Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Poll

Opinia

jestem na tak
jestem na nie

Author Topic: Topielec(Rusałka Wodna)  (Read 2362 times)

Zikes

  • User
  • Posts: 557
    • View Profile
Topielec(Rusałka Wodna)
« on: December 13, 2015, 11:31:26 »RUSAŁKA

rusałki są przedstawiane jako piękne i młode dziewczęta o jasnej karnacji i długich ciemnych włosach, które po bliższym przyjrzeniu okazują się być zielone. Ubiór stanowią białe, powłóczyste suknie. Spotykano wszelako osobniki przyobleczone w królewskie szaty, srebrne lub złote, których blasku ludzkie oczy nie mogły znieść. Bardzo często preferują jednak zupełną nagość. Charakterystyczny jest także wieniec z kwiatów lub ziół, który noszą na głowie.

Występuje w okolicach głębokich wód i bagien.

Styl życia letni całodobowy 24/7.
Zwykle przebywały w okolicach rzeki, w której zamieszkiwały. W okresie cieplejszym bawiły się w przybrzeżnych zaroślach, zimę natomiast spędzały w wodzie.

Stosunek rusałek do rodzaju ludzkiego jest bardzo napięty. Ich piękny śpiew wabił młodych i przystojnych mężczyzn, którzy niepomni niebezpieczeństwa zbliżali się do czarujących dziewcząt. Kiedy taka osoba znalazła się w ich władaniu nie miała zbyt wielkich szans na przeżycie. Rusałki łaskotały nieszczęśnika, który od spazmatycznego śmiechu umierał. Mogły także tańczyć z ofiarą tak długo, aż padła ze zmęczenia.
Istniał jednak jeden sposób na ocalenie swojego żywota. W rzadkich okazjach boginki zadawały przeróżne zagadki, a ten kto znalazł na nie odpowiedź uwalniał się od złego czaru. Jednak nie tylko męska część populacji była zagrożona. Czasem wabione były także młode kobiety, które zostały wciągane w głębiny i tam się topiły.
Rusałką mogła się stać kobieta, która jeszcze w nikim się nie zdążyła zakochać. Jeśli natknęła się w nocy na korowód nimf, zostawała przyłączana do grupy. Nie mogła potem wrócić do domu, a następnego ranka jej rodzina znajdowała porzucony niedaleko domu wianek. Według niektórych wierzeń są to dusze młodych dziewcząt lub mężatek, które zmarły nienaturalną śmiercią, poprzez utonięcie.
Choć jest to trochę nieprawdopodobne ze względu na ich w części boską krew, ale ich życie nie trwa wiecznie. Każda rusałka może zginąć od uderzenia pioruna. Boją się także piołunu i nigdy nie zbliżają się do kogoś kto ma zioło przy sobie.

Cechy
Posiadają słabe a zarazem piękne kobiece ciała inteligentne istoty, które raczej nie walczą z napastnikami lecz uciekają i to bardzo szybko(są szybkie i zwinne) w głębiny jeśli nie uda im się złapać przeciwnika w pułapkę.

Walka:
Rusałka bawi swoją ofiarę w iluzje ponoć jednym sposobem by zerwać się z iluzji wystarczy zapach piołunu inni znów mówią że wywar z piounu wypala dziury w skórze rusałek znów jeszcze inni mówią że trzeba nałożyć na miecz truciznę z wywaru piołunu. Wiele wersji lecz która prawdziwa nikt nie wie.

Dialog: TAK
Oswojenie: niemożliwe
Agresywne: Nie i Tak sama nie zabija swoich ofiar lecz doprowadza je do wycieczenia a następnie prowadzi w głębiny. A przed odpornymi na jej magie ucieka.

Loot:
Często ubrane w drogie przewiewne szaty często pozłacane posiadają srebrne pierścienie i złoto swych ofiar bo przecież jaka kobieta nie lubi się stroić

Zielone włosy rusałki rzadki i ekskluzywny towar posiada też zastosowanie alchemiczne.
Krew rusałki jest składnikiem leczniczym wielu formuł alchemicznych przyśpiesza gojenie i leczy wiele dolegliwości.

« Last Edit: December 13, 2015, 13:13:22 by Zikes »
Logged

IAmBoskiM

  • Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
  • Posts: 400
    • View Profile
Re: Topielec(Rusałka Wodna)
« Reply #1 on: December 13, 2015, 15:49:21 »

Quote from: Zikes
[...] zimę natomiast spędzały w wodzie
Emm, ale gdy jest zima woda to lód. Tzn. zależy to głównie od klimatu. I też bywa tak, że czasem jest zimniej, czasem cieplej. Czasem mróz skuje wodę lodem, czasem nie. Jako istoty inteligentne powinny wiedzieć, że podczas zimy lepiej w wodzie nie siedzieć.

Pisałeś o 24/7, czyli jeżeli dobrze rozumiem rusałki nie śpią. Raczej nie jest to możliwe, aby jakakolwiek istota miała cały czas energię i nie spała. Samo jedzenie tak wiele nie daje. Sen jest zatem wg. mnie konieczny. No ale to gra fantasy więc można wytłumaczyć różne rzeczy magią itp.

Generalnie pomysł dobry, tylko to mi się nie podoba:

Quote from: Zikes
Rusałką mogła się stać kobieta, która jeszcze w nikim się nie zdążyła zakochać. Jeśli natknęła się w nocy na korowód nimf, zostawała przyłączana do grupy. Nie mogła potem wrócić do domu, a następnego ranka jej rodzina znajdowała porzucony niedaleko domu wianek. Według niektórych wierzeń są to dusze młodych dziewcząt lub mężatek, które zmarły nienaturalną śmiercią, poprzez utonięcie.

Jest to trochę takie... dziwne dla mnie. Takie rzeczy typu, że żeby kim czy czymś się stać nie można nigdy w życiu się np. zakochać wydają mi się... dziecinne, nie wiem czy Tobie też. Ale to tylko moja opinia. Jeżeli to co napisałeś to tylko to, co myśli o tym lud (w rzeczywistości (w grze) może być inaczej) to OK.

Generalnie jest OK. Jestem na tak.
Logged