Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Poll

Opinia

jestem na tak
- 7 (100%)
jestem na nie
- 0 (0%)

Total Members Voted: 6


Author Topic: Topielc(UTOPIEC)  (Read 1074 times)

Zikes

  • User
  • Posts: 557
    • View Profile
Topielc(UTOPIEC)
« on: December 13, 2015, 13:14:08 »

Topielce to rodzina nieumarłych. Człowiek, który utopił się i pod wpływem magii zamienił się w bezmyślne stworzenie.
UTOPIEC

Człowiek, który utopił się i pod wpływem magii zamienił się w bezmyślne stworzenie gardzące wszystkim, co żywe i jedzące ludzkie mięso. Napuchnięte od wody ciała topielców wypełniają trujące gazy, zdolne zranić bądź sparaliżować śmiałków, którzy odważą się zaatakować owe stworzenia.

Występuje w okolicach wód i bagien.

Styl życia od zmroku do świtu. O zmroku utopcie wychodzą z wody by zapolować na brzegu i ściągnąć swoją ofiarę do wody by ją utopić. Nie pogardzą psem człowiekiem czy innym zwierzęciem lub padliną, po udanym polaniu wracają pod wodę. Mimo że są zwierzętami nocnymi, nie oznacza że w dzień gdy się nadarzy okazja, są wstanie zapolować na nieuważnego śmiałka pływającego w wodzie. Są znane przypadki gdzie utopcie wywracały całe łodzie.

Cechy:
raczej słaby i mało inteligentny przeciwnik chce tylko dorwać się do mięsa.

Walka:
Utopce do walki używają pazurów zębów nasączonych trupim jadem stąd nawet niegroźne rany mogą okazać się śmiertelne na dodatek ich ciała są wypełnione trującymi gazami które mogą prowadzić do omdlenia paraliżu czy śmierci.

Sposób wali przeciw utopcą z powodu że ich ciała są wypełnione trupim jadem i innymi trującymi gazami czy składnikami należy być ostrożnym jedna z opracowanych strategi mówi by łapać utopce w klatki i zostawiać je na dzień słońce dosłownie wysusza topielca lecz ten sposób jest niezbyt popularny z powodu że niemożna potem pozyskać wielu składników potrzebnych do alchemii.

Inny sposób polega na od cieciu kończyn lub głowy utopca tam nie znajdują się gazy czy płyny które mogły by nas zabić pod żadnym pozorem niemożna rozciąć utopcowi brzucha. A następne dobija się utopca przebijając jego mózg.


Dialog: NIE
Oswojenie: niemożliwe
Agresywne: Tak

loot:
czasami pierścionki naszyjniki i kolczugi hełm dosłownie wszystko co mógł mieć człowiek w chwili swojej śmierci.

trupi jad, kości człowieka, krew utopca (niezwykle trująca (składnik alchemiczny)), gałki oczne utopca (składnik alchemiczny), serce utopca(składnik do magi), zęby utopca (stosowane jako zatrute groty czy wrzucone do trunku powodują śmierć), mózg (składnik alchemiczny jedyna część ciała nie trująca).
Paznokcie (składnik alchemiczny).

Logged