Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 2 [3]

Author Topic: C++  (Read 5283 times)

RhinoRace

• User
    • View Profile
Re: C++
« Reply #30 on: January 21, 2016, 16:10:41 »

Akurat to jest najprostsza część programu ;) Problemem jest właśnie odpytanie systemu czy program jest uruchomiony lub pobrać listę uruchomionych programów - w obu przypadkach podstawowa wiedza o języku i umiejętność analizy kodu jest niezbędna. Nikt Ci nie da gotowego rozwiązania - dadzą Ci przykład działającego (lub też nie) kodu i sam musisz pomyśleć co trzeba zmienić i jak to wykorzystać.

Generalnie problem jest taki, że jesteś początkujący i moim zdaniem to trochę za trudne dla Ciebie. Dlatego dalej uważam, że na początek powinieneś napisać coś prostszego, a dopiero potem jak już będziesz trochę umiał powrócić do tego pomysłu.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #31 on: January 21, 2016, 18:51:03 »

To znaczy powiem Ci szczerze, że jestem taki zaawansowany początkujący :D Tak właśnie bym się określił. Bawię się mniej więcej od lipca 2015. Te "głupie" pytania biorą się z tego, że w poradnikach z których korzystam nie zostały one wytłumaczone lub zostały, ale bardzo powierzchownie.

RhinoRace

• User
    • View Profile
« Reply #32 on: January 22, 2016, 08:37:39 »

To "trochę" zmienia postać rzeczy. Do tego programu pozostaje Ci tylko rozwiązać te dwa problemy wspomniane wcześniej i trochę pogłówkować. Generalnie poza integracją z systemem to ten program jest banalnie prosty.

Skoro coś już potrafisz to proponuję Ci przesiąść się na Borlanda lub na Visual Studio - sporo porad na necie jest skierowanych do używania jednego z tych dwóch środowisk, przy czym częściej do Visuala.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #33 on: January 22, 2016, 19:39:22 »

Zmienię środowisko na Visual gdy skończę 2 poradniki, które kierowane są pod Code::Blocks :) Jeśli mogę spytać, to byłeś/wybierasz się na jakieś studia związane z programowaniem? Co sądzisz na ich temat?

RhinoRace

• User
    • View Profile
« Reply #34 on: January 25, 2016, 09:00:46 »

Byłem na studiach na Politechnice Śląskiej na Informatyce. Jak każde studia ok 1/4 przedmiotów to wg mnie trata czasu, za to innym się podobały, więc jakiś tam pomysł na kierunek jest. Akurat u mnie na studiach to połowa przedmiotów na każdym semestrze była związana z programowaniem, co mi się podobało, ale osobom nie lubiącym programować już trochę mniej.

Studia mnie nauczyły specyficznego myślenia - a dokładnie to wymuszenie pisania programów spełniających ustalone kryteria. Pomijając ten "szczegół" to większość wiedzy znajdziesz w necie, a często nawet w necie jest ona świeższa i łatwiej przyswajalna.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #35 on: January 26, 2016, 10:11:39 »

Nie uważasz, że dużą zaletą studiów jest poznanie innych ludzi z tymi samymi zainteresowaniami, nauczenie się pracy w grupie?

RhinoRace

• User
    • View Profile
« Reply #36 on: January 26, 2016, 14:26:42 »

Przez całe studia miałem 1-2 projekty, które z założenia trzeba było zrobić w grupie - raczej trochę mało na naukę pracy w grupie. Druga kwestia, że na studiach znajdziesz takie osoby, które będą próbowały się prześlizgnąć nic nie robiąc i jeżeli miało się z nimi projekt to trzeba było się z nimi użerać żeby zrobili cokolwiek, a i tak na koniec trzeba było robić za nich, bo mieli podejście "byle zaliczyć" i "jakoś to będzie". Nie polecam "współpracy" z kimś takim.

Inną kwestią były laboratoria, gdzie pracowało się w grupach 2-3 osobowych i w zależności do jakiej grupy się podłączyłeś to trafiłeś dobrze lub miałeś "przyjemność" współpracy z powyższym elementem. Ja byłem w grupie z kumplami, gdzie omówiliśmy się, że laborki robimy na zmianę - taka współpraca akurat dla nas była bardziej efektywna.

Co do ludzi zainteresowanych - to była prawda jak na studia szli tylko co naprawdę chcieli się uczyć, a teraz idzie każdy kto tylko się gdzieś dostanie, byle tylko odsunąć w czasie rozpoczęcie pracy. Jakiś czas temu widziałem się z kumplem co pracuje na uczelni i mówił, że obecnie studiują nawet osoby co nie wiedzą jak rozwiązań równanie kwadratowe - jest to chyba poziom 1-2 klasy liceum. Zresztą wystarczy popatrzeć jakie pytania są na maturze to możesz się zorientować jak wygląda to wygląda.
Żeby nie było - uważam, że na studiach znajdziesz sporo ludzi, którzy wiedzą co tam robią, problem jest taki że jest zbyt dużo takich co nie powinni się tam znaleźć. Już od dawna przestało być prawdą "studia = praca", dla pracodawcy ważniejsze są posiadane umiejętności i czy dany pracownik zarobi dla firmy niż papierek

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #37 on: January 26, 2016, 16:20:50 »

No właśnie. Studia i papierek, czy kilka lat doświadczenia w pracy. Bardzo ciężka decyzja. Na szczęście jeszcze mam trochę czasu :P

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #38 on: January 10, 2017, 21:47:12 »

Odświeżę trochę temat więc mam nadzieję, że wybaczą mi Państwo pisanie 2 postów pod rząd.
Odwieczne pytanie.
Czy warto uczyć się C++? Wiem, że mogę poczytać o tym wszędzie, ale chciałbym znać Waszą opinię na ten temat :)
Pages: 1 2 [3]