Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Author Topic: Statystyki forum - błąd odnośnie zarejestrowanych użytkowników  (Read 875 times)

IAmBoskiM

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile

Witam.

Dzisiaj zoczyłem pewien błąd. Konwersowałem o tym na SB razem z użytkownikiem Mariti i razem stwierdziliśmy, że to co tam pisze jest nielogiczne.

Według forum w grudniu 2015 zarejestrowało się zaledwie 2 użytkowników, podczas gdy przeglądając listę użytkowników sortując ją przez datę rejestracji możemy zauważyć, że ta liczba w praktyce wynosi 6. To pierwszy błąd.

Drugi to to, że obliczając liczbę zarejestrowanych użytkowników wg. statystyk z lat 2013-2015 wychodzi nam liczba 1061, podczas gdy użytkowników w sumie jest 1490 (nie wliczając pousuwane konta, razem z nimi jest 1649).

Zatem algorytm obliczania tego coś nie działa. :(

Matiis

• Administrator forum
  • User
    • View Profile
    • Enidust Official Website
Re: Statystyki forum - błąd odnośnie zarejestrowanych użytkowników
« Reply #1 on: December 30, 2015, 20:55:53 »

Bardzo możliwe, że nie są zliczane konta powstałe poprzez rejestrację na głównym portalu.

Mariti

• New user
    • View Profile
« Reply #2 on: December 30, 2015, 21:20:49 »

Dobra to ja teraz tych statystyk nie rozumiem w ogóle. Czyli ta suma użytkowników 1490 jest suma użytkowników z forum i portalu głównego?
« Last Edit: December 30, 2015, 21:27:45 by Mariti »

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #3 on: January 01, 2016, 00:59:59 »

Konto jest Jedno. Rejestrujac się na portalu od razu masz konto na forum i vice versa. Czyli ta suma to 1490 osób które dokonały rejestracji, czy na forum czy na portalu co nie ma znaczenia gdyż "do obu witryn jest to samo konto".
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

ToTamir

• Programista
  • User
    • View Profile
« Reply #4 on: January 15, 2016, 11:15:30 »

Konta forumowe tworzone przez rejestrację z panelu użytkownika na stronie głównej nie są uwzględnione w statystykach forum. Nie jest to błąd zagrażający bezpieczeństwu, a statystki te można odtworzyć więc ma najniższy priorytet I jest on na mojej liście task'ów co chwilę przesuwany.

Skoro taki potężny jesteś, dlaczego uciekasz?