Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 ... 4 5 [6]

Author Topic: Czarny Proch i wszystko co sie z nim wiąże  (Read 5218 times)

mrksiedzu

• User
    • View Profile
Odp: Czarny Proch i wszystko co sie z nim wiąże
« Reply #75 on: November 02, 2013, 15:51:54 »

Jezu... Ja nie piszę bezpośrednio o armatach, tylko o prostszych, magicznych odpowiednikach -_-
Chodzi mi o to, że mają one rację bytu jedynie w takiej formie i jedynie na statkach(o ile będą), bo tak jak ktoś wcześniej wspomniał naruszają one klimat. Jednak mi chodzi po prostu o MAGIĘ w trochę innej formie.
Oczywiście możemy pozostać przy bitwach morskich polegających wyłącznie na abordażu i strzelaniu z łuków.
Skoro magiczna forma pocisków nie ma sensu, to tym tokiem myślenia zwykła magia również(Destruktywna? Tak. Wyprzedzająca epokę naszego uniwersum? Tak!).
ktoś napisał że w czasach armat nie było zamków weź pomyśl co piszesz i potem napisz.

poza tym wiedza nie zabija
Gra jest w INNYM uniwersum! Uniwersum, w którym wątpię by były ramy czasowe zgodne z naszymi. Tak samo mechanika świata. Porównujesz dźwięk do światła -_-
« Last Edit: November 02, 2013, 16:13:35 by mrksiedzu »

Ratharr

• User
    • View Profile
« Reply #76 on: November 02, 2013, 15:52:23 »

eh... Mam nadzieję, że twórcy nie wyjdą z tego działu zainspirowani prochem... Proch zdebalansowałby rozgrywkę. Można wprowadzić coś jak materiał wybuchowy(strasznie drogi, nieprzewidywalny jak nitrogliceryna bez możliwości przemienienia tego w coś stabilniejszego). Wybuch byłby na tyle mocny, że nie można wykorzystać tego jako dział, chyba, że ktoś lubi rozpoczynać grę od nowa(wybuch lufy). Zastosowanie? Górnictwo, ewentualnie niszczenie murów, ALE trzeba najpierw podejść pod mury, kiedy nad tobą leci kilkaset bełtów i strzał, głazów, a gorący olej przepływa 2 metry dalej. Bieganie z tym=zgon. Upadek=zgon. Płonąca strzała wbijająca się w tarczę=zgon.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #77 on: November 02, 2013, 17:09:06 »

@up Takie coś jeszcze przeżyję choć z bólem serca.

@2up A balisty, katapulty? Magia miotana z rąk? Brak armat czy kumulatorów nie pozbawia nas walki dystansowej w klimatycznej formie. Takie działka na magię kojarzą mi się ze stream punkiem jak np w Sacred 2
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

mrksiedzu

• User
    • View Profile
« Reply #78 on: November 02, 2013, 17:28:53 »

@up Takie coś jeszcze przeżyję choć z bólem serca.

@2up A balisty, katapulty? Magia miotana z rąk? Brak armat czy kumulatorów nie pozbawia nas walki dystansowej w klimatycznej formie. Takie działka na magię kojarzą mi się ze stream punkiem jak np w Sacred 2
Tak, zgadzam się z tobą. Jednak jeśli chodzi o wizje tego "kumulatora", to chyba są one dość rozbieżne. Dla mnie jest on po prostu prostym urządzeniem podobnie jak statyw alchemiczny, czy kocioł(tyle, że na magię i z kominkiem ;)). Ty zaś wyobrażasz go sobie jako zaawansowane narzędzie wszechmocnej zagłady z milionem zębatek i przekładni(steampunk).
Ogólnie wolałbym już skończyć z tym tematem.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #79 on: November 02, 2013, 17:43:43 »

Tak ja w tym temacie już się nie wypowiadam :D

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #80 on: November 05, 2013, 16:02:57 »

Dobra wzmocni to siłę zaklęcia, ale nie wiem czy jest sens targać taką rurę. Cóż podobnie jak tradycyjna ręka, dziury w murze nie wyrąbie. Prawdopodobnie wystrzał trwałby dłużej niż rzucenie zaklęcia. Grał ktoś w Mount and Blade OiM? Tam są muszkiety. Zawsze wybierałem łuk, ponieważ ładując go po jednym wystrzale, łukiem nadrabiałem te straty (a nawet zadawałem dużo większe) prędkością. Bo w czasie ładowania dało się posłać 5 lub więcej celniejszych z dużej odległości strzał.

mrksiedzu

• User
    • View Profile
Re: Czarny Proch i wszystko co sie z nim wiąże
« Reply #81 on: December 31, 2016, 13:21:23 »

Wygląda na to, że twórcom odpowiada czarny proch(lub jego odpowiednik) ;)

Pages: 1 ... 4 5 [6]