Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Author Topic: Karawany  (Read 921 times)

Zikes

• User
    • View Profile
Karawany
« on: January 24, 2016, 21:32:39 »

Był już temat opisany w innym wątku co po wylogowaniu.

zakładając że niejedna osoba nie będzie miała czasu prowadzić osobiście karawany z rożnych powodów a zarazem bedzie na tyle majętna by opłacić npc sugestią moją jest umożliwienie takiej osobie utworzenie szlaku.

Co będzie nam potrzebne by utworzyć szlak mianowicie 2 rzeczy
-mapa
-npc z odpowiednimi umiejętnościami

Tworzenie szlaku zaczynamy od rozmowy z danym npc i wręczenia mu mapy następnie wytaczamy trasę.

Oznaczamy jednostki jakie mają z danym npc podróżować.

Wyznaczamy godzinę wyruszenia a następnie czekamy i możemy mieć nadzieje że konwój dotrze do celu.

RhinoRace

• User
    • View Profile
Re: Karawany
« Reply #1 on: January 25, 2016, 08:53:19 »

W przemarszu armii nie chcesz mieć botów, ale tutaj to już ok?
Uważam, że w obu przypadkach powinny obowiązywać te same zasady - inaczej ludzie zaczną wykorzystywać jeden mechanizm do omijania ograniczeń drugiego.

Z jednej strony fajna opcja - z drugiej teoretycznie umożliwia graczowi granie praktycznie samemu z niewielką potrzebą interakcji z innymi graczami.
Osobiście uważam, że jeżeli ktoś chce stworzyć imperium kupieckie to musi zatrudniać innych graczy pod sobą lub też wejść z niby w spółkę/federację.

Co do NPC to ich rola powinna być ograniczona do strażników miejskich/w warowniach na murach, stania za ladą i sprzedawania towarów etc. Gdzieś był o tym temat.

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: January 25, 2016, 15:29:41 »

Dużo w tym racji. Robiąc coś takiego zniszczy się klimat tworzenia wypraw handlowych, trzeba przecież przygotować sobie czas, miejsca na obozowiska, jeżeli by zaszła taka potrzeba, czy przygotować się na różne niespodzianki, a tak co mamy? Wyślemy bota i nie musimy się niczym przejmować.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #3 on: January 26, 2016, 12:40:29 »

Powinna być taka opcja. Właśnie - opcja. Zrobić to tak, żeby większość ludzi chciała zatrudniać do tego innych ludzi. Wiadomo, że wynajęta ochrona NPC będzie  droga, a zapewne też gorsza od ochrony sprawowanej przez prawdziwego gracza. Powiedzmy, że 2 ochroniarzy NPC = 1 ochroniarz człowiek. Już dużo mniej się opłaca, gdyż opłata jest 2x większa. Reasumując wysyłanie karawany handlowej składającej się z NPC będzie dużo droższe i będzie dużo większa szansa, że przewożony towar utracimy. Rabuś, który stanie przed wyborem czy zaatakować karawanę sterowaną przez NPC czy sterowaną przez ludzi raczej nie będzie się długo zastanawiał.

Kamko

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: January 26, 2016, 13:24:12 »

Szczerze, nie prościej by było zamiast NPC postawić na to stanowisko jakiegoś innego zaufanego gracza?
Jak wspomniano wcześniej, ten pomysł zepsułby klimat gry, poza tym jestem przeciwny jakiemukolwiek botowaniu.
Potwory są prawdziwe. One żyją w nas. I czasami wygrywają.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #5 on: January 26, 2016, 16:28:37 »

Opcja równa się opcja. Opcja nie równa się konieczność. W przypadku, gdy tą czynność będzie mógł robić tylko inny gracz często będą pojawiać się problemy. Musimy brać pod uwagę taką możliwość, że w tą grę nie będzie grało setki tysięcy osób ;) W takiej sytuacji będzie brakowało graczy, którzy będą chętni na opiekę nad karawaną. I co wtedy? Musisz poczekać, aż się znajdą, co może potrwać kilka dni, tygodni. Może być bardzo ciężko.

Kamko

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: January 26, 2016, 16:58:50 »

Cóż, to jest prawda, ale w prawdziwym życiu jakby nie patrzeć również się zdarzały takie sytuacje.
Wiem, że byłaby to tylko opcja, ale tak czy tak trochę się to kłóci z moimi założeniami.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #7 on: January 26, 2016, 17:07:30 »

Nie wszystko co jest w grze musi być takie samo jak w prawdziwym życiu. Moim zdaniem, jeśli temat karawan chcielibyśmy oprzeć tylko o graczy, to się to po prostu nie utrzyma długo. Mógłby istnieć taki mechanizm, kiedy jesteśmy w karawanie sami i się wylogujemy, to ona znika. Jak się zalogujemy to się pojawia.

Kamko

• User
    • View Profile
« Reply #8 on: January 26, 2016, 18:12:30 »

Tylko czy na przykład patrząc na bardziej ekstremalne wyprawy, w sensie trudniejsze do przebycia, nie każdy by się przecież na takową zgodził. Owszem, znalazłoby się kilku śmiałków, ale patrząc na takiego NPC, to by miało mu być po prostu wszystko jedno? Po prostu by się zgadzał? Ja rozumiem, że NPC będą mniej ważne w tej grze, ale jednak jakieś tam swoje życie mieć powinni i myślę, że chcieli by przy nim zostać, a nie pójść na pewną śmierć.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #9 on: January 26, 2016, 18:40:49 »

Ale kto by wysyłał NPC ze swoją karawaną, ze swoimi rzeczami, swoim majątkiem na pewną śmierć? Twoim zadaniem jest ocena bezpieczeństwa szlaku i wykupienie ochrony dla swojego konwoju.

Kamko

• User
    • View Profile
« Reply #10 on: January 26, 2016, 20:13:37 »

Cóż to jest prawda. O ochronie zupełnie zapomniałem, a więc jest to mój błąd. Niby oczywista rzecz, ale jednak... :p

W takim razie, na chwilę obecną argumenty mi się wyczerpały... Szczerze, to jedyne minusy tego pomysłu jakie mi teraz przychodzą, to takie, że NPC nigdy nie zastąpią gracza, czy refleksem, czy walką, czymkolwiek. Jest to jednak rzecz dla każdego oczywista, o której raczej nie musiałem wspominać.

Będę się dalej przyglądać temu tematowi i udzielać jeśli mi coś jeszcze przyjdzie do głowy, na tą chwilę odpadam.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #11 on: January 26, 2016, 20:51:41 »

Nie dorównają one graczowi, dlatego będą one droższe (to chyba nie jest takie oczywiste ;D). O to chodzi żeby była taka możliwość, ale żeby nie była ona opłacalna. A co sądzicie o w/w pomyśle, że karawana znika, jeśli wyjdzie z niej ostatni obecny w niej gracz i pojawia się, kiedy pierwszy gracz w niej obecny się zaloguje? To by mogło rozwiązać problem NPC.