Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Poll

Opinia

Jestem za!
- 5 (62.5%)
Jestem przeciw!
- 3 (37.5%)

Total Members Voted: 8


Author Topic: Durm  (Read 3838 times)

UmczaczaBob

 • User
 • Posts: 56
  • View Profile
Durm
« on: January 26, 2016, 21:09:42 »

Durm

Wygląd:
Jeden z pseudosmoków. Dorosły osobnik ma około 40 cm długości bez ogona . Posiada cztery łapy z ostrymi pazurami,parę błoniastych  skrzydeł i ogon .Ma stożkowate zęby a jego ślina zawiera silną truciznę paraliżującą ofiarę. Na całym ciele ma łuski w kolorach ciemno zielonym lub brązowawym.

Występowanie:
Występuje w lasach w klimacie umiarkowanym.W przeciwieństwie do większości gadów całkiem dobrze znosi niskie temperatury jednakże te poniżej zera są dla niego zabójcze.

Styl życia:
Poluje od zmierzchu do świtu na małe zwierzęta wielkością zbliżone do zająca. W dzień woli ukryć sie i odpoczywać.. Potrafi czynnie latać ale rzadko to robi.Przemieszczając się wspina się po drzewach za pomocą pazurów i tylko przeskakuje z jednego na drugie. Podczas polowania chodzi po drzewach i gdy zobaczy jakieś zwierzę zeskakuje na nie i atakuje pazurami oraz gryząc co paraliżuje i zabija ofiarę. Gniazda zakłada tylko na okres lęgowy. Samiec różni się od samicy jedynie małym rogiem na pysku. Gniazdem wraz z jajami których jest od 1 do 3 opiekują się oboje rodzice lecz kiedy młode się wyklują samica przepędza samca. Młode od urodzenia posiadają jad ale jest znacznie słabszy niż dorosłego. Po około miesiącu zaczynają się uczyć się latać a po okołu 3 kiedy ich jad stanie się wystarczająco mocny zaczynają polować na małe gryzonie. Dorosłość osiągają po około 2 latach życia. Do roku opiekuję się nimi matka która potem je przepędza.Zwykle unikają dużych zwierząt i ludzie ale w okresie lęgowym zaciekle  bronią  gniazda i młodych do śmierci napastnika albo własne

Cechy:
Inteligenty, szybki, zwinny

Walka:
Atakuje z zaskoczenia zeskakując z drzew. Używa pazurów oraz gryzie ofiarę używając jadu. Jeśli walczy z większym od siebie przeciwnikiem atakuje latając wokół niego gryząc i drapiąc odsłonięte miejsca, u ludzi uwielbia atakować twarz.

Oswajanie:
Nie da się oswoić dorosłego osobnika, natomiast mając jajo da się je wychować. Młode bardzo szybko przywiązują się do właściciela. Trzeba pamiętać także że na ich jad da się uodpornić przez ugryzienia młodych których jad jest znacznie słabszy.Nadal jednak może powodować zawroty głowy bądź ogólne osłabienie. Udomowione bronią swoich właścicieli do śmierci.
 
Loot:
Gruczoł jadowy ceniony za swą truciznę.Skrzydła mające zastosowanie w alchemii.Łuski które używa się do produkcji wysokiej jakości dodatków takich jak pasy, torby bądź buty.
Logged

Lich555

 • User
 • Posts: 1063
  • View Profile
  • Moje zdjęcia
Re: Durm
« Reply #1 on: January 26, 2016, 21:23:10 »

Jestem jak najbardziej za. Szkoda tylko, że gdyby twórcy mieli kreować tak szczegółowo każdą bestię, to musielibyśmy poczekać jeszcze z 10 lat ;D Aczkolwiek gdyby coś takiego zrobili, to sukces murowany.
Logged

IAmBoskiM

 • Forum Supporter [non-dev]
 • User
 • **
 • Posts: 400
  • View Profile
Re: Durm
« Reply #2 on: January 27, 2016, 08:03:31 »

No, ładnie. Jak przeczytałem te 40 cm, to się zastanawiałem, czy o jedno c za dużo nie napisałeś. :D Ale potem można było z tego wywnioskować, że jednak nie.

Dobry opis, zawiera chyba wszystko co powinien. Jestem na tak. ;)
Logged

Kamko

 • User
 • Posts: 62
  • View Profile
Re: Durm
« Reply #3 on: January 27, 2016, 12:56:12 »

Wymyśliłeś naprawdę ciekawego stwora. Też na początku się zdziwiłem trochę, że tylko 40cm, ale po przeczytaniu całości wszystko zrozumiałem. Bardzo podoba mi się Twój pomysł i również jestem za nim. Fajnie by było go ujrzeć w grze. Chociaż jednego na pewno bym chciał udomowić, tym bardziej, że słynę w grach z takich "nietypowych" rozwiązań, czy pomysłów.
Logged
Potwory są prawdziwe. One żyją w nas. I czasami wygrywają.

