Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2

Author Topic: Respawn głównej postaci  (Read 2142 times)

Alistair

• User
    • View Profile
Respawn głównej postaci
« on: June 20, 2013, 22:11:26 »

Wydaje mi się, że będzie można wybrać miejsce respawnu, jeżeli byłoby to losowe, to każdy musiałby przemierzać km by dotrzeć np. do swojego domu czy innego miejsca.
Zobaczymy jak brzmi oficjalna wiadomość.

Scypio

• User
    • View Profile
Odp: Respawn głównej postaci
« Reply #1 on: June 20, 2013, 23:38:19 »

W sumie można by było mniej więcej zrobić tak jak jest w minecraft'cie a mianowicie resp będzie tam gdzie ostatnio Cie widziano i gdzie spałeś
McScypio to mój cel. A w czasie wolnym polowania na złodziejaszków i innych władców. http://dogry.pl/r/scypio

Koper

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: June 21, 2013, 10:09:47 »

W sumie można by było mniej więcej zrobić tak jak jest w minecraft'cie a mianowicie resp będzie tam gdzie ostatnio Cie widziano i gdzie spałeś

I najprawdopodobniej tak będzie. Tam gdzie ostatnio wyszedłeś z gry czy właśnie spałeś (o ile będzie taka opcja). Teleport do danej instancji jest bezsensowny :)

Scypio

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: June 21, 2013, 10:27:00 »

No w końcu tu chodzi o realizm :)
McScypio to mój cel. A w czasie wolnym polowania na złodziejaszków i innych władców. http://dogry.pl/r/scypio

Liwosz2

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: June 21, 2013, 15:01:20 »

No tak, realizm gra tu jedną z najważniejszych ról  ;D
Działać na korzyść innych... samemu pozostając w cieniu.

Alistair

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: June 21, 2013, 15:37:43 »

Można by zrobić możliwość respu w miejscu gdzie jesteś zarejestrowany pod względem swojej działalności czyli jakiegoś bazarku bądź swojego domu oraz opcja druga czyli tam gdzie rozpaliłeś obóz i gdzie ostatnio spałeś.

DarkerX

• New user
    • View Profile
« Reply #6 on: June 21, 2013, 16:31:07 »

Co do tego respawnu... Powiedzmy że masz tam jakiś swoją wioskę i ktoś ci ją przejmie... To trochę lipa jeżeli ja np. komuś przejmę wioskę a on się w niej zrespawni i mnie zabije...

Alistair

• User
    • View Profile
« Reply #7 on: June 21, 2013, 16:43:45 »

Jak to przejmie ? Co masz na myśli przejmie ? To zapewne takie łatwe nie będzie. Skoro stracisz wioskę, to już nie masz możliwości respawnu tam.

AAAron

• User
    • View Profile
« Reply #8 on: June 21, 2013, 18:30:58 »

dokladnie :) ale powinno byc rozwiazanie takie ze po zbudowaniu lozka,obozu,miasteczka,domu itp ogolnie gdzies gdzie mozna zamieszkac to wybieramy opcje ze tutaj bedzie twoj respawn a co do przejmowania wiosek to bedzie ciezko z tym powinno byc tak ze atakujac wioske zeby ja przejac musisz jakis czas ja okupowac jak to wiele razy wystepowalo w historii po jakims czasie okupacji np 10 godzin (nikt nie mowil ze bedzie ciezko) zaleznie od tego czy to osada, wioska, miasto im wieksze tym dluzej sie go przejmuje cos jak macie w lolu na Dominionie ze zeby przejac punkt potrzeba czasu a jak ktos ci przeszkodzi to przerywa ten proces lecz nie anuluje calego tego procesu tylko zaczyna on powoli malec :) co wy na to ? :D
"Świat pełen jest wilków, które uskarżają się na rogi owiec lecz ja tych owiec bronie"

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #9 on: July 08, 2013, 20:54:44 »

Jeśli chodzi o spawn, to myślę że to powinno zależeć od rasy jaką wybrałeś. Krasnolud, umieszcza Cię na górach, a ty na mapie całej gry wybierasz sobie z podanych Ci możliwych lokacji.

softenik

• User
    • View Profile
    • StarboundHQ
« Reply #10 on: July 09, 2013, 19:08:27 »

Krótka piłka, realizm: Tam gdzie się wylogowałeś, tam się zalogujesz. A co do respawnie po śmierci, według mnie po śmierci postać powinna być kasowana, chyba, że byłyby 2 rodzaje serwera - Hardcore i Softcore, wiadomo:

Hardcore - śmierć = kasowanie postaci.
Softcore - śmierć = resp z ubytkiem w postaci straty całości ekwipunku, bądź jakieś części + doświadczenie.

SorenII

• User
    • View Profile
« Reply #11 on: July 09, 2013, 23:26:22 »

Tak najlepsza opcja to tam gdzie skończyliśmy tam zaczynamy a co do dzielenia serwerów to odpada nie będzie tak dożo graczy na to po za tym i tak 3/4 osób by grało na sofcie to po co dla tej 1/4 utrzymywać serwery. Opcja  w której giniemy i tracimy wszystko co mieliśmy ze sobą i tak jest już wystarczająca "przerażająca" np minecraft ;p to będą takie same "emocje".
Dobrze myślący ale nie koniecznie  tak już piszący ;>
Ile już takich projektów w Polsce było ? ile upadło ? ale wierze nadal wierze ze to wypali. :>

Colack

• User
    • View Profile
« Reply #12 on: July 10, 2013, 09:59:34 »

Bez przesady z tym kasowaniem postaci..

gothiker

• User
    • View Profile
« Reply #13 on: July 11, 2013, 10:43:57 »

Primo.
Gra ma stawiać na realizm rozgrywki, respawn postaci nie może odbywać się co 5min, a ze śmiercią powinny wiązać się szeroko idące konsekwencje oraz "kary".
Secundo.
Twórcy wspominali o "możliwości zamordowania cesarz"(którym w późniejszym etapie gry byłby gracz[Podobnie jak w EVE]). Ciężko mi wyobrazić sobie sytuacje kiedy skrytobójca z innego królestwa, zakrada się niezauważony do cesarskiego pałacu, morduje Cesarza(Cara), a ten respawnuje się po 15min dalej pełniąc rolę przywódcy(oczywiście zna imię skrytobójcy  ??? ).
Tertio.
I tutaj rozwiązaniem mógłby być system sławy/reputacji, w zależności od twoich poczynań twoja reputacja zwiększa się lub zmniejsza. Natomiast po śmierci reputacja byłaby zerowana, przez co nie mógłby pełnić pewnych funkcji publicznych(urzędnik, władca, lider gildii) ale również nie byłbyś postrzegany jako złodziej/morderca.

Tetlanesh

• User
    • View Profile
« Reply #14 on: July 21, 2013, 20:38:12 »

Ultima Online oraz bodajże Motal Online respawn miały rozwiązany tak:
 - gracz ginie
 - gracz staje się duchem
 - duch gracza musi dotrzeć w odpowiednie miejsce  (lekarz / szaman / kapliczka / whatever)
 - gracz wskrzeszony jest w tym miejscu - cały sprzęt cały czas leży przy zwłokach

W ultimie kilka śmierci pod rząd powodowało spadek skilli

W EVE online gracze zawczasu wybierają gdzie pojawią się po śmierci i mogą to miejsce zmieniać. Oczywiście wrak zostaje razem z lootem w miejscu śmierci.
Podobnie w Darkfall Online.

Pages: [1] 2