawa z kuciem otóż tutaj mamy wiele zabaw z budulcem. I niektóre rzeczy nie zrobisz w inny sposób, np. Katany nie zrobisz ciosając jeden kawałek materiału, czy też nie zrobisz pięknego dzwonu do swojego rapieru na kowadle. Do tego jest potrzebny konkretny przepis i umiejętności.

Colack

• User
    • View Profile
« Reply #10 on: July 03, 2013, 18:00:48 »

dokładnie tak, powinna być swoboda tworzenia broni lub innych przedmiotow. jasno okreslone schematy to nie to. moze cos w stylu na łuk potrzebuje kilku desek drewna, linke (żyłke, włosy, jelita etc) i w zależności od tego czego użyjemy, bedzie to mialo inne statystyki i bedzie roznilo sie wygladem

SorenII

• User
    • View Profile
« Reply #11 on: July 04, 2013, 12:57:00 »

Przepisy powinni tworzyć gracze np ktoś wynalazł miksturkę regenerująca zapisuje przepis i otwiera masowa produkcje albo jedzie na licencji. :D
A co byście powiedzieli na możliwości przedmiotowy na których się craftuje ? Mamy piec  w kuźni ale możemy w nim zrobić tylko średniej jakości  miecze bo maksymalna temperatura którą osiągnie to np 500 stopni a do obróbki dobrej stali lub innych metali potrzeba większej temperatury ? Czyli by trzeba kopić większy/lepszy piec. To samo w alchemii lepszy kociołek lepsza warunki itd.
Dobrze myślący ale nie koniecznie  tak już piszący ;>
Ile już takich projektów w Polsce było ? ile upadło ? ale wierze nadal wierze ze to wypali. :>

Colack

• User
    • View Profile
« Reply #12 on: July 04, 2013, 13:35:42 »

Może to się opierać po prostu na poziomie bydunku kowala i całęgo sprzetu, ktory sie tam znajduje. w miare uplywu czasu i wzroscie umiejetnoci mozna by ulepszac warsztat

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #13 on: July 06, 2013, 15:25:09 »

Żeby budowa nie była taka jak w Minecrafcie, zbyt prosta, ale żeby budynki dało się też zdobyć, a raczej zbudować w inny sposób niż np. w Skyrimie. Oczywiście wynajęcie też by mogło być, ale nie tylko wynajęcie.

IAmBoskiM

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #14 on: March 06, 2014, 15:37:34 »

Quote from: Liwosz2
A tak poza tym to jak ktoś będzie chciał się wprowadzić do miasta to dom będzie musiał budować sam, czy będzie jakiś wynajem lub kupno już gotowego?
Musiałbyś kupić ziemię i tam byś mógł budować. Jak kupujesz ziemię z domem to dom jest twój. Jeżeli kupujesz ziemię to z określonymi wymiarami. I powinno być coś takiego jak kupowanie ziemi w górę czyli żeby było ograniczenie wysokości, której możesz budować. Oczywiście mógłbyś zbudować wyżej, ale byłoby to niezgodne z prawem i prawdopodobnie wszystkie elementy, które zrobiłeś za wysoko zostałyby usunięte i nałożyliby na ciebie grzywnę.

Z wynajmem to chyba nie byłoby kupowania ziemi, tylko jej wypożyczania. Powiedzmy taki mój pomysł:
Idę do gospody, bo potrzebuję noclegu. Rozmawiam z gospodarzem i ten daje mi 3 papierki do podpisania. Na tych papierach są zawarte wszystkie informacje dotyczące wynajmu. Gospodarz daje mi 2 papierki - 1 dla ratusza i 1 dla mnie, a ostatni jest dla gospodarza. Zanoszę papier do ratusza i od tej pory pokój w tamtej gospodzie jest mój do jakiegoś czasu.

Umowa mogłaby wyglądać tak:

Nazwa wynajmującego:
Klient

Nazwa gospodarza:
Gospodarz

Okres wynajmu:
od 10:00 21/04/2014 do 21:00 22/09/2014

Podpis gospodarza:
Podpis urzędnika ratusza:
Podpis wynajmującego:

Podpis
Podpis