Zikes

 • User
 • Posts: 557
  • View Profile
Re: Durm
« Reply #4 on: January 28, 2016, 18:52:45 »

hmm ciekawy pomysł ptaka ;) lecz przydało by się go rozwinąć i poprawić. Urealniając jeśli ma to być gad to gady nie opiekują się młodymi a jad zawsze jest taki sam i nie da się uodpornić na jad można uodpornić się na wirusy czy bakterie lecz nie na reakcje chemiczne i młode osobniki są groźniejsze z tego powodu że niedoświadczone aplikują całą dawkę jadu jakiego posiadają.
Logged

Lich555

 • User
 • Posts: 1063
  • View Profile
  • Moje zdjęcia
Re: Durm
« Reply #5 on: January 28, 2016, 20:52:23 »

@Zikes
Nie mogę się z Tobą zgodzić w zupełności. Oczywiście, że gady opiekują się dziećmi. Chyba każdy zna obraz matki krokodyla noszące swoje młode w pysku. Głupi przykład, ale jednak, tyranozaur w którejś części Parku Jurajskiego taranujący jeżdżące laboratorium bo "ukradli" mu dziecko. Takich przykładów jest wiele. Jeśli chcesz to myślę, że jeszcze jakiś znajdę.
Co do jadu też się nie mogę zgodzić. Na wszystko (tak, na wszystko zapewne) da się uodpornić (pytanie, czy potrzeba na to 1 człowieka/pokolenia, czy całych pokoleń, ale w przypadku jadu wystarczy 1 człowiek/pokolenie). Powiem więcej. Da się uodpornić na śmiertelnie trujący jad. Przykład? Proszę bardzo. Poczytaj o takiej osobie jak Tim Friede.
Chociażby tutaj: http://www.odditycentral.com/news/man-claims-diluted-venom-injections-has-made-him-immune-to-snake-bites.html
Logged

Zikes

 • User
 • Posts: 557
  • View Profile
Re: Durm
« Reply #6 on: January 28, 2016, 23:17:33 »

@lich555
trolujesz mnie sam obalasz swoje tezy? xD
Co do parku jurajskiego nikt nie cofnął się w czasie i nie jest wstanie powiedzieć jak żyły tyranozaur jak na razie wszystkie gady nie opiekują się potomstwem niekiedy tylko jajami ;)

Nieznajomość chemii biologi boli
Jad składa się z białek do których za pomocą wiązań wodorowych dołączane może być wiele różnych związków organicznych pełniących funkcje koenzymów oraz jony metali.
A co do filmiku jak ktoś załadował wcześniej i wycieńczył węża pozyskując jego jad nie dziwne że wąż nie zabił go jak nie miał jadu....
nie da się uodpornić na jad jedynym wyjściem jest surowica która łączy się z białkami łatwiej niż nasza krew a organizm ludzki nie produkuje surowicy. niestety fizyki i chemii nie oszukasz ;p

Reasumując twierdzisz że człowiek może uodpornić się też na grawitacje chwytam za słówka ;p
« Last Edit: January 28, 2016, 23:19:47 by Zikes »
Logged

Lich555

 • User
 • Posts: 1063
  • View Profile
  • Moje zdjęcia
Re: Durm
« Reply #7 on: January 29, 2016, 09:47:37 »

Nie rozumiem, kiedy sam obalam swoje tezy.
Człowiek nie jest w stanie się uodpornić na grawitację (jak można się na to uodpornić? To nie jest logiczne w ogóle), ale jest w stanie się uodpornić na jej negatywne skutki.
Krew plus jad węża? Samą nazwę wymyślał chyba przedszkolak. Jad nie równa się jadowi. U np. kobry czy węży koralowych jad zawiera większe ilości neurotoksyn. Na to da się uodpornić (podczas 1 pokolenia) dawkując odpowiednio. Inna sprawa jest z tzw. żmijowatymi (żmije, grzechotniki). Ich jad jest bogaty w środki, które powodują gwałtowny rozpad tkanek. Na to nie da się uodpornić w 1 pokoleniu.
Nie jesteśmy w stanie powiedzieć jak żyły dinozaury? Możemy przypuszczać na pdst. badań i zachowań ich krewnych. W dzisiejszych czasach jesteśmy w stanie zbadać co było kiedyś.
Jak na razie wszystkie gady nie opiekują się potomstwem? Wszystkie? Choćby podany przeze mnie przykład krokodyla nilowego obala Twoje zdanie. Nawet gdyby nie było innych przykładów to jest ten jeden. Jeśli w grze wprowadzimy następny, to nie będzie to przeczenie prawom natury.
« Last Edit: January 29, 2016, 09:49:36 by Lich555 »
Logged

Gniazdu

 • User
 • Posts: 1320
  • View Profile
Re: Durm
« Reply #8 on: January 30, 2016, 12:29:52 »

Koncept fajny tylko mam kilka ale:

1. Gady są zmiennocieplne, żyją napędzane ciepłem pochłanianym od słońca (inne formy też są, ale ta to podstawa), czyli nocny tryb życia raczej odpada.

2. Może to nie jest coś co jest dużym problemem ale jednak gady grzeją się na słońcu przez sporą część dnia, a las nie jest tego typu miejscem co to słońce pozwala się grzać, raczej stepy, góry i tym podobne.

3. Bolą mnie skrzydła i to że ta cholera ma być pseudo smokiem (co to za podział niby?) w moim mniemaniu lepiej nazwać to po prostu gadem, oraz zabrać mu skrzydła by ktoś
machający mieczem, pałką czy też jakąkolwiek formą broni białej miał szanse. Sam przeciwnik wydaje się tym podręcznikowym przykładem upierdliwego małego wroga co to każdy nie ma zamiaru spotkać, małe, upierdliwe i w sumie niewiele z tego zysku, tylko strata czasu.

@Lisz555
Zacznijmy od twoich krokodyli, to są dinozaury, które w prawie niezmienionej formie przetrwały te wszystkie lata.

W zależności o jakiej truciźnie mówimy da i nie da się uodpornić. O neurotoksynach nawet nie wspominaj bo szanse że przeżyjesz coś takiego opierają się na tym czy masz surowice przy sobie. Ogólnie nie wiem o co ci chodzi, bronisz potwora, bronisz swojej racji czy co?
Logged
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.
Skype: El Gniazdu

Lich555

 • User
 • Posts: 1063
  • View Profile
  • Moje zdjęcia
Re: Durm
« Reply #9 on: January 30, 2016, 13:00:56 »

1.Są gady prowadzące nocny tryb życia, np. gekony, lecz wymagane jest ciepłe środowisko. Las umiarkowany i stwierdzenie, że "dobrze znoszą niskie temperatury" tutaj nie pasuje.
2.To również jest nie do końca poprawne stwierdzenie. Tak jak wyżej napisałem, gdy środowisko jest ciepłe to i w lesie gady będą żyć, np. boa dusiciel.
3.Odejmujesz mu w sumie skrzydła, co jest jedną z cech rozpoznawczych tego stwora. Całkowicie go zmieniasz. On ma nadrzewny tryb życia, przelatuje z drzewa na drzewo. Dałby rade bez skrzydeł, ale ułatwiają mu one sprawę.

Co to ma do rzeczy, że krokodyle to prawie dinozaury? Dinozaury też były gadami przypominam Ci.
Nie da się na nią uodpornić. Lubię to stwierdzenie. Jakby ludzie zaczęli w malutkich dawkach brać trucizny, to za kilka pokoleń już bylibyśmy na nią uodpornieni. Bronię potwora. Nie mam zamiaru w tak błahej sprawie bronić swojej racji tylko po to by udowodnić, że mam rację. Jest napisane, że można się uodpornić. Jestem pewny, że można. Twórcy zdecydują ostatecznie.
Logged

RhinoRace

 • User
 • Posts: 175
  • View Profile
Re: Durm
« Reply #10 on: January 30, 2016, 17:03:17 »

Kilka rzeczy:
Autor napisał, że jest pseudo-smokiem, czyli posiada część cech i wyglądu smoka. Zauważmy, że smoki potrafią ziać ogniem, a ogień to między innymi ciepło, czyli smoki mogą żyć w zimnym klimacie. Wracając do stwora - cechą tego niby smoka może być wytwarzanie własnego ciepła jak smoki lecz w przeciwieństwie do nich nie potrafi ziać ogniem. Odbierając mu definicję pseudo-smoka odbieramy mu możliwość wytwarzania własnego ciepła czyli zmuszamy do zmiany środowiska w którym żyje.

Skoro mamy w naszym świecie przykłady gadów prowadzących nocny tryb życia, gadów żyjących w lasach oraz gadów opiekujących się społeczeństwem to nie ma powodu żeby te cechy odrzucać.
Kwestia latania - były latające gady: pterodaktyle, więc to też można zostawić, chociaż osobiście zrobiłbym opcję szybowania, a nie latania.

Co do uodpornienia się na jad - zależy od składu, czyli jego zachowania oraz ilości. Jakby nie patrzeć dla naszego organizmu alkohol to trucizna, a jednak jesteśmy w stanie przy odpowiednim treningu osłabić działanie. I tak wiem, że jest różnica między jadem, a trucizną, jednak obie substancje są niepożądane dla naszego organizmu, dlatego wybrałem przykład który każdy zrozumie.
Dodatkowo jak użądli nas osa czy pszczoła to w większości przypadków będzie niewielka opuchlizna i trochę poboli, ale jak użądli nas 1000 pszczół to jest już nieciekawie.
« Last Edit: January 30, 2016, 17:08:15 by RhinoRace »
Logged